Προς το περιεχόμενο

Revisiting Yamaha Montage (& MODX/MODX+)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Οι περισσοτεροι ψαχνουν αφορμη για να βαλουν τη μουτσουνα τους σε πρωτο πλανο να παρλαρει ακαταπαυστα. Καλοι ειναι για να παρεις στοχευμενα καποια συγκεκριμενη πληροφορια, αλλα σε ενα τοσο περιπλοκο θεμα οσο η σε βαθος εξερευνηση ενος σημερινου θηριου, ακομα και αν τους ενδιεφερε κατι τετοιο, θα καταντουσε τοσο κουραστικο με το συνεχες μπλα μπλα και φλεξαρισμα που και να το εκαναν θα σιχαινοσουν να το δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manosx είπε

 Οι περισσοτεροι ψαχνουν αφορμη για να βαλουν τη μουτσουνα τους σε πρωτο πλανο να παρλαρει ακαταπαυστα. Καλοι ειναι για να παρεις στοχευμενα καποια συγκεκριμενη πληροφορια, αλλα σε ενα τοσο περιπλοκο θεμα οσο η σε βαθος εξερευνηση ενος σημερινου θηριου, ακομα και αν τους ενδιεφερε κατι τετοιο, θα καταντουσε τοσο κουραστικο με το συνεχες μπλα μπλα και φλεξαρισμα που και να το εκαναν θα σιχαινοσουν να το δεις.

για εμένα πάντως είναι κουραστικό αυτό που κάνουν τώρα.

 Εγώ ήθελα deep ανάλυση, deep παρουσίαση και το αντίστοιχο demo ΤΟΥΣ να το υποστηρίζει.

 Όχι γελάκια και ουάου.

 Να ήταν για τέτοια εργαλεία ευλαβική παρουσίαση, σαν ντοκιμαντέρ.

 Έτσι θα έλεγα τα ευτελίζουν για τις δυνατότητές τους 🤣 και καταντούν ανυπόφορα κουραστικοί.

 

 Έτσι πρέπει να γίνεται η παρουσίαση.

 

 Να ένα λαμπρό υπόδειγμα νέου ταλαντούχου και γνώστη που κάνει τη δουλειά που πρέπει και ακόμα και εγώ ο απαιτητικός🤣 τον ακούω με δέος και με κάνει να θέλω να ξεπεράσω τον ήδη αξεπέραστο εαυτό μου πάνω σε αυτό το όργανο.😃

 

 

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, manosx είπε

 Ωραιο performance. Παρε εδω ενα ωραιο με electone

 

 

 

Εξαιρετικος! Να  τον καλεσουμε στην εκπομπη, 

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

- Καλησπερα σας. Σας ειδαμε στο youtube, και εντυπωσιαστηκαμε με την ευχερεια που εχετε στα πληκτρα. Σας ευχαριστουμε που δεχτηκατε να ερθετε στην εκπομπη μας.

 

 - Παρακαλω, ευχαριστηση μου.

 

 - Με αφορμη λοιπον τη θαυμασια εκτελεση σας στην 5η του Μπετοβεν πειτε μας: ποια η γνωμη σας για την ανοδο των ποσοστων του Πανελληνιου Σοσιαλιστικου Κινηματος, και αν κατα την αποψη σας αρκουν για να γινει και παλι ο κεντροαριστερος πολος στο πολιτικο μας σκηνικο.

 

 - Γουατχαπεντ;

Επεξεργασμένο από manosx
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, cos_dr είπε

Εγώ ήθελα deep ανάλυση...

Υπάρχουν ακόμα αυτοί που κάνουν αναλυτικά reviews, σαν τον παλαίουρα τον Nick παρακάτω, αλλά και πολλοί καινούργιοι. Με λίγο ψάξιμο βρίσκεις αυτό που θες. 

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K, mk2
  • Συμφωνώ 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχε ένα χιλιάρικο  θα βάζαμε εκεί 10 δόσεις να το πάρουμε το modx+ 6 Να έδινα εκεί και κάνα 400 αρι το triton να αλλάξουμε ρε αδελφέ, να πάρουμε κάνα καινούργιο εκεί να γίνουμε. 

 Να μερακλωσω και με τους καλύτερους ήχους πιάνο. 

 Τώρα που είναι τόσο ακριβό και βλέπω το montage 3000 ευρώ που θυμάμαι το είχα παίξει στην έκθεση του NAKA, που πεινάμε κιόλας δεν βγαίνει το ταμείο. 😂

 Πολύ ακριβα όλα. Και είναι ωραίο και στο μάτι το άτιμο, θα καθόταν και ωραία στο γραφείο εργασίας μου. Ασε, θα περιμένω 10 χρόνια να το πάρω μεταχειρισμένο κάνα 400αρι.😂😂😂

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι κολλησατε με τα demo τωρα το θεμα εινια τι μπορει να κανουνε τα οργανα live...

 

προσωπικα το montage/modx δεν με βολεψε σε καποια πραγματα αλλωστε παντα ημουνα rolandakias γιαυτο και πηγα σε Fantom06 για live καταστασεις, αλλα απο ηχο σκιζουνε ειδικα τα πιανα της yamaha ειναι φο βε ρα α α α α!

 

ενα μεγαλο ατου της yamaha ειναι οτι πλεον  βλεπουμε montage σε πολλες πιστες διπλα σε kronos σχεδον σε ολα τα μαγαλα ονοματα υπαρχει ενα montage.... παλιοτερα δεν τα εβλεπα τοσο συχνα ηταν korgotritonκατασταση

 

παρτε κ μια λενα για goodmorning

 

lena1-682x384.webp

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, cos_dr είπε

Αν είχε ένα χιλιάρικο  θα βάζαμε εκεί 10 δόσεις να το πάρουμε το modx+ 6...Τώρα που είναι τόσο ακριβό....

Tι "τόσο ακριβό" ωρέ Cos? €1,400 κοστίζει, €200 παραπάνω απ'το πρώτο MODX6. Και να λες πάλι καλά που κάνει τόσο, γιατί στην αρχή το είχαν στα €1,700, αλλά έφαγαν το κράξιμο της αρκούδας και το κατέβασαν. Αφού μπορείς να κάνεις δόσεις χτύπα το, 200+ δεν είναι μεγάλη διαφορά αν πληρώσεις με δόσεις. 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K mk2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stavros_d80 είπε

...παντα ημουνα rolandakias γιαυτο και πηγα σε Fantom06...

Πέρσι τον Ιούλιο είχα παραγγείλει το Fantom 06 στο Music Store. Η ημερομηνία παράδοσης όμως ήταν στις αρχές Σεπτεμβρίου γιατί δεν υπήρχε στο στοκ. Αν και το MODX μου άρεσε περισσότερο, προτίμησα το Fantom κυρίως γιατί είχε ολοκληρωμένο sequencer. Η αναμονή όμως άρχισε να μου σπάει τα νεύρα, και στα μέσα Αυγούστου άλλαξα την παραγγελία και παρήγγειλα το MODX7 το οποίο υπήρχε στο στοκ. Στο Thomann έγραφαν ότι θα ξανάρθουν στο στοκ όλα τα MODX (6/7/8) σε μερικούς μήνες, κι αυτό μύριζε αντικατάσταση/κυκλοφορία νέου μοντέλου, οπότε σκέφτηκα να το προλάβω πριν εξαφανιστεί και απ'το Music Store.

Διάλεξα το MODX7 αντί του MODX6 που ήταν €200 φτηνότερο μόνο και μόνο για το design του. Το 6ρι δεν μου κάθεται καλά στο μάτι, μια και έχει τους τροχούς πάνω αριστερά από τα πλήκτρα και όχι στα αριστερά τους, κι αυτό το κάνει να δείχνει κάπως περίεργα κοντό, σαν να λείπει κάτι. Στο MODX7 όμως δείχνει μια χαρά λόγω των περισσότερων πλήκτρων. Πρόσθεσε και το ΜΟDX7 logo που φαίνεται από πίσω και είναι γραμμένο όπως ήταν γραμμένο το DX7, κι αυτό ξυπνούσε μνήμες, οπότε...

Στο τσακ το πρόλαβα, λίγο μετά εξαφανίστηκαν όλα τα MODX και απ'το Music Store και ανακοινώθηκαν τα MODX+, με το MODX7+ στα...€2Κ!😳 Aν είναι δυνατόν. Σήμερα παίζει στα €1,768, αλλά και πάλι είναι ακριβό συγκριτικά με το original MODX7 και τις αστείες αλλαγές που έχουν γίνει.

image.thumb.png.01398b7604da2ed41f8c7de9dda81d28.png

  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου