Προς το περιεχόμενο

ΖΑΜΕ ΑΕΤΕ ΚΑΜΠΑΡΕΤΖΗ


Ali Barout

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έμαθα πριν κάτι μέρες ότι έδιωξε το Ευάκι τον Δημητρακό, και τιμής ένεκεν μου ήρθε ένα θεματάκι, όπως σκάλιζα στην κιθάρα.

 

Το ενδιαφέρον είναι... ότι ήθελε μελέτη. Αρκετή. Με μπρίζωσε, κάθισα το έπαιζα ώρες ατελείωτες, μπαΐλντησα. Το έφερα σε ένα σημείο που τρώγεται κάπως, αλλά δε βγαίνει κανονικά, οπότε και κομμάτι κανονικό δε θα το φτιάξω ποτέ. Ιδιαίτερα η μπουρμπουλήθρα στη 2η πάρτα, δε βγαίνει που να τρώω καρβέλια πολύσπορα όλη μέρα. Κρίμα, γιατί η τρίτη πάρτα σήκωνε τρομπόνια, κλαρίνα και λοιπά δεινά, και θα αραίωνε και η κιθάρα που έχει πολλά τώρα μαζί.

 

Οπότε, το ανεβάζω εδώ, σήμερα το ηχογράφησα, γιατί αν περιμένω πότε θα μου βγει καθαρό για να το ηχογραφήσω, ούτε την Εύα θα θυμόμαστε, ούτε το Δημητρακόπουλο.🤣

  • Like 16
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη μαγεία του comping όλα μπορούν να γίνουν ΤΕΛΕΙΑ!
Έχει αρκετό ενδιαφέρον, ειδικά το πρώτο/τελευταίο μέρος που αρμονικά δεν πολυκαταλαβαίνω τι γίνεται αλλά μου αρέσουν κάτι τέτοια που μου στρίβουν το κεφάλι!

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Alex Raptakis είπε

Με τη μαγεία του comping όλα μπορούν να γίνουν ΤΕΛΕΙΑ!

🤣 Ρε συ δε μπορώ, χάνω τον ειρμό. Πρέπει να βγούν οι φράσεις με συνοχή. Μπαμ και κάτω αττάκα να παίξω τη μπουρμπουλήθρα δεν μπορώ ο έρμος. Εκτός αν τη γράψω στο 100 και την ανεβάσω στο 228 μετά. (ΧΜΜΜΜΜΜ...🤔😆... και αν θέλω να το παίξω σε καναν φίλο, σε αυτό το σημείο θα λέω "ΔΙΚΟ ΣΑΣ!"😆)

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

 Εκτός αν τη γράψω στο 100 και την ανεβάσω στο 228 μετά. (ΧΜΜΜΜΜΜ...🤔😆... και αν θέλω να το παίξω σε καναν φίλο, σε αυτό το σημείο θα λέω "ΔΙΚΟ ΣΑΣ!"😆)

 

το κάνανε και το κάνουν όλοι οι μεγάλοι από το 1951 (LesPaul) ή το 1963 (beatles) και πέρα

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μας έχεις κατατροπώσει ρε φίλε... μας έριξες το ηθικό στα τάρταρα.

Παίζεις κιθάρα έτσι κι επίσημα αυτοαποκαλείσαι πνευστός. Ντροπή μας!😭

 

Αλλά θα σου την πω εκεί που μπορώ για να πάρω το αίμα μου πίσω.

Η ...ηχογράφηση έχει θέμα!😄

Ακούγεται πολύ έντονα ο πιέζο, ΄νταξ; Και δεν είναι πράματα αυτά για σοβαρούς καλλιτέχνες.

Θες πσομιά ακόμα!🤣

  • Like 2
  • Χαχα 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε λουπαρε εκει το σημειο με τα locators, και παιξε το περασμα 5-6-7 φορες συνεχομενα, του πστ μια καλη δε θα το βγαλεις; Οσπου να το βγαλεις θα το εχεις μαθει κιολας, βελτιωση στα γεραματα, αμε 😆

 

 Κατα τα αλλα πολυ γουσταρω, γιατι βγαζει χιουμορ, το βρισκω πολυ δυσκολο να βγαζεις χιουμορ με τη μουσικη, εκτος αν γελανε με τις μ@@@κιες που παιζεις 😆 αλλα αυτο ειναι ενα αλλο ενδεχομενο, το δικο σου ειναι πολυ ωραιο.

 

 Και θα ταιριαζε και με την αφορμη που πηρες, το δικηγορο της πιασμαν, να το βαλεις για μουσικο background εκει που εκανε δηλωσεις, αλλα να παιζει το βιντεο στο γρηγορο, θα θυμιζει ακριβως αυτο:

 

 

 

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εκεί που σου έχουν καεί τα δάχτυλα (και το μυαλό) στις πρόβες, ανοίγει η πόρτα από άλλο μέλος του νοικοκυριού και ακούγεται η σκληρή ατάκα:

__ Α εσύ; Και νόμιζα ότι κάποιος ξέχασε την τηλεόραση να παίζει μίκυμάους....

 

Με τρέλαναν οι ξένοι φθόγγοι, το αλάτι της μελωδίας. 

Για το φινάλε μπορώ να πω ότι μου έλειψε μία πρώτη απλωτή μεθ' 7ης και 9ης. Δηλαδή την άκουσα μέσα στο μυαλό μου ως φινάλε αλλά όχι στο ίδιο το κομμάτι. 

 

ΥΓ σε τι tuning είσαι; Κάτι σαν Ντο ελαφρά σαρπ;

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου