Προς το περιεχόμενο

Πώς συνδέω Footswitches και expression pedals στο Guitar Rig;


Phoenix2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίτα, δε θέλω να σε πιέσω, αλλά νομιζω ότι αφού η παράμετρος η πρώτη και σημαντική είναι να τα κάνεις με τα πόδια όλα και να μην αφήνεις το όργανο για να πιάσεις άλλα πράγματα, η πενταλιέρα είναι μονόδρομος.

 

Έχουν και μπάνκες, είναι προγραμματιζόμενες, ό,τι θες κάνεις. Μπορείς π.χ. να αναθέσεις τα κουμπιά να κάνουν αυτά που συζητάμε τα μπρος πισω ρεκ σβησ κτπ, και αν σου περισσέψουν κουμπιά, να ανάβεις και να σβήνεις τα εικονικά πενταλάκια του πλαγκιν. Ή να αλλάζεις κανάλια, ήχους ξερωγω. Και ειδικά αυτό το χαρλεμπέντον που έβαλε ο μάνος από πάνω, παίρνει και δύο εξπρέσσιον, ουουουου, για 120 ευρώ τζάμπα πράμα.

 

Εγώ πάντως έχω το όργανο αγκαλιά και το πληκτρολόγιο δίπλα. Πατάω το κουμπί κι όποιος πρόλαβε τον κύριον είδε.

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ, οποτε το transport θελεις περισσοτερο παρα το wah wah και τετοια.

 

 Καλυτερα τοτε να παρεις κατι σαν την πεταλιερα που σου εβαλα, και να σιγουρευτεις οτι μπορεις να κανεις σωστη midi αναθεση τοσο στην πεταλιερα οσο και στο προγραμμα.

Επεξεργασμένο από manosx
  • Ευχαριστώ 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου