Προς το περιεχόμενο

Velvet Underground - I'll Be Your Mirror (cover)


Λέων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Εμενα μου αρεσε. Κι η προφορα. Ουτε η Νικο ειχε. 

Δυο ενστασεις. 

Καπου λιγο το κουρδισμα.

Και το ολο καθαρο του βιντεο και της παρουσιασης. Στο κομματι θα πηγαινε ενα πιο σκοταδι, μια θολουρα και σιγουρα οχι το daw απο πίσω.

 

Δεν έχω ιδέα πως μου πήγε στραβά το κούρδισμα. Και κούρδισα και με το καποτάστο.  Έχω και το κουρδηστήρι από πίσω παναθεμα με. Μάλλον ήρθε η ώρα να αλλάξω τις ενός χρόνου εργοστασιακές χορδές ή να τσεκάρω λίγο το intonation

 

Ναι για την ατμόσφαιρα και το daw, σωστό point. Απλά λίγο με τα σκοτάδια θέλει να χεις κάνα περίεργο εκεί φως. Και λίγο αυτά με έχουν κουράσει γιατι τα μαθαίνω όλα μόνος μου, και εγώ απλά θέλω να παίξω 😅

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο!

Εγώ θα πω ότι δεν άκουσα ιδιαίτερη ξεκουρδισιά (το άκουσα σιγανά βέβαια).

Και επίσης όντως η προφορά δεν είναι τέλεια, αλλά θεωρώ υπερβολική την αναφορά που έγινε.

Το ότι είσαι σε καλό δρόμο πάντως είναι δεδομένο.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Λέων είπε

 

Δεν έχω ιδέα πως μου πήγε στραβά το κούρδισμα. Και κούρδισα και με το καποτάστο. 

 

εκεί είναι το λάθος.

Αν παίζεις Βλεβετς πρέπει να είσαι ξεκούρδιστος για τα καλά.

Να φοράς βρώμικα, να είσαι αξύριστος, να είναι στυλ φάκτορυ το σκηνικό κλπ κλπ

 

 

(καλά το είπες. Φέρε το επόμενο)

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Είδα κανά δυο οβινδεάκια σου, επειδή με αρέσει το είδος που παίζεις.

Έχω μάλλον τα τριπλά σου χρόνια και ξέρεις καντάρια καλύτερη μουσική από μένα, επίσης έχεις και καλή φωνή..............είσαι όλμος και σιγανοπαπαδιά, οι ηχογραφήσεις και τα οβίνδεο δεν είναι τυχαία, δεν λέω πως είναι το Σκούμπρικ χαχαχαχαχα..........Μη χαλαλίζεσαι σε διασκευές, φτιάξε μπάντα και φτιάξε ΔΙΚΗ σου μουσική, ειδάλλως, έλα στους Παράγκας χαχαχαχαχαχα

spare him...

too many unknown words....

  • Συμφωνώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος! Την ακουστικη με τι μικροφωνο την ηχογραφησες? Μου φαινεται λιγο περιεργο το placement, εγινε συγκεκριμενα? Ισως απλα με ξεγελαει και η γεωμετρια του βιντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Σαμη Παραγκα είπε

χαχαχαχαχαχα

 

Παραγκα δεν γελας καλα, αυτο το γελιο ειναι για μπουφληδες.

Το σωστο γελιο ειναι Μπουα χα χα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dimsonic είπε

spare him...

too many unknown words....

 

δεν τα καταλαβαίνω όλα, αλλα μ'αρέσετε :)

 

4 ώρες πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Έχω μάλλον τα τριπλά σου χρόνια και ξέρεις καντάρια καλύτερη μουσική από μένα

 

αμφιβάλω, αλλά πέρα από τα masterpieces (rock, alternative, post-punk...) που μου έμαθε ο πατέρας μου, προσπάθησα να εξερευνήσω πολλά είδη μουσικής (hip hop, indie, ρεμπέτικα, techno, κτλπ..), όλα υπό τις κατάλληλες παρέες/φάσεις/φεστιβάλ. Έχω παρατηρήσει τα τελαιυταία χρόνια πόσο δυσκολεύεται ο πατέρας μου να ακούσει νέα άλμπουμ που του στέλνω. Αυτά δεν θα αφήσουν ιστορία μου λέει... Προσπάθησα να είμαι ανοιχτός σε νέα είδη μουσικής όσο πιο πολύ γίνεται. Γιατί για πολλά χρόνια άκουγα την φιλοσοφία του πατέρα μου. Αααα αυτό ειναι mainstream δεν το ακούμε...

 

4 ώρες πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Μη χαλαλίζεσαι σε διασκευές, φτιάξε μπάντα και φτιάξε ΔΙΚΗ σου μουσική, ειδάλλως, έλα στους Παράγκας χαχαχαχαχαχα

 

νομίζω για το επίπεδο μου, καλό είναι να κάτσω στις διασκευές για κάποιον καιρό. Πόσο μ'αλλον τα απολαμβάνω. Αυτά που γράφω δεν λένε τίποτα σπουδαίο, μόνο για καρδιοχτύπια γράφω... Οπότε τα κρατάω στον σκληρό για την πλάκα τους. Και πέρα από αυτά δεν έχω καμοια όρεξη να είμαι one man band χωρίς καλή γνώση μουσικής θεωρίας. Ίσως κάποτε γνωρίσω μουσικούς με ίδια μουσικά γούστα. Μέχρι τότε βλέπουμε.. πλάκα έχει και το youtube. Ούτες η άλλος δεν προσπαθώ να κερδίσω κάτι, ένα όμορφο και ευχάριστο χόμπυ ειναι.

 

3 ώρες πριν, odis13 είπε

Ωραιος! Την ακουστικη με τι μικροφωνο την ηχογραφησες? Μου φαινεται λιγο περιεργο το placement, εγινε συγκεκριμενα? Ισως απλα με ξεγελαει και η γεωμετρια του βιντεο.

 

Lewitt LCT 140. είδα αυτό πριν μια βδομάδα και είπα να το δοκιμάσω (https://www.youtube.com/watch?v=3WrMhr2nUJI). Καλό ήταν για το bleed, άλλα άμα βρω όρεξη θα δοκιμάσω και τίποτα άλλο. Νομίζω πιο πολύ θέμα είχε το παίξιμο μου και το κούρδισμα, παρά το placement...

Επεξεργασμένο από Λέων
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Λέων είπε

 

δεν τα καταλαβαίνω όλα, αλλα μ'αρέσετε :)

 

 

αμφιβάλω, αλλά πέρα από τα masterpieces (rock, alternative, post-punk...) που μου έμαθε ο πατέρας μου, προσπάθησα να εξερευνήσω πολλά είδη μουσικής (hip hop, indie, ρεμπέτικα, techno, κτλπ..), όλα υπό τις κατάλληλες παρέες/φάσεις/φεστιβάλ. Έχω παρατηρήσει τα τελαιυταία χρόνια πόσο δυσκολεύεται ο πατέρας μου να ακούσει νέα άλμπουμ που του στέλνω. Αυτά δεν θα αφήσουν ιστορία μου λέει... Προσπάθησα να είμαι ανοιχτός σε νέα είδη μουσικής όσο πιο πολύ γίνεται. Γιατί για πολλά χρόνια άκουγα την φιλοσοφία του πατέρα μου. Αααα αυτό ειναι mainstream δεν το ακούμε...

 

να σε πω κατι?

εσύ παίζε τα κομμάτια σου αλλά κάνε τιποτα πιό χρήσιμο γιατί με κιθάρες φράγκα δεν θα βγάλεις και φέρε τον πατέρα σου από δω μεριά να τα λέμε...

  • Συμφωνώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dimsonic είπε

 

να σε πω κατι?

εσύ παίζε τα κομμάτια σου αλλά κάνε τιποτα πιό χρήσιμο γιατί με κιθάρες φράγκα δεν θα βγάλεις

 

κάνω κάτι πιο χρήσιμο και "σίγουρο", αλλά θέλει και λίγο μουσική η ζωή

 

5 ώρες πριν, dimsonic είπε

φέρε τον πατέρα σου από δω μεριά να τα λέμε...

 

χαχα θα του πω, θα τα βρείτε εσείς 😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου