Προς το περιεχόμενο

πού πάει η μουσική?


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Δε με ενδιαφέρει πού πηγαίνει η μουσική γιατί:
α) Ως μουσικός δεν είμαι επαγγελματίας για να είμαι αναγκασμένος να την ακολουθήσω.

β) Ως ακροατής υπάρχουν εκεί έξω σχεδόν άπειρα albums από κάθε γωνιά του κόσμου σε κάθε ένα από τα στυλ μουσικής που μου αρέσει που δεν έχω ακούσει ακόμη, .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, LK είπε

Ποιά κεράκια;

Αυτά που όταν η αξία τους είναι μεγαλύτερη από την αξία της υποκείμενης τούρτας τότε μάλλον έχεις αρχίσει να γερνάς.......

 

Περίεργο πάντως το πως μεγαλώνοντας πας όλο και πιο πίσω... Το 80 και το 90 άκουγα τα 80z-90z. Το 00 και το 10 ψάχτηκα και με 70z. Πλέον αγαπάω και τα 60z. Ελπίζω να προλάβω τα τραγούδια του μεσοπολέμου προϊούσης της ηλικίας μου.......

 

Πέρα από τα αστεία όμως, για μένα (προσωπικά) το σημαντικό δεν είναι τόσο το που πάει η μουσική όσο το ότι πλέον έχω πρόσβαση στον αστείρευτο ιστορικό πλούτο της. Και το χαίρομαι πολύ.  

Επεξεργασμένο από Jet72
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, LK είπε

Από ποιά ηλικία και μετά είσαι ηλικιωμένος για να δω αν εμπίπτω στην κατηγορία; 😝

 

Απάντησες μόνος σου στον ευατό σου:

 

Τι άκουγες:

 

21 ώρες πριν, LK είπε

 

Κασσέτα Judas priests -screaming for vegance.

.

Άκουγα όμως φανατικά The Who και Alice Cooper.

 

 

Tι ακούς πλέον: 

 

Παράθεση

Από "Ξένα" ναι Frank

 

Αστειεύομαι μην παρεξηγηθώ

Επεξεργασμένο από Lord_Goumis
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@Lord_Goumis

 

H 80's περίοδος το Alice,

Flush the Fashion
Special Forces
Zipper Catches Skin
DaDA

Constrictor

Raise Your Fist and YelL, μου είναι ακόμα ανεκτή.

Γενικά τα 80's Μου είναι ανεκτά.

Δεν μπορώ τα 70's καθόλου , ούτε τα 60's μουσικά.

 

50's και κάτω.....ναι!

90's επίσης ναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@LK yeap, πλέον ούτε εγώ ακούω τα 70's πολύ, ναι τα άκουσα για ιστορικούς λόγους αλλά πλέον μου ακούγονται λίγο irrelevant σε σχέση με 80's, 90's κτλ

 

Για να απαντήσω σοβαρά που πάει η μουσική, πάει όντως στην κατεύθυνση που περιγράφει το βίντεο.

 

Προσωπικά όντας μουσικός που κάνει αρκετά λάιβ τον χρόνο θα προσπαθήσω να συνεχίσω να το κάνω αυτό μέχρι το κοινό που ενδιαφέρεται για την φάση να σταματήσει να υπάρχει, δηλαδή όταν πεθάνουν οι σημερινοί 50ρηδες 60ρηδες και όταν γεράσουν πολύ οι σημερινοί 35ρηδες (για νεότερες γενιές ούτε λόγος), μετά δεν θα με ενδιαφέρει και πολύ κιόλας. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το καλύτερο που μπορεί να συμβεί σε έναν άνθρωπο, από μια (προχωρημένη) ηλικία και μετά, είναι να κουφαθεί εντελώς. 

 

Η αίσθηση της ακοής και η πλάνη που τη συνοδεύει ότι κάποια απ' όλα αυτά που ακούγονται είναι για κάποιο λόγο σημαντικά, είναι δουλειά της "νεότητας". 

 

Όσον αφορά την επικοινωνία, αυτή μπορεί να γίνει πλήρως μόνο με την όραση, άσε που αν βάλεις τον άλλο να σου γράφει, θα είναι πολύ περισσότερο ακριβής για να αποφύγει να γράφει κατεβατά. Π.χ. "γύρνα να σου βάλω το υπόθετο" τελεία.

  • Χαχα 2

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστά τα λες JazzJoker, θα μου επιτρέψεις όμως να διαφωνήσω επί της διαδικασίας. Διότι, δεν είναι η αίσθηση της ακοής που πρέπει να αφαιρεθεί, αλλά η πλάνη που τη συνοδεύει. Οπότε, αρκεί να δεις τη χρονολογία σύνθεσης της μουσικής που ανά πάσα στιγμή παίζεται στο χώρο. Αν ο τετραψήφιος αριθμός αρχίζει με νούμερο μεγαλύτερο του 18, μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι δεν πρόκειται για τίποτα το πραγματικά σημαντικό, και να συνεχίσουμε απλά να το απολαμβάνουμε χωρίς υπεροψία ή ενοχές. 😁

Επεξεργασμένο από manosx
  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου