Προς το περιεχόμενο

Κιθάρα πάντα έτοιμη!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω για σας αλλά μια κιθάρα χαμηλού κόστους που εμπνέει εμφανισιακά, είναι πάντα eτοιμοπόλεμη περιμένoντας σαν την πηνελόπη κάπου ξαπλωμένη μέσα στο σπίτι, είναι λίγο σκονισμένη γιατί δε σε νοιάζει να τη βάζεις πάντα στη θήκη και να τη σκουπίζεις ευλαβικά κάθε φορά που την αγγίζεις, και γενικώς στη φάση πιο γρήγορα παίζω μια συγχορδία παρά βάζω ένα ποτήρι νερό, μου φαίνεται πολύ ελκυστική ιδέα! 8)

Να μην το τραβάω (κι άλλο) λέγοντας ότι δε φοβάσαι να την πάρεις στην παραλία και να κάνεις καντάδα στη βροχή, παίζει και σε περίπτωση πυρηνικής έκρηξης κτλ κτλ, για μένα λέω να γίνει αυτή:

 

http://www.cort.ch/CGuitars/CEC_5.htm

 

Είναι ηλεκτροκλασική, συνδιασμός του οποίου την ύπαρξη ποτέ δεν μπόρεσα να δικαιολογήσω μέχρι τώρα. . Αν προσθέσεις και το cutaway, μιλάμε για ελβετικό σουγιά! Και με λίγες τροποποιήσεις και μεράκι ίσως να ακούγεται και καλά. .

 

Η τιμή της είναι στα 385 απο τον Έλληνα επίσημο αντιπρόσωπο! Δε λέω ότι είναι τσάμπα αλλά μεταξύ κατεργαρέων ειλικρίνια, για κιθάρες μιλάμε. .

 

Δεν την έχω δοκιμάσει ούτε την έχω ακούσει.

Τι λέτε αξίζει για all around όργανο ή τσάμπα θα τα ρίξω? :roll:

Εσείς χρησιμοποιείε υποκατάστατα? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω όλες μου τις κιθάρες όσο ακριβες και να είναι φόρα παρτίδα... τα περισσότερα parts...έχουν χάσει τα nickel η gold χρώματα...αλλα δεν με ενδιαφέρει καθόλου... αυτή είναι η δουλειά τους ...να με διασκεδάζουν κάθε στιγμή.... μισώ τους κιθαρίστες με τις βιτριναρισμένες κιθάρες τους...

και τι έγινε άμα χαλάσουν οι χορδές πιο γρήγορα ή αν κάνεις ένα setup παραπάνω?

εγώ θα σου έλεγα να έχεις τις καλές σου κιθάρες έξω και να παίζεις με αυτές κάθε στιγμή...αν δεν αισθάνεσαι άνετα... γιατί όντως η παραλία είναι κακό μέρος για κιθάρα.. πάρτε άλλη μια καλή.χεχεχε. αν ζορίζεσαι οικονομικά...πάρε αυτη που βρήκες!!!...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου