Προς το περιεχόμενο

Ασφαλής συναλλαγή στο διαδίκτυο....προτάσεις;


leon7pap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.Θα ηθελα τη βοηθεια σας οσοι γνωριζετε.Προσφατα ηρθα σε συμφωνια για την πωληση μιας συλλογης μου βινυλιων-cd περιπου 150 κομματια.Ο αγοραστης ειναι στην Ολλανδια....και εγω στα Χανιά.Ποιος ειναι ο ασφαλεστερος τροπος ωστε να γινει αυτη η συναλλαγη και να μην εχουμε τιποτα παρατραγουδα....του στυλ να στειλω αλλα να μην παρω τα χρηματα (μιλαμε για 2000Ε).Η του στυλ να στειλω και να προσβαλει την ληρωμη οτι δηθεν του εστειλα κατι αλλο (το εχω ακουσει και αυτο) Καποιος τροπος που να ειναι δεμενη η συναλλαγη απο παντου.Μιλαμε για ενα δεμα κούτα κοντα στα 25kg.Εχω paypal.Ευχαριστω.

Επεξεργασμένο από leon7pap

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Την απάντηση τη δώσατε μόνος σας. Ζητήστε του να κάνει πληρωμή μέσω PayPal και κατόπιν στείλε του το δέμα. Μόλις λάβετε τα χρήματα, το Paypal θα σας ρωτήσει σε τί αφορά η συναλλαγή και θα κληθείτε να προσθέσετε στη συναλλαγή το όνομα της μεταφορικής εταιρείας συνοδευόμενο από tracking number. Ωστόσο τα χρήματα δεν θα είναι διαθέσιμα σε σας μέχρι να παραλάβει τη συλλογή. Μόλις ολοκληρωθεί η παράδοση ζητήστε του να ενημερώσει το PayPal ότι το δέμα έχει παραδοθεί (υπάρχει σχετική επιλογή για τον αγοραστή), ώστε να αποδεσμευθεί το ποσό.
Από την προσωπική μου εμπειρία το PayPal είναι ο ασφαλέστερος τρόπος για μια τέτοια συναλλαγή, προστατεύοντας τόσο τον αγοραστή όσο και τον πωλητή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Paypal ειναι μονόδρομος στη περίπτωση σου και πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά.

 

Ακαδημαϊκά μιλώντας δεν υπάρχει ασφαλής τρόπος, ακόμα και να του τα πας ο ίδιος μπορεί να σου πει "α, δεν τα θέλω", αλλά ας μη τα ισοπεδώνουμε όλα, ας έχουμε πίστη στους ανθρώπους - άρα paypal.

  • Like 3

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο δουλευω τωρα.Ευχαριστω πολυ.Ησασταν πολυ καθησυχαστικοι.Ηδη νιωθω καλυτερα 🙂

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PayPal για σενα.

Για μεταφορικη δες Σπουργιτης.

Εχω στειλει Ολλανδία με ασφαλεια

Πρωτα εισπραττεις μετ στέλνεις.

Κριμα τα βινυλια

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o τυπος ηδη εβαλε τα χρηματα στο paypal μου....και εγω αυριο θα στειλω....ειναι κατι αλλο που πρεπει να προσεξω?Μπορει να παει κατι στραβα απο δω και περα? Του στυλ αυριο αφου θα στειλω εγω εκεινος να ζητησει τα χρηματα πισω να ακυρωσει την πληρωμη....η να παραλαβει πχ και να πει οτι του εστειλα συλλογη...Νταλαρα αντι για Metallica?

Screenshot (162).png

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τράβα κι ένα βίντεο με το περιεχόμενο καλού κακού όταν κλείνεις το κουτί.

Πάντα κάτι μπορεί να πάει στραβά, ακόμα και από κοντά θα μπορούσε να σου πάρει το κουτί (με δύο-τρεις μαχαιροβγάλτες κολλητούς του δίπλα) και να μην σου δώσει τίποτα.

Το θέμα είναι να μειώσεις όσο γίνεται αυτή την πιθανότητα.

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το συναλλαγη ως goods and services που ουσιαστικα παρεχει ασφαλεια που μπορω να το δω...η εγω το βαζω αυριο που θα στειλω?Επισης αθτο το -64.95ε σε τι αφορα?Ευχαριστω

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν θα στειλεις και θα εχεις το tracking number,δηλωσε το στο paypal...καπου στο ζηταει στην συναλλαγη...και οταν παραλαβει νομιζω αυτοματα απελευθερωνονται απο αυτον και μπαινουν σε σενα...απλα αργουν λιγο

  • Like 1

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου