Προς το περιεχόμενο

Τί χρειάζομαι για να πετύχω αυτόν τον ήχο στην κιθάρα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε τα παίζει αφαιρετικά τα κάλαντα.

Με λίγες νότες υπονοεί το κομμάτι δίνοντας μια νύξη της γνωστής μελωδικής γραμμής τους, ενώ ταυτόχρονα τα αποδομεί με συνειδητό και επιμελημένο τρόπο, χρησιμοποιώντας "πειραγμένους" χρόνους και αρμονικές πινελιές, προσπαθώντας έτσι να δώσει μια εσωτερική διάσταση και να αποτυπώσει την μοναδικότητα στην σύνδεση του καλλιτεχνικού εγχειρήματος με τον δημιουργό του αυτοσχεδιαστικού διαλογισμού, που μεταβάλλεται και ανατροφοδοτείται μέσα στην χωρική διάσταση του χρονικού γίγνασθαι.

 

EDIT: Και να σας πω και κάτι εσάς που κοροδέβετε?

Κάντε cover στην εκτέλεση note to note αν είσαστε μάγκες.

Σιγά να μην μπορείτε.

Μόνο για να κοροδέβετε είσαστε.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Χαχα 4
  • Συμφωνώ 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Ρε τα παίζει αφαιρετικά τα κάλαντα.

Με λίγες νότες υπονοεί το κομμάτι δίνοντας μια νύξη της γνωστής μελωδικής γραμμής τους, ενώ ταυτόχρονα τα αποδομεί με συνειδητό και επιμελημένο τρόπο, χρησιμοποιώντας "πειραγμένους" χρόνους και αρμονικές πινελιές, προσπαθώντας έτσι να δώσει μια εσωτερική διάσταση και να αποτυπώσει την μοναδικότητα στην σύνδεση του καλλιτεχνικού εγχειρήματος με τον δημιουργό του αυτοσχεδιαστικού διαλογισμού, που μεταβάλλεται και ανατροφοδοτείται μέσα στην χωρική διάσταση του χρονικού γίγνασθαι.

Μου στείλε ο Άλης ένα κομμάτι του που η αρμονία από πίσω είναι πυκνή. Είπαμε να παίξω κάτι από πάνω κ στο πάρε δώσε αρχείων μου έλεγε μην την παίρνω την αρμονία της μετρητής παντού κ κυνηγάω τακορντα κ κάτι τέτοια. Μάλλον αυτό που περιγράφεις εσύ θα ήθελε από το παίξιμο μου απλά δεν ήταν τόσο γλαφυρός στην περιγραφή του. Τώρα όμως κατάλαβα. Κ έχω κ το χειροπιαστό παράδειγμα πως να το πετύχω. Κάτσε να ρωτήσω όμως...

 

Γιώργη έτσι το θες το σόλο όπως του παικταρα με τα κάλαντα; 😂

  • Χαχα 2

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως νομίζω ότι αν τον είχε ακούσει ο Miles, τώρα δεν θα ξέραμε ούτε τον Scofield, ούτε τον Stern.

  • Χαχα 2
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

Εγώ πάντως νομίζω ότι αν τον είχε ακούσει ο Miles, τώρα δεν θα ξέραμε ούτε τον Scofield, ούτε τον Stern.

Ούτε τον μακλαφιν ούτε τον φορντ

  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Ρε τα παίζει αφαιρετικά τα κάλαντα.

Με λίγες νότες υπονοεί το κομμάτι δίνοντας μια νύξη της γνωστής μελωδικής γραμμής τους, ενώ ταυτόχρονα τα αποδομεί με συνειδητό και επιμελημένο τρόπο, χρησιμοποιώντας "πειραγμένους" χρόνους και αρμονικές πινελιές, προσπαθώντας έτσι να δώσει μια εσωτερική διάσταση και να αποτυπώσει την μοναδικότητα στην σύνδεση του καλλιτεχνικού εγχειρήματος με τον δημιουργό του αυτοσχεδιαστικού διαλογισμού, που μεταβάλλεται και ανατροφοδοτείται μέσα στην χωρική διάσταση του χρονικού γίγνασθαι.

Ασχολείται με τη μουσική ο Μπακογιανόπουλος;

  • Like 1
  • Χαχα 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

Ούτε τον μακλαφιν ούτε τον φορντ

 

Τον Μακλάφλιν θα τον ξέραμε, έπαιζε και με άλλους.

Για τον Φόρντ ... ποιος είναι αφτός?

Εγώ πάντως δεν τον ξέρω.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

 

Τον Μακλάφλιν θα τον ξέραμε, έπαιζε και με άλλους.

Για τον Φόρντ ... ποιος είναι αφτός?

Εγώ πάντως δεν τον ξέρω.

Βγανιει κάτι αμακσια που είναι αλλά στο Αμέρικα, αλλά στο Γιουρόπα . Στο Αμέρικα είναι μεγάλα κ έχουν καρότσα τα περισσότερα, στο Γιουρόπα πιο μικρά κ μόνο δύο έχουν καρότσα.

  • Χαχα 2

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

Γιώργη έτσι το θες το σόλο όπως του παικταρα με τα κάλαντα; 😂

Αν δε σου κάνει κόπο βγάλτο ίδιο... Αλλά άλλαξε κάποιες νότες μην μας κυνηγήσει για δικαιώματα.

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ali Barout είπε

Αν δε σου κάνει κόπο βγάλτο ίδιο... Αλλά άλλαξε κάποιες νότες μην μας κυνηγήσει για δικαιώματα.

Νταξει ιδιο δε βγαινει... αναγκαστικα θ'αλλαξω νοτες. 

  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου