Προς το περιεχόμενο

Εδώ μιλάμε, γελάμε, κλαίμε, ηδονιζόμαστε κοκ με HARDWARE. Hardware-heads united.


Αpussyα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

avast ούτε στον εχθρό μου.

Θυμάμαι που είχα σε ένα με xp και δεν έβγαινε με τίποτα.

 

Πάρε eset και ξέχνα το

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dimsonic είπε

avast ούτε στον εχθρό μου.

Θυμάμαι που είχα σε ένα με xp και δεν έβγαινε με τίποτα.

 

Πάρε eset και ξέχνα το

 

800 χρονια τουρκικα το χρησιμοποιώ σε ολα μου τα συστήματα και σε συστηματα που στήνω για άλλους. Από Win7 και μετά αν θυμάμαι καλά, δεν είχα κάποιο θέμα.

 

Έγραψα, μπηκε και δοκιμαζεται το Kaspresky Free, θα δώ πως θα παει και αυτό.

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιούσα eset για πολλά χρόνια.

Στο τέλος το βαρύνανε τόσο πολύ, που μου έτρωγε ένα σκασμό πόρους.

Τώρα είμαι χωρίς αντιβίωση, μόνο με το malwarebytes και προσπαθώ να προσέχω.

  • Λυπάμαι 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Χρησιμοποιούσα eset για πολλά χρόνια.

Στο τέλος το βαρύνανε τόσο πολύ, που μου έτρωγε ένα σκασμό πόρους.

Τώρα είμαι χωρίς αντιβίωση, μόνο με το malwarebytes και προσπαθώ να προσέχω.

 

Windows Defender Στράτο?

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Τώρα είμαι χωρίς αντιβίωση, μόνο με το malwarebytes και προσπαθώ να προσέχω.

Εγκατέστησε το Avira Free (ή αγόρασε κάποιο απ'τα πακέτα του) και άσ'το να κάνει την δουλειά για σένα. Και με ευχαριστείς αργότερα.😌

Το χρησιμοποιώ 20 χρόνια τώρα και με έχει σώσει κυριολεκτικά χιλιάδες φορές. H συνεχής κατάταξη του μέσα στα 3 καλύτερα anitvirus τα τελευταία 20 χρόνια δεν είναι τυχαία. Το εγκαθιστάς και το ξεχνάς, η επιβάρυνση του συστήματος σου είναι ελάχιστη.

Όσο για το Avast, μια και αναφέρθηκε, απλά σκουπίδι. Όσοι το έχουν ας του κάνουν ένα uninstall πριν είναι αργά. 

 

  • Λυπάμαι 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Freedom είπε

Πληροφοριακά, το Avast το οποιο χρησιμοποιώ για δεν ξέρω και εγώ πόσα χρόνια, μου εσκισε (γιατι δεν μπορουσα να φανταστώ οτι έφταιγε αυτό) το σύστημα με Win11, το οποιο τυχαίνει να ειναι και το κύριο μου (που σημαινει, κατσε λακαμά και στηνε ολα τα μουσικά απο την αρχή*).

 

Κάτι πρέπει να έκαναν στο τελευταίο update. Τα συμπτωματα ήταν οτι , δεν μπορουσε το συστημα να παιξει αρκετες φορές βιντεο στο YT (δοκιμασμένο με δύο browsers), βιντεο τοπικά (Media Classic Player), TV Tuner κοκ. Σε όλα υπήρχαν θέματα και με την εικόνα και με τον ήχο. Ξέρω οτι ευθυνεται το Avast γιατι την 55η φορά που ξεκινησα να στηνω το σύστημα, δοκίμαζα τα πάντα μετά απο κάθε εγκατάσταση νεου λογισμικου. Με Avast, προβλημα, Χωρις Avast, όλα καλά. Εστησα το Kaspersky Free και φαινονται όλα ΟΚ, θα το παρακολουθω.

 

Και πάλι καλά γιατι το μυαλό μου πήγαινε καθαρά είτε σε hardware failure, ή σε (παλι) προβληματικους drivers (Intelάρα όλε!).

 

Για την ιστορία το άλλο desktop συστημα με τα Win10 φαίνεται ΟΚ προς το παρόν (θα δουμε), παιζει και να μην εχει παρει ακομα το update γιατι ειναι 24/7 ανοιχτο (σε καθε update του προγραμματος - οχι των virus definitions- χρειαζεται restart). Τα laptops εχω να τα ανοιξω πολυ καιρο (Win10) οπότε δεν ξέρω τι γινεται και εκει.

 

*α ναι, το image restore ΔΕΝ λειτουργησε αυτη την φορά (εχω μερικές υποψίες γιατί) @#%#%@#@$@%.

Άσε το windows defender να κάμει τη δουλειά του.

 Μην μπλέκετε με τα υπόλοιπα. Ξεπεράστε το🤣

 Έχετε αυθεντικά windows 11 και to DEFENDER και τα άλλα τους ΟΝ

 ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, 100 να γράψουν εδω περα μεσα, 100 διαφορετικα antivirus θα προτεινουν ως τα καλυτερότερα...

 

Είναι και τι θέλει ο καθένας, εγω θέλω να εχω έλεγχο (αρα τον πουλο το Defender, από win security μονο το firewall χρησιμοποιώ) και με ενδιαφέρει μόνο το κομμάτι του Web Shield. Αν θέλω File Scan το κάνω μόνος μου αν ή όταν χρειαστει. Και για να μην ακουσω καμια ιστορία, virus δεν θυμάμαι να εχω κολλησει τα τελευταία 15 χρόνια και δεν χρησιμοποιώ real time/on the fly file scanning. Για μενα ειναι άχρηστο. Βλέπεις τα entry point σου και φιλτράρεις οτι πρέπει, δεν χρειάζομαι άλλη μια ηλιθιότητα να θρασάρει cpu/ram/ssd/hdds. Προφανώς ειμαι power user εδω και 10ετίες.

 

Απο εκει και πέρα, περί ορέξεως, το ξαναλεω, 300 χρονια Τουρκικα με το Avast δεν ειχα κανένα θέμα. Μιλάμε για 10αδες συστήματα και ότι MS λειτουργικό έχει βγεί από τα 7άρια και μετά. Στο τελευταιο update απλά μαμηθηκε.

 

Στο τέλος ξυριζουν τον γαμπρό assουμε, και οι υπολοιποι με τα AV που προτεινετε, να έχετε υπόψιν σας οτι όλα ειναι μια χαρά, μέχρι κάποιος φωστήρας απο την άλλη μεριά να κανει την μαλακία του και μετα αυτό που χρησιμοποιούσατε απροβληματιστα τοσα χρόνια να καταλήξει στα σκουπίδια...

 

ΥΓ: Symantec φορ εβαααα ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!🤩

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Freedom είπε

Καλα, 100 να γράψουν εδω περα μεσα, 100 διαφορετικα antivirus θα προτεινουν ως τα καλυτερότερα...

 

Συμφωνώ 100%.

4 λεπτά πριν, Freedom είπε

Αν θέλω File Scan το κάνω μόνος μου αν ή όταν χρειαστει.

 

Γι' αυτό έχω το Malwarebytes (free).

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Freedom είπε

Καλα, 100 να γράψουν εδω περα μεσα, 100 διαφορετικα antivirus θα προτεινουν ως τα καλυτερότερα...🤩

Δεν ξέρω με τι κριτήρια προτείνουν antivirus οι υπόλοιποι 99, εγώ προτείνω το Avira γιατί το χρησιμοποιώ 20+ χρόνια, και γιατί όλα αυτά τα χρόνια παίζει σχεδόν πάντα μέσα στην τριάδα των καλύτερων antivirus, σύμφωνα με ανεξάρτητα av comparatives tests. Απ;o κει και πέρα ο καθένας αποφασίζει ποιο av θα χρησιμοποιήσει.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου