Προς το περιεχόμενο

ΖΑΜΕ ΑΕΤΕ ΚΑΜΠΑΡΕΤΖΗ


Ali Barout

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

Ακούγεται πολύ έντονα ο πιέζο, ΄νταξ; Και δεν είναι πράματα αυτά για σοβαρούς καλλιτέχνες.

Το ξέρω με τη τζαναμπέτα μωρέ!

23 λεπτά πριν, Jet72 είπε

ΥΓ σε τι tuning είσαι; Κάτι σαν Ντο ελαφρά σαρπ;

Είμαι στο tuning, "όπως την έπιασα από τη βάση".🤣

 

Κοίτα, με αυτή την κιθάρα το μελέταγα. Ειπα σήμερα να το δοκίμαζα με το σκαφάκι την ίμπανεζ, γιατί δεν μου αρέσει ο piezo της ακουστικής. Τελικά δεν μου άρεσε η ιμπανεζ όπως έβγαινε, και έπιασα την ακουστική να δοκιμάσω πώς βγαίνει καρφί. Η ιμπανεζ ήταν κουρδισμένη, η ακουστική όχι. Το κατάλαβα οτι ήταν ψηλή πριν την καρφώσω, και λέω δεν πειράζει, κάτσε να κάνω ένα τέικ να δω πώς βγαινει και κουρδίζω μετά.

 

Αλλά μετά το ξέχασα.🥲

 

ΕΕΕΕντιτ: Για το 7/9. Το πήγα κλισέ 6 ξερό, αν προλάβαινα να πιάσω 6/9 (και είναι 6/9 αυτό που νομίζω ότι είναι, θα το έβαζα. Θα το δοκιμάσω όμως, κοντά είναι αν δεν κάνω το φα#σολ μετα το χρωματικό σουτιέν.

 

23 λεπτά πριν, manosx είπε

Ρε λουπαρε εκει το σημειο με τα locators, και παιξε το περασμα 5-6-7 φορες συνεχομενα, του πστ μια καλη δε θα το βγαλεις; Οσπου να το βγαλεις θα το εχεις μαθει κιολας, βελτιωση στα γεραματα, αμε 😆

Το σκέφτηκα, αλλά με σφίτζει το σεράτσι μου, μετά απο δύο τρεις συνεχόμενες επαναλήψεις. Θέλει μελέτη πολύ. Ή αν μεινει σε αυτό το τέμπο θα αλλάξω τη μπουρμπουλήθρα σε χρωματική μπουρμπουλήθρα δύο δόσεων, με μπλε και πράσινους κόκκους. Μία να κατεβαίνει, μία να ανεβαίνει.

 

Πάντως ότι κομμάτι γράφω για μαλακία μου βγαίνει νεράκι! Ό,τι θέλω να γράψω "στα σοβαρά" μου τρώει τα σκώτια.

Επεξεργασμένο από Ali Barout
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εάν δεν ξέρετε κιθάρα τι το πιάνετε και το παιδεύετε το όργανο...

 

 

Άσε μας ρε Αλή....λέω κι εγώ ότι παίζω κιθάρα..

  • Χαχα 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναιιιιιιιι!!!!!

Ναιιιιιιιιιιιι!!!!

Ναιιιιιιιιιιιιι!!!!!

 

Ο εγχορδος Γιωργος που αγααααπησα!!!!

 

Λοιπον παιδακια που δεν τον ξερετε τι Δρακουλας ειναι, στην... κομπανια  που γνωριστηκαμε κ αγαπηθηκαμε, τον βαζαμε να παιζει το πεταγμα της μελισσας με ενα δαχτυλο (Django χρωματικες σταηλ) για να γελαμε😢. 18 χρονω τοτε την ειχε φρεσκια την τεχνικη απο μπουζουκι. Μολις 6 χρονια το ειχε παρατησει!

 

Στα του κομματιου. ΕΠΟΣ. Απιστευτο. Στα αγαπημενα μου δικα σου. Δε θελει αλλαγη ουτε νοτα! Θελουν παιξιμο ξανα ΟΛΕΣ!🤣 

 

Καλα ρε κουναβι τετοιο αριστουργημα κι αντι να το παιξεις με το σκαφος, ή αντε με τη ΛΕΣ ΠΩΛ μια κ εχει κραυγαλεες επιρροες απο τον Λεστερ, πηγες το εγραψες με πιετζο? Θα μας τρελανεις? Ηθελες καποιος να μπορει να κραξει κατι κ ειπες, το βρηκα θα γραψω με ηχο αδοκιμο ναουμ?

 

Συγχαρητηρια! Ειναι το καλυτεροτερο. Πολυυυυυ γουστοζικο! Σ'αφηνω να κανω τρανσκραημπ ο,τι μπορω κ σε ο,τι σκοτωμενο τεμπο μπορω.

 

ΟΥΑΟΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!

  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ψάχνω από εδώ, το ψάχνω από εκεί, δεν το βρίσκω, γι' αυτό όλη η τρεχάλα.

 

Όπως είχε πει κι ο θεός φαναρτζής που προσπαθούσε 3 μήνες να μας φέρει ένα ούνο στραπατσαρισμένο:

 

"Ρε Γιωργάκη, το χω στη γκαλίμπρα, το ντραβάω από δω, στραβώνει από κει. Το ντραβάω από κει, δε γκλείνει η μπόρτα. Ντι να γκάνω κιεγώ;"

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

Δε θελει αλλαγη ουτε νοτα! Θελουν παιξιμο ξανα ΟΛΕΣ!🤣 

Εμ αυτό είναι το πρόβλημα Γουασίλημ. Το έφτιαξα νότα νότα, έλεγα "καιμετά καιμετά", και τις έβαζα στη σειρά, χωρίς να σκεφτώ ο αθεόφοβος ότι θα κληθώ να το παίξω.

 

4 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

Καλα ρε κουναβι τετοιο αριστουργημα κι αντι να το παιξεις με το σκαφος, ή αντε με τη ΛΕΣ ΠΩΛ μια κ εχει κραυγαλεες επιρροες απο τον Λεστερ, πηγες το εγραψες με πιετζο? Θα μας τρελανεις? Ηθελες καποιος να μπορει να κραξει κατι κ ειπες, το βρηκα θα γραψω με ηχο αδοκιμο ναουμ?

Μου άρεσε το σκάσιμο της ακουστικής. Το σχέδιο ήταν να τη γράψω με μικρόφωνο κανονικά. Αλλά, μέχρι να αποφασίσω εγώ να πάω σπίτι, να βάλω μικρόφωνα, να ανοίξω το λαπτοπ που δεν ξέρω αν θα δουλεύει κτπ κτπ, λέω ας δοκιμάσω σκάφος καρφί. Έβαλα σκάφος, αλλά δεν είχε μυτόγκα ο ήχος, ήταν πολύ καθαρός και πρίμος. Και τα μπάσα ασαφή και χοντροκωλιάρικα. Προσπάθησα λίγο στο αμπλιτιουμπ μήπως το έφερνα κάπως, μπήκανε κάτι γκάζια κοψοχολιάστηκα, λέω άστο το άμπλιτουμπ (αφού θα πάρω τριπλμεταλζον😆 είπαμε). Και δοκίμασα έβαλα απάνω την ακουστική τελικά με τον πίεζο καρφί. Τον περίμενα πολύ χειρότερο.

 

10 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

Σ'αφηνω να κανω τρανσκραημπ ο,τι μπορω κ σε ο,τι σκοτωμενο τεμπο μπορω.

Άσε ρε το τρανσκράιμπ, να στο στείλω ταμπλατούρα, παρτιτούρα, τι θες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έγραψες πάλι ρε Αλή-τη ...

Αλλά εδώ σε έπιασα, έχει λάθος νότες μέσα.

Τότενες στα σουίνγκ δεν παίζανε με λάθος νότες ασούμε.

Ένστασις κύριε πρόεδρε, δεν έχει κάτσει σωστά το κομμάτι στο χωροχρονικό γίγνεσθαι.

Σαν να είναι ταινία γουέστερν ασούμε, και ο ιντιάνος να φοράει Rolex.

 

Μόνο μια συμβουλή να σου δώσω, για να ξέρεις τι σου γίνεται δηλαδής.

Μην το δώσεις σε κανένα κιθαρίστα να ντο παίξει, γιατί θα σε κοιτάξει στραβά και θα σου πει ...

"εγώ κιθάρα παίζω, αλλά αν θέλεις, έχει μια σχολή κουνγκ φου στην γωνία, μπορεί κάποιος από εκεί να δοκιμάσει να το παίξει ασούμε".

 

Μπράβο ρε μάγκα, σε ζηλεύω, ΜΠΡΑΒΟ.

  • Χαχα 3

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

 

Μόνο μια συμβουλή να σου δώσω, για να ξέρεις τι σου γίνεται δηλαδής.

Μην το δώσεις σε κανένα κιθαρίστα να ντο παίξει, γιατί θα σε κοιτάξει στραβά και θα σου πει ...

"εγώ κιθάρα παίζω, αλλά αν θέλεις, έχει μια σχολή κουνγκ φου στην γωνία, μπορεί κάποιος από εκεί να δοκιμάσει να το παίξει ασούμε".

 

Μπράβο ρε μάγκα, σε ζηλεύω, ΜΠΡΑΒΟ.

Του το'πα ηδη! του λεω στειλε ταμπ να το βγαλω 40-50 bpm πιο κατω να το φχαριστθω! Τι 228 με σουινγκ φηλ? αν μπορουσαμε θα βγαζαμε κ Μπερντ δηλαδις🤣

Επεξεργασμένο από billaraskats27
  • Like 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Σαν να είναι ταινία γουέστερν ασούμε, και ο ιντιάνος να φοράει Rolex.

Τζαμπάκλεβα δηλαδής πτώσεις από Poulenc? Κιαφτός Γάλλος κωλομπ καμπαρετζής ήντανε! Φτου παλιοκενονία, φωμπιζού τα κλοπυμέα...

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billaraskats27 είπε

Του το'πα ηδη! του λεω στειλε ταμπ να το βγαλω 40-50 bpm πιο κατω να το φχαριστθω!

 

Όχι 40-50 bpm πιο κάτω.

40-50 bpm να είναι η τελική ταχύτητα.

Και με τούρμπο και σκάστρες μέσα ασούμε.

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

Τι 228 με σουινγκ φηλ? αν μπορουσαμε θα βγαζαμε κ Μπερντ δηλαδις🤣

Είναι μανικάκι... Και καλά αν το παίζεις κανα 10 λεπτο, μπαίνεις στο κλίμα και τσουλάει, αλλά κρύος να το πιάσεις και να σουινγκάρει... πφφφφ.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου