Προς το περιεχόμενο

*Καινουργια* δουλεια απο το καινουργιο μας προτζεκτ BANKAI ! Συνεργασια με πολυ αγαπημενους μουσικους


Xara Sterg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντα με καλή διάθεση και χωρίς ίχνος σνομπισμού.

 

Τι δεν μου άρεσε:

  1. Είναι πολύ δύσκολο να καταλάβει κανείς τα λόγια και να τα ξεχωρίσει από το θόρυβο
  2. Πολύς θόρυβος, λίγη μουσικότητα
  3. Το όλο σύνολο παραπέμπει σε τέλος πρόβας (ολιγόλεπτο ξεκαυ...μα της μπάντας πριν τη λήξη της πρόβας)

 

Τι μου αρέσει: το ότι κυνηγάτε το όνειρο σας, συνεχίστε

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, stamkosk είπε

Πάντα με καλή διάθεση και χωρίς ίχνος σνομπισμού.

 

Τι δεν μου άρεσε:

  1. Είναι πολύ δύσκολο να καταλάβει κανείς τα λόγια και να τα ξεχωρίσει από το θόρυβο
  2. Πολύς θόρυβος, λίγη μουσικότητα
  3. Το όλο σύνολο παραπέμπει σε τέλος πρόβας (ολιγόλεπτο ξεκαυ...μα της μπάντας πριν τη λήξη της πρόβας)

 

Τι μου αρέσει: το ότι κυνηγάτε το όνειρο σας, συνεχίστε

Τι ειναι η μουσικοτητα για σενα ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μίξη πιστεύω ότι θα μπορούσε να γίνει με λίγο καλύτερο τρόπο. Υπάρχει μια μικρή "θολούρα" σε όλα όργανα πριν της κιθάρας, ίσως διότι ειναι πολύ ψηλά η κιθάρα.

Κατά τα άλλα πολύ ωραίο το κομμάτι, και γενικότερα πολυ προσεγμένη δουλειά σε εικονα και ήχο.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Jet72 είπε

Τα σπάτε οπότε μην σταματάτε. Έχουμε ανάγκη τα μουσικά σχήματα.

Ευχαριστουμε πολυ 👊 

7 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Η μίξη πιστεύω ότι θα μπορούσε να γίνει με λίγο καλύτερο τρόπο. Υπάρχει μια μικρή "θολούρα" σε όλα όργανα πριν της κιθάρας, ίσως διότι ειναι πολύ ψηλά η κιθάρα.

Κατά τα άλλα πολύ ωραίο το κομμάτι, και γενικότερα πολυ προσεγμένη δουλειά σε εικονα και ήχο.

Θα το προσεξουμε σε επομενα ! Δοθηκε εσκεμμενα 'εμφαση' στην κιθαρα για να πω την αληθεια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Xara Sterg είπε

Δοθηκε εσκεμμενα 'εμφαση' στην κιθαρα για να πω την αληθεια

Αδικείται, έτσι, η φωνή και τα υπόλοιπα οργανα. Φαντάζομαι οτι υπάρχει τρόπος να ειναι "μπροστα" η κιθάρα, αλλά να μην υστερούν τα υπόλοιπα.

Με το καλό και στα επόμενα.

  • Συμφωνώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gkourmoul1 είπε

Αδικείται, έτσι, η φωνή και τα υπόλοιπα οργανα. Φαντάζομαι οτι υπάρχει τρόπος να ειναι "μπροστα" η κιθάρα, αλλά να μην υστερούν τα υπόλοιπα.

Με το καλό και στα επόμενα.

Το κραταω :) σ ευχαριστουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδακια εμενα μου φανηκε ονειρεμενο.

Τωρα αν η κιθαρα ειναι πανω μας κατω μας δεξια μας και αριστερα μας και ολα τα αλλα στο υπερπεραν, αυτα φτιαχνονται. 

Ολα καλα ολα ανθηρα λοιπον. 😀

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μείξη είναι καλή, δεν είναι εκεί το πρόβλημα. Συνθετικά είναι ένα απλό punkοειδές κομμάτι. Η punk δεν είχε ποτέ τεράστιο συνθετικό βάθος, οπότε και εκεί είμαστε οκ.

 

Νομίζω το πρόβλημα είναι στο ότι διαλέξατε λάθος τόνο για τη φωνή σου, Χαρά. Είναι πολύ χαμηλό για σένα, και αυτό έχει 2 συνέπειες:

1) Συχνοτικά είσαι χαμηλά και "μπλέκεσαι" με το mid-range της κιθάρας. Στη μείξη ψιλοφτιάχνει αλλά δεν είναι το ιδανικό.

2) Δεν έχεις projection, και το αποτέλεσμα είναι να μη φτάνεις την ενέργεια που χρειάζεται το κομμάτι. Είναι και punk είπαμε, οπότε θέλει να το πας στο φουλ, και σε αυτό τον τόνο δε γίνεται. Ο τύπος που κάνει δεύτερα φωνητικά βγάζει 10 φορές περισσότερη ενέργεια. Και ξαναλέω, όχι γιατί δεν μπορείς, αλλά γιατί δεν είναι στον τόνο σου.

 

Επιπλέον, έχω κουράσει το ξέρω, αλλά θα ήθελα και λίγο καλύτερη προφορά.

 

Αυτό που κάνετε το κάνετε καλά όμως, οπότε συνεχίστε έτσι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου