Προς το περιεχόμενο

Όσοι μουσικοί προσέλθετε..! StarovasTV. Μουσικός διαγωνισμός.


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Δεν ακολουθεί "σεντόνι"

 

Μετά από τα κατατοπιστικά που αναφέρθηκαν, άκυρο...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λόγο οι μουσικοί στην Ελλάδα (οι ροκάδες) θεωρούν ότι κοινό τους είναι οι άλλοι μουσικοί; Πάντα με απασχολούσε αυτό το ερώτημα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Andrew Wires είπε

Ευχαριστώ, αλλά δεν πρόκειται

 Έ μα κι εσύ ρε Andrew.... Φόρα κάτι καλό και sexy🥳, βάλε να παίζει απ'το στέρεο το κομμάτι, γράψε ήχο και βίντεο (εσένα να χορεύεις αισθησιακά...) από το smart σου και έτοιμος! Θα κόψεις κώλους!!!!

 Ελπίζω να έχεις χιούμορ.....

  

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

 Έ μα κι εσύ ρε Andrew.... Φόρα κάτι καλό και sexy🥳, βάλε να παίζει απ'το στέρεο το κομμάτι, γράψε ήχο και βίντεο (εσένα να χορεύεις αισθησιακά...) από το smart σου και έτοιμος! Θα κόψεις κώλους!!!!

 Ελπίζω να έχεις χιούμορ.....

  

Μωρέ ας μην είχα κάτι έξτρα κιλάκια από τις γιορτές και θα τους έδειχνα εγω!

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά ποτέ δεν τον συμπάθησα.

Όπως δεν συμπαθώ Ζουγανέληδες, κλπ.

Δεν μου αρέσει αυτή η αισθητική, όσο μουσικαράδες ή κιθαρισταράδες και να είναι.

Είμαι στο απέναντι πεζοδρόμιο από αυτά που κάνει και την αισθητική τους.

 

Αλλά αυτός είμαι εγώ, και αυτή είναι η προσωπική μου γνώμη.

 

 

2 ώρες πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Εχετε δοκιμάσει ζάναξ  με ρακή;

 

 

Για πολλά χρόνια ("αναγκαστικά"), και μάλιστα μαζί με μπύρες και βότκα.

Τι κατά την γνώμη σου σημαίνει αυτό?

Τι επίδραση νομίζεις ότι έχει αυτός ο συνδυασμός?

Γιατί εγώ δεν κατάλαβα κάτι το ιδιαίτερο.

  • Like 1
  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, trolley said:

Για ποιο λόγο οι μουσικοί στην Ελλάδα (οι ροκάδες) θεωρούν ότι κοινό τους είναι οι άλλοι μουσικοί; Πάντα με απασχολούσε αυτό το ερώτημα.

 

Μάλλον επειδή το πραγματικό κοινό ουσιαστικά απουσιάζει. Οι πιθανότητες να ακους στο σπίτι σου ή να βλέπεις στο μπαρ της γειτονιάς κάποια ροκ δουλειά χωρίς να ανταποδίδεις χάρη (είχαν έρθει στο live σου, είχαν πει δυο θετικές γενικότητες για την κυκλοφορία που έκανες) είναι μηδαμινές.

Συντεχνιακά πραγματάκια. Αλλά και τί να κάνεις, τόσο μπόρεσε (διαχρονικά) το ροκ. Πολλή τέχνη για κατανάλωση, δε φτάνουμε. 🤷‍♂️ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ειπα πιο πανω χωρις σεντονι.

 

μεταξύ μας τωρα ανεβασε το hotel california και που ζει...

Και υποτίθεται ειναι στα πραγματα.

 

Εγω το tarkus ανεβασα και του αλλαξα τα φωτα κι οι αλγοριθμοι το βρηκαν κανονικα

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
20 λεπτά πριν, trolley είπε

Για ποιο λόγο οι μουσικοί στην Ελλάδα (οι ροκάδες) θεωρούν ότι κοινό τους είναι οι άλλοι μουσικοί; Πάντα με απασχολούσε αυτό το ερώτημα.

Γιατί αρκετοί παίζουν αυτό που αποκαλούμε "μουσική για μουσικούς". 

 

Αλλά δεν είναι μόνο οι ροκάδες. Όσο πιο "τεχνοκρατικά" είναι τα παιξίματα (και τα μουσικά είδη), τόσο πιο πολύ περιορίζουν το κοινό τους σε άλλους μουσικούς.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 2

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Γιατί αρκετοί παίζουν αυτό που αποκαλούμε "μουσική για μουσικούς". 

 

Αλλά δεν είναι μόνο οι ροκάδες. Όσο πιο "τεχνοκρατικά" είναι τα παιξίματα (και τα μουσικά είδη), τόσο πιο πολύ περιορίζουν το κοινό τους σε άλλους μουσικούς.

Με εξαίρεση τους Polyphia ίσως. Εκτός κι αν το κοινό τους είναι όλοι κιθαρίστες που ενδέχεται

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ, πάντως, συμφωνώ με το φίλο στο βιντεο, οπου αναλύει τις σκέψεις του για τον Σταρόβα για την μεταπήδησή του σε κουτσομπολίστικη εκπομπή. Κάπως θα πρέπει να βιοποριστεί ο άνθρωπος, από τη στιγμή που μουσική και θέατρο δεν βγάζουν, πλέον, χρήμα. Πολύ καλά κάνει και προσπαθεί να ασχοληθεί με κάτι που το έχει και μεράκι. Όλοι θα θέλαμε να έχουμε κλικ και να βγάλουμε χρήματα από βίντεο που φτιάξαμε. Αυτός ψάχνει τρόπους να το καταφέρει. Δεν νομίζω πως κοροιδεύει κανέναν. Όσο εκμεταλλεύεται του καλλιτέχνες, από τους οποίους ζητά υλικό, άλλο τόσο τον εκμεταλλεύονται και αυτοί. Τσάμπα χώρο και χρόνο τους δίδεται να ακουστούν.

 

Στο 22.00 ξεκινά η κουβέντα.

 

 

  • Like 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου