Προς το περιεχόμενο

Backing tracks collection


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συχνά πυκνά βρίσκω όμορφα backing tracks (τείνει να γίνει χόμπυ) και είπα να ανοίξω αυτό το θέμα για να τα ανεβάζω εδώ. 

Μπορείτε και εσείς να ανεβάσετε backing tracks που σας αρέσουν, και φυσικά να ανεβάσετε ηχογραφήσεις απο jam πάνω σε αυτά.

 

 

 

 

Και εδώ το ανεβάζω σε mp3

 

 

 

  • Like 3

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ μου άρεσε! Και για ηλεκτρική μια χαρά είναι. Έπαιξα και με filtetron που σε αρέσουν... 😁

 

 

 

  • Like 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gkourmoul1 είπε

Πολύ μου άρεσε! Και για ηλεκτρική μια χαρά είναι. Έπαιξα και με filtetron που σε αρέσουν... 😁

 

 

 

Άκου και ένα με Stratocaster 

 

 

  • Like 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο ωραίο backing track από τα αγαπημένα μου, από τον Paul Davids.

 

 

Και ένας αυτοσχεδιασμός πάνω σε αυτό. Δεν παίζω πολλά, ήθελα να το κάνω να ακούγεται σαν τραγούδι. Αυτό που μου αρέσει σε αυτό το track είναι ότι στέκεται και μόνο του, άρα στην ουσία δεν χρειάζεται να πλακωθείς. Δε μου αρέσει και πολύ ο ήχος της ηλεκτρικής μου εδώ, είναι πριν πάρω κάρτα ήχου. Ακούγεται εν πάσει περιπτώσει, αλλά λίγο μάπα 

 

 

  • Like 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

Συχνά πυκνά βρίσκω όμορφα backing tracks (τείνει να γίνει χόμπυ) και είπα να ανοίξω αυτό το θέμα για να τα ανεβάζω εδώ. 

Μπορείτε και εσείς να ανεβάσετε backing tracks που σας αρέσουν, και φυσικά να ανεβάσετε ηχογραφήσεις απο jam πάνω σε αυτά.

 

 

 

 

Και εδώ το ανεβάζω σε mp3

 

 

 

Πολύ ωραίο backing track, Γιώργο. Έπαιξα και ηχογράφησα με neck μαγνήτη σε Stratocaster, και ενώ όταν έπαιζα το ευχαριστήθηκα πολύ, όταν το άκουσα μου φάνηκε μάπα. Δεν είναι για single coils το συγκεκριμένο νομίζω 

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Πολύ ωραίο backing track, Γιώργο. Έπαιξα και ηχογράφησα με neck μαγνήτη σε Stratocaster, και ενώ όταν έπαιζα το ευχαριστήθηκα πολύ, όταν το άκουσα μου φάνηκε μάπα. Δεν είναι για single coils το συγκεκριμένο νομίζω 

 

Θέλει κομπρεσιον, σαστεην και παχύ ήχο. Οτιδήποτε πιο "λεπτό" και "καθαρό" θα χαθεί μέσα στη μίξη. 

Εάν βάλεις στη στρατ κάνα ήχο rat, θα ταιριάζει πολύ. Εγώ με διπλούς έγραψα, πάντως, σε αυτό.

 

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου