Προς το περιεχόμενο

Digitech Bad Monkey


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρεπιπτοντως, τιμες στο Reverb UK αυτη τη στιγμη 200-350 λιρες. Αναθεμα και αν πουληθει κανενα, αλλα και παλι ειναι απλα αστειο το σκηνικο. 

 

monkeys.jpg

  • Χαχα 2
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου, να πω ότι, στον αντίποδα των ωραίων που γράφει ο Odis, το Bad Monkey είναι το μόνο πετάλι της {χρηματικής) του κατηγορίας που έκανε τόση "φασαρία" από τότε που βγήκε. 

 

Τουλάχιστον εγώ δε θυμάμαι άλλο overdrive κάτω των 50€ να συζητιέται τόσο πολύ στα φόρα και στο youtube. Μπορεί να το σνόμπαρε πολύς κόσμος αλλά όλοι οι κιθαρίστες το ήξεραν και τουλάχιστον είχαν δει τη φωτογραφία του. Σε επίπεδα δημοσιότητας δηλαδή, πήρε πολύ περισσότερη από το σύνηθες.

Επεξεργασμένο από Jazzjoker

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το θεμα ειναι γενικοτερα γελοιο με τα overdrive. Αστεια κυκλωματα, αστεια πραγματικα, και πωλουνται ο κουκος αηδονι, ποιος κουκος αηδονι, ο κουκος F16. 

 

 Μην πω οτι γενικοτερα η φαση με την κιθαρα ειναι γελοια, μια ταβλα με χορδες 5 χιλιαρικα και τετοια. Καλα ομως κανουν, αφου υπαρχουν ανθρωποι που αγοραζουν, πολυ καλα κανουν. Αλλωστε το κοροιδο και τα λεφτα του γρηγορα αποχωριζονται μεταξυ τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manosx είπε

 Μην πω οτι γενικοτερα η φαση με την κιθαρα ειναι γελοια, μια ταβλα με χορδες 5 χιλιαρικα και τετοια

Δε νομίζω να αναφερεσαι σε custom shop telecaster ε; Θα δημιουργηθεί ορυμαγδός... 😄

18 ώρες πριν, Lord_Goumis είπε

θα έτρωγα την διαφορά σε σουβλάκια

Εισαι από Αθήνα; Είμαι χοντρός και θέλω να διευκρινιστεί αν εννοείς σουβλάκια ή πιτόγυρα... 😄

  • Χαχα 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Nekkon είπε

 

Εισαι από Αθήνα; Είμαι χοντρός και θέλω να διευκρινιστεί αν εννοείς σουβλάκια ή πιτόγυρα... 😄

Καλαμακια λεει...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω πρόβλημα με την ορολογία των σουβλακίων, των μπουγατσών, των αναψυκτικών κλπ. Αλλά όλα τα τυριά κασέρια είναι άνω ποταμών. Κι αυτό έρχεται από άνθρωπο 50% Θεσσαλονικιό. 

 

Είναι σα να λέμε όλα τα πετάλια overdrive. Π.χ. "Χρειάζομαι ένα overdrive delay με tap tempo. Τι προτείνετε;"

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 2

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

Δεν έχω πρόβλημα με την ορολογία των σουβλακίων, των μπουγατσών, των αναψυκτικών κλπ. Αλλά όλα τα τυριά κασέρια είναι άνω ποταμών. Κι αυτό έρχεται από άνθρωπο 50% Θεσσαλονικιό. 

 

Είναι σα να λέμε όλα τα πετάλια overdrive. Π.χ. "Χρειάζομαι ένα overdrive delay με tap tempo. Τι προτείνετε;"

ως Θεσσαλονικιός το καταγγέλω ως μούφα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimsonic είπε

ως Θεσσαλονικιός το καταγγέλω ως μούφα

Ως καταυλακιώτης που δεν αντέχω ούτε να βλέπω τη φέτα, εκτιμώ αφάνταστα ότι όλα τα άλλα τα λέτε κασέρια. Δηλαδή όταν μου λένε "έχει κασέρι μέσα", ξέρω ότι τρώγεται. Εδώ λένε έχει τυρί μέσα. Και εγώ ντρέπομαι να ρωτήσω αν έχει φέτα, η κανα κεφαλοτύρι σκληροπυρηνικό να βρωμάει από χιλιόμετρα, και δεν τα αγγίζω καθόλου.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά περάστε μια βόλτα και από τις δικές μας αγγελίες. Μερικοί δεν έχασαν καθόλου χρόνο, είτε ως πωλητές αλλά και ως αναζητούντες το νέο holy grail overdrive.

Τελικά οι κιθαρίστες είμαστε εντελώς βλαμμένοι...🤣 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου