Προς το περιεχόμενο

Κύματα με συνδρομή.


Ali Barout

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τιποτα, αν αφαιρεσεις τα επιτηδευμενα user interface και τα φτιαγμενα για να εντυπωσιαζουν preset, η συντριπτικη πλειοψηφια των ακριβων plug ins ειναι πουκαμισα αδειανα.

Επεξεργασμένο από manosx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, manosx είπε

Τιποτα, αν αφαιρεσεις τα επιτηδευμενα user interface και τα φτιαγμενα για να εντυπωσιαζουν preset, η συντριπτικη πλειοψηφια των ακριβων plug ins ειναι πουκαμισα αδειανα.

Ε, βέβαια... αλλά τα θέλουν, και μάλιστα τα θέλουν τσάμπα, αν γίνεται.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα με την συνδρομή θα μπορούν να τα σπάνε όμως?

Που θα τα βρίσκω εγώ σπασμένα να τα βάλω?

Όποιος έχει λινκ ας το βάλει ρε παιδιά, μην φάμε και κανέναν ιό.

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
11 λεπτά πριν, manosx είπε

Τιποτα, αν αφαιρεσεις τα επιτηδευμενα user interface και τα φτιαγμενα για να εντυπωσιαζουν preset, η συντριπτικη πλειοψηφια των ακριβων plug ins ειναι πουκαμισα αδειανα.

Είναι 12 η ώρα, Τετάρτη, και κάθομαι και χαζεύω στο Νοιζ.

Χθες δέχθηκα ένα τηλέφωνο από μια ΜΕΓΑΛΗ εταιρία.

Ήθελαν μια δουλειά.

Αφιέρωσα 3 ώρες προεργασία......και εν συνεχεία μιλησα με κτηματολόγιο, υπαλλήλους και συμβολαιογράφο (ήταν ένα σχετικά περίπλοκο θέμα νομικό)...κλείνω ραντεβού για Δευτέρα με την προϊσταμένη του κτηματολογίου για το θέμα ....κάνω  ένα γραπτό αίτημα-ανάλυση της άποψης μου προς τη Νομική Υπηρεσία του κτηματολογίου........αλλά εκεί που βιαζόταν χθες η ΜΕΓΑΛΗ εταιρία .......η επικοινωνία μας από της 16:00 και μετα χθες άρχισε να φθήνει.......Δεν μου απαντούν ούτε σε Mail ούτε σε τηλέφωνα.

Σήμερα ξεκινάω το πρωί......και δεν το σηκώνουν....(αρχίζω να την ψυλλιάζομαι)....

Στις 10 σηκώνουν το τηλέφωνο..... του λέω είμαι έτοιμος , δώστε μου το οκ και σας στέλνω iban να μου βάλετε 100,00 € (εκατό ευρώ έτσι) να το ξεκινήσω και να μεταβώ στο κτηματολογικό γραφέιο.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ (στις 10) "Μάλιστα κύριε Καλλιανίδη,  θα μιλήσω με την πρόεδρο του ΔΣ......και σας παίρνω αμέσως"...

Πήγε 12:06 αισίως...ακόμα περιμένω ......και χαζεύω στο νοιζ....και γελάω μόνος μου.

Πιο πολύ γελάω με το site της εταιρίας , που μπήκα και διαβάζω....:

Developed Projects -Total Budget 1.680,5 million EUR.

 

Χορτάσαμε από φούμαρα  και φύκια για μεταξωτές κορδέλες.....

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, LK είπε

του λέω είμαι έτοιμος , δώστε μου το οκ και σας στέλνω iban να μου βάλετε 100,00 € (εκατό ευρώ έτσι) να το ξεκινήσω και να μεταβώ στο κτηματολογικό γραφέιο.
 

 

Από δικηγορία είσαι άσσος, αλλά από επιχειρηματικότητα έχεις να φας κι άλλα ψωμιά.

Τους είπες ωρέ ότι για κάθε ώρα αργοπορίας προστίθεται 15% στο ποσό που θα πρέπει να πάρεις?

Τι είναι ο χρόνος σου, τζάμπα?

Αν είναι μεγάλη εταιρεία θα το πιάσει το υπονοούμενο.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

 

Από δικηγορία είσαι άσσος, αλλά από επιχειρηματικότητα έχεις να φας κι άλλα ψωμιά.

Τους είπες ωρέ ότι για κάθε ώρα αργοπορίας προστίθεται 15% στο ποσό που θα πρέπει να πάρεις?

Τι είναι ο χρόνος σου, τζάμπα?

Αν είναι μεγάλη εταιρεία θα το πιάσει το υπονοούμενο.

Μην ανησυχείς.....ξέρω πως και τι.

Στην αρχή αγοράζω....πάντα.

Για εμένα πάνω στην  ώρα αναμονής τελείωσε η υπόθεση.....απολύθηκαν.

ΜΟΝΟ μην κάνει το λάθος το απόγευμα που παίζω μπιρίμπα ,  ο Διευθύνοντας Σύμβουλος να μου κάνει κάνα τηλέφωνο........εκεί θα ξανα συστηθούμε. 😁

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, LK είπε

Χορτάσαμε από φούμαρα  και φύκια για μεταξωτές κορδέλες.....

Προσπαθώ, αλλά αποτυγχάνω να καταλάβω τι σχέση έχουν αυτά που έγραψες με το νήμα. Και εγώ σήμερα προσπαθώ να βρω ένα δικηγόρο ενός ΜΕΓΑΛΟΥ γραφείου, για να... πληρώσω κάτι λεφτά που οφείλω και μέχρι τώρα (12:20) δεν απαντά κανείς. Οπότε;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, trolley είπε

Προσπαθώ, αλλά αποτυγχάνω να καταλάβω τι σχέση έχουν αυτά που έγραψες με το νήμα. Και εγώ σήμερα προσπαθώ να βρω ένα δικηγόρο ενός ΜΕΓΑΛΟΥ γραφείου, για να... πληρώσω κάτι λεφτά που οφείλω και μέχρι τώρα (12:20) δεν απαντά κανείς. Οπότε;

Δωστα σε εμένα. 😜

 

Πάει σε αυτά τα "φρου-φρου και τα αρώματα" που λέει ο Μάνος...στην επικάλυψη .....που στην ουσία είναι τίποτα.....μπορεί και να μην πάει πολύ 😆.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, trolley είπε

Παρ' ότι αρχικά το είχα μισήσει, η αλήθεια είναι πως μόνο το συνδρομητικό μοντέλο καθιστά βιώσιμη μία επιχείρηση που παράγει λογισμικό. Αλλιώς, έχουμε διαφημίσεις (τις οποίες μισώ ακόμη περισσότερο).

Αυτό είναι μεγάλη συζήτηση αγαπητέ trolley. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει ο επιχειρηματικός κίνδυνος να μετακυλίεται (επιλεκτικά) στον καταναλωτή. Υπάρχουν δικαιολογίες και δικαιολογίες που μπορούν να χρησιμοποιηθούν για να "φουσκώσουν" και να "πουλήσουν" ένα ελάττωμα ως προτέρημα, μα φτάνουμε ήδη στα όρια της λογικής. 

 

Όπως λέει και το τραγουδάκι, todo tiene su final. Μέχρι πού είμαστε διατεθιμένοι να φτάσουμε για να μη μας αφήσει χρόνους μια εταιρία, όσο καλή κι αν είναι; Κρίμα, κι αδικία, και πάλι κρίμα, αλλά, υπήρχαν καλές εποχές, υπάρχουν δύσκολες εποχές. Αν αρχίσει κι ο χασάπης να χρεώνει παροχή υπηρεσιών συμβουλευτικής "ευ ζην" γιατι έδωσε το κομμάτι με το λιγότερο λίπος, ή ο βενζινάς τον αέρα γιατί "ρε φίλε το κομπρεσσέρ, ρεύμα καίει και με καίει", ή ο εστιάτορας την 10% πιο αναπαυτική καρέκλα... ε κάπου πάμε λάθος νομίζω.

 

Είναι η φύση του λογισμικού ιδιαίτερη, σύμφωνοι. Αλλά δεν παύει να είναι μια επιχείρηση, που χρειάζεται χρηστή διαχείριση. Η μεγάλη κλίμακα εγκυμονεί κινδύνους. Μια χαρά πασίγνωστος και σεβαστός είναι κι ο βαλχάλλας για τα πλαγκ-ιν του, και δεν είναι 50 άτομα στούντιο. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να μαζευτούν όλοι οι συναγρίδες να τσοντάρουν (και να δουλεύουν τζάμπα "για να γίνουν γνωστοί/να πλασαριστούν στην αγορά" ανταγωνιζόμενοι μεγαθήρια) για να μην πέσει το σουσάμι από το κουλούρι του χορτάτου, και καταστραφεί. Ε να καταστραφεί, αν άπλωσε τόσο πολύ τον τραχανά που δεν μπόρεσε να τον διαχειριστεί. Το βλέπω λάθος; Μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Office με συνδρομή, adobe με συνδρομή, πλαγκίνς με συνδρομή, DAW με συνδρομή.

Σαν το αυτοκίνητο και τα ακίνητα έχουνε γίνει.

Θέλεις έναν προϋπολογισμό για να τα συντηρήσεις (ΕΝΦΙΑ, ασφάλειες, καύσιμα, κλπ).

 

Ρε θα τα πουλήσω όλα.

Και το pc μαζί, γιατί τσάμπα μου καίει ρεύμα.

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου