Προς το περιεχόμενο

Pc health-Συμβατοτητα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια..

Τον τελευταιο καιρο,ψαχνω εναν τροπο να προστατεψω το pc μου

οσο δυναται καλυτερα..Αυτο που θα παρακαλουσα οσους ξερουν,ειναι να

δωσουν καποια tips για καλυτερη προστασια,αν γινεται εταιριες antivirus

που να δινουν καποια free προγ/τα (ΜΗ πειρατικα),και προπαντως να

ειναι συμβατα μεταξυ τους (ας πουμε McAfee να τρεχει μαζι με spy sweeper,πχ.ή οτιδηποτε αλλο)..

Ποιον τροπο προστασιας εχετε επιλεξει?Ειναι αποτελεσματικος?Μπορει ενα

antivirus να ειναι πολυ ελαφρυ και να παρεχει καλη προστασια?

Ευχαριστω

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα εγώ τρέχω το kaspersky internet security, σε συνδυασμό με avg antispyware, ad-aware se personal, ccleaner, windows defender και advanced system optimizer και δεν έχω πρόβλημα.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σε ένα PC που είναι συνέχεια στο δίκτυο έχω τα antivirus και anti spyware της avg, (τις free εκδόσεις) και δεν έχω αρπάξει τίποτα εδώ και 2 χρόνια.

 

Στο MAC δεν έχω καμία προστασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για avg, τα καλύτερα free και έχουν συνεχείς ενημερώσεις.

Επίσης adaware personal, αν και καμιά φορά ο server τους κάνει διακοπές διαρκείας.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω χρησιμοποιω το nod32 σε ενα pc και το panda σε ενα αλλο.

Το nod ειναι πολυ ελαφρυ και κανει πολυ καλη δουλεια χωρις αυτο να σημαινει οτι το panda δεν κανει τη δουλεια του.

το κακο ειναι οτι το nod32 δεν ειναι συμβατο με αλλα antivirus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα PC που είναι συνέχεια στο δίκτυο έχω τα antivirus και anti spyware της avg' date=' (τις free εκδόσεις) και δεν έχω αρπάξει τίποτα εδώ και 2 χρόνια.

 

Στο MAC δεν έχω καμία προστασία.[/quote']

 

Το έχεις ελέγξει με κανά άλλο antivirus; Στο λέω γιατί κι εγώ αυτό νόμιζα με το avg, αλλά όταν έβαλα το kaspersky και έκανε το πρώτο scan, βρήκε διάφορα "καλά" που το avg δεν έβρισκε.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Σε ένα PC που είναι συνέχεια στο δίκτυο έχω τα antivirus και anti spyware της avg' date=' (τις free εκδόσεις) και δεν έχω αρπάξει τίποτα εδώ και 2 χρόνια.

 

Στο MAC δεν έχω καμία προστασία.[/quote']

 

Το έχεις ελέγξει με κανά άλλο antivirus; Στο λέω γιατί κι εγώ αυτό νόμιζα με το avg, αλλά όταν έβαλα το kaspersky και έκανε το πρώτο scan, βρήκε διάφορα "καλά" που το avg δεν έβρισκε.

 

Καλά θα το ψάξω...Έχεις δίκιο, μπορεί να μην είναι top το AVG αλλά το συγκεκριμένο μηχανάκι δεν έχει και πολύτιμα αρχεία. Λειτουργεί σαν υπολογιστικός διεκπεραιωτής. Βάζω εκεί να τρέχουν εξομοιώσεις που κάνουν ώρες (ή και μέρες) να τρέξουν για να μην δεσμεύω άλλο μηχάνημα. Δηλαδή και να αρπάξει τίποτα σοβαρό, το μόνο που χάνω είναι ο χρόνος για format / επαναγκεταστάσεις. Για τον παραπάνω λόγο έχω βάλει το AVG, επειδή μου είπαν ότι είναι το "ελαφρύτερο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου