Προς το περιεχόμενο

Ορθή ορολογία...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χωρίς την παραμικρή πρόθεση ΜΟΜΦΗΣ ή/και κριτικής έχω μια θερμή παράκληση: Χρησιμοποιήστε την ΣΩΣΤΗ/ΟΡΘΗ ορολογία στις αγγελίες!!! Καμπίνα ή ΗΧΕΙΟ/ΗΧΕΙΑ ονομάζουμε το ΠΕΡΙΒΛΗΜΑ/ΚΟΥΤΙ... Τα εσωτερικά μέρη ονομάζονται ΜΕΓΑΦΩΝΑ/drivers!!! Διαβάζω αγγελίες με διατυπώσεις όπως: Πωλείται καμπίνα με δύο ΗΧΕΙΑ και μου πέφτουν τα μαλλιά, πράγμα δυσάρεστο γιατί στην ηλικία μου δύσκολα θα ξαναμακρύνουν... Θεωρώ πως η ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΗ πλειοψηφία των μελών του noiz έχει την απαραίτητη τεχνογνωσία ώστε να αποφεύγονται τέτοια λεκτικά ατοπήματα, τα οποία δεν είναι τα μόνα αλλά σίγουρα είναι από τα ενοχλητικότερα... Επίσης, ένας ορθογραφικός έλεγχος της αγγελίας πριν την δημοσίευσή της είναι κάτι ΕΥΚΟΛΟ και ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ!!!  Έλεος ρε παιδιά...

  • Like 1
  • Συμφωνώ 2

Let nobody blame you that you cannot hear the superiority of TUBES!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ εγώ προχθές διάβασα αγγελία για ηλεκτρονική κιθάρα, τα μεγάφωνα είναι πταίσμα.

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι λίγο άνω των 40 έχουμε προλάβει τη Χρυσή ευκαιρία (έντυπη μορφή) κ αυτό το ελάχιστο χώρο (λιγότερο από μισή σελίδα) που είχε για μουσικά όργανα . Εκεί μέσα έχω διαβάσει πολλά. Τα δύο που καλύτερα που θυμάμαι ακόμα ειναι 

-Πωλειται ενισχυτής με σαμπούκι. (καμμία σχέση με τους άλλους τους άθλιους χωρίς σαμπούκι)

-Πωλειται ενισχυτής με ρεβέρ.

 

Άρα το πρόβλημα είναι πως από τότε που οι αγγελίες γράφονται ιντερνετικως κ δεν δίνονται τηλεφωνικώς έχουμε πολύ λιγότερα τέτοια διαμάντια 

 

 

  • Χαχα 3

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

Οι λίγο άνω των 40 έχουμε προλάβει τη Χρυσή ευκαιρία (έντυπη μορφή) κ αυτό το ελάχιστο χώρο (λιγότερο από μισή σελίδα) που είχε για μουσικά όργανα .

 

Αρκετά παλιά, την έπαιρνα μόνο γι' αυτό.

Κι ας μην είχα λεφτά να ψωνίσω.

  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου