Προς το περιεχόμενο

Rock improvisation - video


gkourmoul1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, cigaret13 είπε

Εντάξει γούστα είναι αυτά..., αλλά και πάλι η μισή και βάλε Rock κιθάρα σε ότι ακούμε και ακούσαμε έτσι ακούγετε..

Όντως πολλά ακούγονται έτσι αλλά πάλι δεν μου αρέσουν. Θα περίμενα κάτι σε Gary Moore ή Slash σε ήχο με τέτοιο εξοπλισμό. Δεν είμαι κανένας πιουριστας αλλά και ο spider line6 15w που έχω ακούγεται καλύτερα αν κάνεις αυτό που πρέπει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Θα περίμενα κάτι καλύτερο από αυτά τα μηχανήματα. 

 

Μα δεν εχει έχει κάτι το ιδιαίτερο ο εξοπλισμός που  χρησιμοποίησα. Ένα πετάλι που προσομοιώνει καμπίνες, με μια τυπική προενισχυση, και ένα βρωμοπεταλο μπροστά. Δεν θα μπορούσα να ζητώ πολλά περισσότερα.

  • Συμφωνώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

 

Μα δεν εχει έχει κάτι το ιδιαίτερο ο εξοπλισμός που  χρησιμοποίησα. Ένα πετάλι που προσομοιώνει καμπίνες, με μια τυπική προενισχυση, και ένα βρωμοπεταλο μπροστά. Δεν θα μπορούσα να ζητώ πολλά περισσότερα.

Ένα σχετικά ακριβό  πετάλι. Αν κατάλαβα καλά δεν χρησιμοποιήσες ενισχυτή;Ίσως γιαυτό .Εν πάση περιπτώσει αυτός ο ήχος δεν μου άρεσε.Γουστα είναι αυτά.

Επεξεργασμένο από Κβαντική Διεμπλοκή
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Λείπει η ζεστασιά της λαμπας και η οργανικοτητα.Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω.

 

Εδώ δοκιμάζω διαφορά dist και fuzz με κανονική προενισχυση από ενισχυτη. Πολλούς από αυτούς τους ήχους θα τους χρησιμοποιούσα. Είναι πιο ρεαλιστικοι, για τα αυτιά μου.

 

Μια χαρά είναι κ ο πρώτος ήχος κ οι δεύτεροι. Απλά στο δεύτερο μπακινγκ όταν το φτιαχνα τον φανταζομουν λίγο  wet τoν lead ήχο. Ίσως λίγο περισσότερο βάθος ή delay να πάνε πιο πίσω γιατί είναι κ το όλο τρακ με wet ήχους . Σαν "χροιά" όλοι μ'αρεσουν (εκτός από τους φαζαριστους αλλά αυτό είναι θέμα γούστου, όχι υλοποίησης)

  • Like 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο μου άρεσε πολύ  ο ήχος,  όμως δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται στον εξοπλισμό ή στον παίχτη που τα κάνει όλα να ακούγονται τέλεια! 

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου