Προς το περιεχόμενο

wiring - καλωδιωση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολους.Εχει αλλαξει κανεις καλωδιωση στα ηλεκτρικα μπασου?Τι καλωδια χρησιμοποιηστε?Σκεφτομαι να αντικαταστησω τα παλια σε ενα vintage μπασακι που εχω για καλυτερα αποτελεσματα.ευχαριστω

MUMRA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mumra είπε

Καλημερα σε ολους.Εχει αλλαξει κανεις καλωδιωση στα ηλεκτρικα μπασου?Τι καλωδια χρησιμοποιηστε?Σκεφτομαι να αντικαταστησω τα παλια σε ενα vintage μπασακι που εχω για καλυτερα αποτελεσματα.ευχαριστω

Φίλε μου δεν έχω ιδέα από μπάσο, αλλά τρελό respect για το username σου. Μου ξύπνησες μνήμες 90s όταν δεν ήξερα ακόμα τι σημαίνει έγχορδο. Ήμουν ο Lion-o όταν έπαιζα με τους φίλους μου by the way 😄

  • Like 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Πριν κάνεις οτιδήποτε, σκέψου πως η αλλαγή αυτή θα υποτιμήσει την αξία του vintage.

Επίσης, αν είναι vintage θα έχει καλώδιο με υφασμάτινη επένδυση. Τα νεότερα έχουν πλαστικό και τα χειρότερα είναι και πολύ λεπτά.

Καλώδιο μπορείς να αγοράσεις και με υφασμάτινη επένδυση αν θες όπως αυτά: 

https://thmn.to/thoprod/119558?offid=1&affid=1652

 

Επίσης καλό είναι να ξέρεις πως δεν θα δεις διαφορές αν αλλάξεις καλώδιο, μιας και είναι πολύ μικρό το μήκος μεσα σε ένα μπάσο για να έχει ακουστές απώλειες, εκτός και αν αλλάξεις και τα ποτενσιόμετρα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, mumra είπε

για καλυτερα αποτελεσματα

 

Άστο ήσυχο γιατί ποτέ κανείς δεν είχε καλύτερα αποτελέσματα αλλάζοντας αυτά τα καλώδια,ότι και να βάλεις τον ίδιο ήχο θα έχεις

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου