Προς το περιεχόμενο

Cubase 12 Rent to Own στο Splice


Ali Barout

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://splice.com/daws/39136811-cubase-pro-12-by-steinberg

 

Νααα ταααα. Εκμονδερνιζόμεθα.

 

Επίσης διαθέσιμο από τη Steinberg το BackBone για Rent-to-Own με 5 ευρώ το μήνα. Κάτι μου λέει ότι θα εμφανιστεί και Halion, ίσως και Absolute (έτσι εικάζω, χωρίς στοιχεία)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως τα διαβαζω αγγιζει την τελειοτητα. Οτι ωρα θες το αγοραζεις, τα λεφτα της δοσης μετρανε κανονικα, 15 μερες δοκιμη και αν σου κανει τα σκας και κατευθειαν. Μπραβo στη Steinberg, καμια σχεση με τη Waves.

  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λογαριασμός τα 600, και οι καιροί δύσκολοι. Ιδιαίτερα για κάτι κομμάτια Absolute και κάτι Halion και αυτά. Οκ, αν το έχει ο άλλος ήδη, θα κάνει λίγο νηστεία, θα πάρει το update. Να μαζέψεις 500 να τα κάνεις "συλλογή ήχων" είναι δύσκολο. Και ενώ μπορείς π.χ. να μπεις σε ένα μαγαζί και να του πεις "Φίλε θέλω το κόργκ το PA 600 QT, δόσεις κάνεις; Κάνω. Φέρτο." και να αποκτήσεις μια "συλλογή ήχων", εκείνα τα ονλάιν μαγαζιά των εταιριών θέλουνε το κασέρι μαζεμένο. Οπότε καθόμαστε και τα κοιτάμε. Τώρα με δόσεις (και OWN, μην ξεχνάμε ότι είναι OWN, αν δεν ήταν OWN θα μάζευα ήδη μπογαλάκια), είναι και γι' αυτούς καλό, θα πουλήσουν κάτι παραπάνω και σε εμένα το χλεμπονιάρη, ή στον παραδίπλα που GASοτρώγεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια καντε το φραγκοδιφραγκα γιατι ειμαι στον καφενε και μέχρι να παω σπιτι θα εχω αγωνια

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Ρε παιδια καντε το φραγκοδιφραγκα γιατι ειμαι στον καφενε και μέχρι να παω σπιτι θα εχω αγωνια

Βάλανε κιουμπέις με δόσεις. Πραγματικές. (Άτοκες όμως) Σαν leasing. Πληρώνεις κάθε μήνα, όταν πίασεις το ποσό σου ανήκει πλέον. Αλλά όχι στο δικό τους μαγαζί, της Steinberg. Σε ένα άλλο μαγαζί, το Splice που δίνει και λούπες και τέτοια. Μήπως σε πιάσουνε κι αυτοί πελάτη, τόσο καιρό που θα πληρώνεις.

Επεξεργασμένο από Ali Barout
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τα φραγκοδιφραγκα ειναι οτι μπορεις αντι να τα σκασεις ολα μπροστα, να δινεις μηνιατικη συνδρομη και σε 30κατι μηνες η πληρη εκδοση ειναι δικια σου.

 

 Οσο αφορα τις βιβλιοθηκες Ali, με 500 ευρω παιρνεις το Absolute, και εχεις ΑΠΟΛΑ, sampler, analog, FM, drums, πιανα, νεροχυτες, τηγανια, φριτεζες και το λουρι της μανας. Για να παρουμε μονο sampler, με δυνατοτητες της π@@τσας σε σχεση με το halion 7, διναμε χαλαρα 4-5 χιλιαρικα σημερινα λεφτα, για να παιζουμε με βιβλιοθηκες καποιων MB και να είναι πιο αργο απο την καθυστερηση.

 

 

 Δε θελω παραπονα. Ουτε συγκρισεις με τις τυριλες των arranger, ντροπη😆

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, manosx είπε

Δε θελω παραπονα. Ουτε συγκρισεις με τις τυριλες των arranger, ντροπη😆

Με το μπαρδόν κύριος, δεν τα ξέρω εγώ αυτά τα των συνθοπληκτροφόρων. Το βλέπω καθαρά με romplerολογική. Έχω 3000 ήχους (πώς ήταν τα μαϊμού ατάρι με τα 3000 παιχνίδια), πατάω παίζω. Τώρα κάτι ήχους στα σύνθια τα στοκ μπορώ να τους πειράξω, με λίγη τύχη, και πολύ ρηχά. Αλλά σαν absolute, έχει μέσα και τύμπανα, και μπάσο (που το άκουγα πρόσφατα και δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ κακό), και το λουρί της μάνας, ναι! Δηλαδή το χάλιον δε μου κάνει τόση εντύπωση, γιατί με το δικό μου το χάλιον δεν μπορώ να εκτιμήσω το χάλιον. Αλλά τα άλλα τα λιγουρεύομαι. Και αν το πακ έρχεται στο 15άρι, και σε 2,5 χρόνια το ξοφλάω, γιατί όχι; 

 

Σιγά μην έχει βγει άλλο Αμπσολουτ μέχρι τότε.

@dimsonic Ακριβώς ότι είπε ο @trolley

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Χλωμο παντως το βλεπω να βγαζουν το Absolute σε αυτη τη φαση. Το Halion σκετο μπορει, οποτε το δοκιμαζεις και αν σου κανει το συνεχιζεις.

 

 Γενικα η φαση ειναι τιμια για να κανεις εκτεταμενες δοκιμες, αλλα δε νομιζω οτι συμφερει να το δεις σα δοσεις. Αν θελεις τρια χρονια να ξοφλησεις, τι γινεται με τα updates; Σε τρια χρονια θα εχεις μεινει ηδη πισω.

 

 Αν δε βγαινει ο λογαριασμος, θα πηγαινα σε κανα sonar και θα την εψαχνα με freeware, και αν δεν καταφερνα καποια συγκεκριμενα πραγματα με αυτα, θα καλυπτα τα κενα με κατι πληρωτικο, δοσεις- ξεδοσεις τα λεφτα ειναι λεφτα, ωσπου να κανεις τα πειραματα σου με sonar και freeware προλαβαινεις και να μαζεψεις φραγκα ωστε να εκμεταλλευτεις και τις cash ευκαιριες των εταιριων, ακομα και η steinberg η ιδια κατα καιρους εχει super εκπτωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου