Προς το περιεχόμενο

Good old Roger or....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στη δισκοκριτική που είχε υπογράψει ο Αργύρης Ζήλος για το "The Pros and Cons Of Hitch-Hiking", έλεγε ότι ο Waters "προσπάθησε να φτιάξει το δικό του Solaris, αλλά κάθε αναλογία με τη μεγαλοφυία του Ταρκόφκσι* τελειώνει εδώ".

 

Νομίζω ότι αυτό κάνει ακόμη και σήμερα, χρησιμοποιεί σύμβολα, ήχους, στίχους, ιδέες, σκηνογραφία, φωτισμό και ότι άλλο προλάβει (είναι και γέρος άνθρωπος) με σκοπό να φτιάξει μία σούπα επιτηδευμένα δύσπεπτη, διότι... αυτό κρίνει πως είναι καλλιτεχνικώς απαραίτητο στην εποχή μας.

 

Φυσικά, μπορεί κάποιος να διαφωνήσει (και να στραφεί στην Ντούα Λίπα, π.χ.), αλλά η όλη συζήτηση μου θυμίζει παρόμοιες που προσπαθούν να τεκμηριώσουν αν το "Κουρδιστό Πορτοκάλι" είναι μία ταινία υπέρ ή ενάντια στη χρήση βίας. Καλή τύχη σε όποιον ασχολείται με τέτοια ερωτήματα.

 

*Νομίζω ότι έγραφε "Ταρκόφσκι", όχι "Λεμ", αλλά μπορεί και να τα έχω μπερδέψει... πάνε και τόσα χρόνια... κάτι τέτοια μόνο εγώ τα θυμάμαι (και ίσως και ο dimsonic).

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, trolley είπε

 

*Νομίζω ότι έγραφε "Ταρκόφσκι", όχι "Λεμ", αλλά μπορεί και να τα έχω μπερδέψει... πάνε και τόσα χρόνια... κάτι τέτοια μόνο εγώ τα θυμάμαι (και ίσως και ο dimsonic).

 

 

Το μονο που θυμαται ο dimsonic ειναι οτι πηγε τη μελλουσα συζυγο στο σολαρις. Μετα απο αυτό το επιτυχες υπερτατο τεστ ολα πήραν το δρόμο τους

  • Like 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

O good old Roger μέσω twitter, απάντησε στις επικρίσεις και ανέφερε τα ακόλουθα:

 

Waters.JPG

 

Ε, ναι....

Εκτός αν βρεθεί κανείς (μας) να πει πως ενθαρρύνθηκε σε φασιστικό σκεπτικό ή πράξεις ένεκα της ακρόασης τραγουδιών του Waters,  ή αν έχει στατιστικά (sic) που να δείχνουν ότι οι φασίστες του πλανήτη μας ακούνε Waters στον λιγοστό ελεύθερο χρόνο τους.

 

  • Like 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Πραγματικά, βγάλαμε την ταινία «αγόρια στο ντους» πορνογραφική και τον Waters, ναζί. 
 

Κάρι λάθος (επιτηδες), γίνεται. 
κάτι* 😁

Επεξεργασμένο από FatalV

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, FatalV είπε

Πραγματικά, βγάλαμε την ταινία «αγόρια στο ντους» πορνογραφική και τον Waters, ναζί. 
 

Κάρι λάθος (επιτηδες), γίνεται. 

Ξεχασες το κυριωτερο

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου