Προς το περιεχόμενο

Το Iridium στο guitar Rig μου...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χωρις πεταλι, απο θεματα εντασης επρεπε ν'ανεβασω αρκετα το input λεβελ στις ρυθμισεις της καρτας γιατι απο μονο του ηταν πολυ χαμηλα. το πεταλι το ειχα σχετικα χαμηλα το volume, κοντα σε unity gain. Απο θεμα χροιας τι εννοεις?

  • Like 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

H ux1 που εχω τωρα εχει μονο εισοδο instrument (κ μικροφωνο). Ηταν καρτα ηχου συγκεκριμενα για κιθαρο-μπασιστες.

 

Τότε μήπως η είσοδος είναι και line ταυτόχρονα (αν δηλαδή μπει προενισχυμένο σήμα αλλάζει το impedance)?

6 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

Απο θεμα χροιας τι εννοεις?

 

Εννοούσα το gain της κάρτας, αλλά το ξεκαθάρισες.

Αν το instrument input δεν έχει αρκετό gain, λογικά ωφελείται από προενισχυμένο σήμα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Ux1 την εβαλα προχθες γιατι η αλλη τα εφτυσε. Απο τοτε το πεταλακι δεν το εχω ανοιξει ποτε, παροτι ειναι συνδεδεμενο ειναι παντα στο οφ. Οταν την συνδεσα κ πηγα να γραψω πρωτη φορα το σημα ηταν πολυ κατω κ μπηκα στις ρυθμισεις κ το ανεβασα. Το οτι το (συγκεκριμενο) πεταλακι ειναι παντα στο οφ (συνηθεια τοσων χρονων να βρισκεται στην αλυσιδα) δε νομιζω να επιρεαζει το σημα. Αν κανω λαθος πεσ μου να το βγαλω  

 

Η επιλογη στην καρτα ειναι ινστραμεντ. Απ'οτι ειδα εχει κ λαην οπως κ η προηγουμενη αλλα παντα το ειχα ή στο μαηκ ή στο ινστραμεντ. Αν γινοταν αυτοματα δε θα μου το εδινε σαν δικη μου επιλογη ετσι δεν ειναι?

Επεξεργασμένο από billaraskats27

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

1. Το οτι το (συγκεκριμενο) πεταλακι ειναι παντα στο οφ (συνηθεια τοσων χρονων να βρισκεται στην αλυσιδα) δε νομιζω να επιρεαζει το σημα. Αν κανω λαθος πεσ μου να το βγαλω  

 

2. Αν γινοταν αυτοματα δε θα μου το εδινε σαν δικη μου επιλογη ετσι δεν ειναι?

 

1. Λογικά το επηρεάζει ακόμα και αν είναι κλειστό, αλλά εξαρτάται. Είναι true bypass? Τότε μπορεί να μην το επηρεάζει.

 

2. Ίσως να το έδινε μέσα από κάποιο software.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

1. Λογικά το επηρεάζει ακόμα και αν είναι κλειστό, αλλά εξαρτάται. Είναι true bypass? Τότε μπορεί να μην το επηρεάζει.

 

2. Ίσως να το έδινε μέσα από κάποιο software.

1. Ειναι. 

2. Δεν εχω καποιο software της καρτας εγκατεστημενο. Μονο το μανκεη που ειναι για απντεητ σε ντραηβερσ. 

 

Απντεητ

Τελικα η ux1 εχει μονο instrument κ mic επιλογες.

Η ux2 που πλεον δεν λειτουργει ειχε κ line (γι'αυτο μου εμφανιζει κ τις δικες της επιλογες στα σετινγκζ).  Την ειχα παντα στο ινστραμεντ (ή στο μικ). 

Επεξεργασμένο από billaraskats27
  • Like 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου