Προς το περιεχόμενο

Live του Steve Vai στην Ελλάδα.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΩΠΩΠΩπω εχουμε παρει φορα,εχουμε βγαλει αχρηστους Beatles,hedrix ακολουθουν ζεπελιν(ολο λαθη κανανε στα λαιβ),πινκ φλουντ(βαρετοι),θα συνεχισουμε σιγουρα με νιρβανα και ολοι ξερουμε οτι θα καταληξουμε στους μεταλικα....ας κλεισει το θεμα😀

  • Like 1
  • Χαχα 3

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παράθεση
  •  
 
Δημοσιευμένο πριν 3 λεπτά (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, manosx είπε

 

Εμφάνιση  

Φυσικα κ ειναι Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ τεχνη η τραγουδοποιια κ η συνθεση, αλλα δεν πηρε αυτο το δρομο ο Βαι. Κ πολλοι αλλοι. Δε γινεται ολοι να κανουν το ιδιο.

 

Μια χαρα συνθεσεις κανει, αλλα σε αλλο στυλ απο αυτο που απαιτουν τα σταδια τα γεματα με τους normies 😆 Καταλαβαινω ομως πως το λες, καταλαβαινω απολυτα, αρα συμφωνουμε οτι για δεκα χιλιαδες βατ να κλασουνε πατατες οι μπατσοι και τα ματ θελεις ANGUS YOUNG, και ο vai ειναι για να τον ακουνε σε κανα κλαμπ οι κιθαριστες της πολης που παιζει. Αυτο λεμε απο την αρχη, κανενα προβλημα.

 

 Οι fan που θιχτηκαν μπορουν τωρα να ηρεμησουν.

Επεξεργασμένο από manosx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manosx είπε

 Και ο Μπετοβεν εδω που τα λεμε δε λεει και τιποτα, εχει να κανει σουξε 200 χρονια

 

Έλα μωρέ με τον κουφό τώρα ...

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Σαμη Παραγκα είπε

εγώ ήπια για Νιρβάνες, όσο για Βίλτις, έχεις καμιά μφιβολία αν μπορούσαν παίξουν ζωντανά?

Οι Φλόιντ έπαιξαν ΝΑι , Οι Ζεπ επίσης, και όλοι τους, το θέμα είναι να βγάζεις μουσική και να παίζεις λίβε

 

για μενα δεν εχει σημασια....δυστυχως λογω ηλικιας δεν καταφερα να τους ζησω,στην εφηβεια μου δεν ακουσα ποτε,οποτε παντα υιοθετουσα την αποψη ολου του κοσμου ΄΄ότι ειναι το κορυφαιο γκρουπ του πλανητη¨ χωρις ομως ποτε να εχω προσωπικη αποψη....οταν πριν λιγα χρονια αφιερωσα πολυ χρονο να ακουσω σχεδον ολη τη δισκογραφια τους,ακουσα σχεδον ολη τη μουσικη που γραφεται σημερα....το 60'....σε μολις 7 χρονια.....σχεδον δακρυσα

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, noe13 είπε

ΩΠΩΠΩπω εχουμε παρει φορα,εχουμε βγαλει αχρηστους Beatles,hedrix ακολουθουν ζεπελιν(ολο λαθη κανανε στα λαιβ),πινκ φλουντ(βαρετοι),θα συνεχισουμε σιγουρα με νιρβανα και ολοι ξερουμε οτι θα καταληξουμε στους μεταλικα....ας κλεισει το θεμα😀

 

Mπα,τίποτα τέτοιο.

Απλά πρέπει κάποια στιγμή να τα ξεμπερδέψουμε λίγο στο μυαλό μας.

 

Για παράδειγμα,η επίδραση του Vai δεν συγκρίνεται με αυτή του Hendrix.

O Hendrix σαν κιθαρίστας όμως δεν μπορεί να συγκριθεί με τον Vai.

 

Σε μια αντιστοιχία μεταξύ συγκροτημάτων,θα μπορούσαμε να πούμε το ίδιο για τους Zeppelin και τους Dream Theater ας πούμε.

 

Δεν σημαίνει ότι επειδή κάποιος ξεκίνησε κάτι,χρίζεται αυτόματα ως ο κορυφαίος όλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες δεν ξέρω. Εξαρτάται απ' τη μουσική. Και ο Sco παλιά έπαιζε με μπάντα. Πλέον παίζει αρκετές φορές σόλο και (παρόλο που παραδέχεται και ο ίδιος ότι είναι πιο δύσκολο) εμένα μου είναι πιο ευχάριστο και ενδιαφέρον να τον ακούσω 

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Παίδες δεν ξέρω. Εξαρτάται απ' τη μουσική. Και ο Sco παλιά έπαιζε με μπάντα. Πλέον παίζει αρκετές φορές σόλο και (παρόλο που παραδέχεται και ο ίδιος ότι είναι πιο δύσκολο) εμένα μου είναι πιο ευχάριστο και ενδιαφέρον να τον ακούσω 

 

 

 Κοιτα, ειναι αλλο πραγμα το γουστο, και αλλο πραγμα το "σωστο", με την εννοια του ευρεως αποδεκτου.

 

 Εγω καταλαβα γιατι τα πηρε ο Grey με αυτα που εγραψα. Τα πηρε γιατι ειπα οτι τα πολλα καρυκευματα κανουν το φαι να μην τρωγεται.

 

 Λοιπον Grey, αν φας τα φαγητα που κανω οταν μαγειρευω ΓΙΑ ΜΕΝΑ, οχι απλως θα τα παρεις, αλλα θα μου βρισεις μεχρι και 5 βαθμου συγγενεις, διοτι αν δεν ερχονται οχι απλα δακρυα αλλα ΚΑΙ ΜΙΞΕΣ απο την καυτεροτητα 😆 του φαγητου, το πιατο για μενα ειναι αποτυχημενο 😆

 

 Αλλα αν ειναι να μαγειρεψω και για αλλους, ποσο μαλλον για κανα μεγαλο event, ε τοτε ρε φιλε ισχυει αυτο που εγραψα, θελει μετρο οταν θελεις να ειναι για τους μετριους, τα περιεργα γουστα δεν ειναι ο κανονας.

 

 Και οταν παιζεις με τους κανονες ειναι πολυ, ΠΟΛΥ πιο δυσκολο το φαι σου να εντυπωσιασει.

 

 Τωρα αν μου αρεσουν τα καυτερα και το thrash metal, και εσενα ο vai και το μουχλιασμενο τυρι, αυτο δεν αφορα ουτε τους κανονες ουτε τους μετριους, ετσι δεν ειναι;

 

Επεξεργασμένο από manosx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου