Προς το περιεχόμενο

άρθρο του RS για το γνωστό θέμα των δικαιωμάτων


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Συνηθισμένος... Και βέβαια child's play μπροστά στο αξέχαστο, το αξιομνημόνευτο- μας σημάδεψε-  Eurogroup "μας πετάνε, δεν μας πετάνε έξω" μετά το δημοψήφισμα...

07:30 ήμουν στο "μαγαζί" και έφυγα γύρω στις 01:30 της επομένης. Βέβαια η βάρδια μου είχε λήξει από τις 20:00, αλλά η ρημάδα η επαγγελματική διαστροφή είναι αξεπέραστη 🤣

Κυριολεκτικά με έδιωξαν να πάω για ύπνο...   

 

Peanuts my friend μπροστά σε εμένα που μου κουβαλούσα όταν κάναμε επανάσταση το καλοκαίρι του 2015 μισθοδοσία σε μετρητά, κανονικά λεφτά δηλ. Ευρώ όχι ρΟυσικες πουτινοδραχμές,στις 4 πμ για να πληρώσω 2000 άτομα μετρητά και να έχουν να φάνε οι οικογένειες τους την ώρα που κάποιοι χόρευαν τσάμικα....

 

Εκεί να δεις ομορφιές...ούτε σε ταινίες της πρωτοχολινΓουντιανης περιόδου του Φριτς Λανγκ τέτοια περιπέτεια...

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, LK είπε

Golden boys δεν είναι σε καμία περίπτωση. Αμφιβάλω και αν πληρώνονται.

Η συγκεκριμένη (δεν την γνωρίζω) ναι. Είναι Καθημερινή όμως και πληρώνει. Βέβαια μην φανταστείς ότι πας για... Ferrari, αλλά είναι τυπική στις υποχρεώσεις της. Έχω φίλη συνάδερφο που δουλεύαμε παλιά μαζί (σε άλλο μέσο) που είναι εκεί και γνωρίζω. 

Και επειδή γνωρίζω (παρότι δεν γνωρίζω την κ. που το υπογράφει) αυτά περί «golden boys n' girls» (με το συμπάθιο Παυλάρα μας) είναι... επιστημονική φαντασία.

Το ότι στον χώρο του επαγγέλματος μου υπάρχουν και άλλες "κατηγορίες" γνωστό- αλλά η συντριπτική πλειοψηφία ουδεμία σχέση με όσα φαντάζεται το κοινό.

ΥΓ: Και κάτι ακόμα... Δεν ξέρουμε τα πάντα, δεν γνωρίζουμε όλα τα "σκοτεινά" παρασκήνια (ΟΚ ίσως κάποια) 😄 και δεν είμαστε οι "φωτεινοί παντογνώστες". Εγώ προσωπικά βγάζω ατμούς όταν ακούω το "ε, εσείς οι δημοσιογράφοι που είστε μέσα στα πράγματα"...  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
17 λεπτά πριν, Pavloz είπε

Μια διόρθωση από μέρους μου. Το πρώτο είναι τα λεγόμενα Loyalties και το δεύτερο το Copyright (btw το FSF έχει κάτι "ανάποδο" και το αναφέρει ως copyleft). Θα παρακαλούσα τον @LK να με διορθώσει αν έγραψα κάτι λάθος.

Royalties. Δικαιώματα είναι.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

😆

2 λεπτά πριν, Superfunk είπε

μισθοδοσία σε μετρητά, κανονικά λεφτά

Εμ.... δεν μου ήθελες IOU να ξενοιάσεις 

11 λεπτά πριν, Pavloz είπε

Έχεις ρωτήσει ειδικό;... 🤣

Φίλος, το "δουλεία" το έγραψα κατ΄ευφημισμό. Δεν είναι δουλειά, είναι επάγγελμα και είναι 24/7. 

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

😆

Εμ.... δεν μου ήθελες IOU να ξενοιάσεις 

 

Με αυτά πλερωθηκε ο @cos_dr και μπορούσε να αγοράσει μονο ρουσικη πουτινομερεντα.

Έτσι κολλησε και έχει γίνει τώρα από Συλβέστρος Σταλόνε Βασίλης Αυλωνίτης.

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Με αυτά πλερωθηκε ο @cos_dr και μπορούσε να αγοράσει μονο ρουσικη πουτινομερεντα.

Έτσι κολλησε και έχει γίνει τώρα από Συλβέστρος Σταλόνε Βασίλης Αυλωνίτης.

Είσαι σατανάς λαίμαι 😎

ΥΓ: Μα που είναι αυτό το αγόρι; Από πότε που είδε το "χρυσό ψαλίδι" εξαφανίστηκε. Να ανησυχούμε; 😄

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αγαπητοί κυρίες (που είναι αυτές αλήθεια) και κύριοι πιστεύετε πως αυτά που γράφονται στο "πρωταρχικό υλικό καθαρισμού τζαμιών" καθώς και στα διαδυτιακά παρακλάδια τους, είναι χωρίς την έγκριση των GOLDEN BOYZ που πληρώνουν αυτά τα ψίχουλα, τότε πάω πάσο...

Επεξεργασμένο από Pavloz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Είσαι σατανάς λαίμαι 😎

 

ΠΑρολαφτα μΓιαλο δε βάζει πάλι επανάσταση και νίκες έναντι του κεφαλαίου ονειρεύεται...

 

"Ρε συ του λέω βάλε μυαλό θα χάσετε πάλι και θα το ρίξεις στη Μερέντα που δεν περιλαμβάνεται στο καλάθι του Άδωνι ''

 

και φτωχός και χοντρός θα γίνει

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πάντως Τέρρυ αν θες να επενδύσεις μην πάρεις παραγωγό Μπόουϊ.

Ας τον αυτόν να τον ακούμε σε καμία κασέτα.

Έρχομαι σε παίρνω, πάμε κάνα Λουτράκι..... ρουλέτα, με καλλίτερη απόδοση από το 10ετες και πίνουμε και κάνα ουισκακι καθώς σπιναρει η μπίλια.

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Είσαι σατανάς λαίμαι 😎

ΥΓ: Μα που είναι αυτό το αγόρι; Από πότε που είδε το "χρυσό ψαλίδι" εξαφανίστηκε. Να ανησυχούμε; 😄

Κάνω μποϊκοτάζ στο τυρι και το γάλα. Δεν ξαναβάζω στο σάντουιτς και τον καφέ. Θα πίνω εσπρέσο, όχι καπουτσίνο.,, #Ερχόμαστε!! 

  • Χαχα 2

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου