Προς το περιεχόμενο

Hammond XK4


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το τελευταίο μοντέλο της Hammond βγαίνει στη αγορά σε έναν με δύο μήνες. Η τιμή του αρκετά τσιμπημένη στα €2,400, η ίδια ακριβώς τιμή δηλαδή που έχει και το SK PRO το οποίο είναι ένα stage keyboard με τρεις sound engines (organ(s) / piano / monosynth). Δεν ξέρω τι διάολο σκέφτονται εκεί στην Hammond...🤔 

Πέρα απ΄την τιμή, το XK4 κουβαλάει μια βελτιωμένη έκδοση της sound engine του 'flagship' XK5, και ως εκ τούτου μπορεί να θεωρηθεί ως το καλύτερο και πιο προηγμένο μοντέλο που έχει βγάλει η εταιρεία από το 1935. Υποψιάζομαι ότι θα πουλήσει κι αυτό σαν φρέσκο ψωμάκι. Έχει μπει ήδη στην wish list μου, μια και πούλησα πριν ένα μήνα το αγαπημένο μου Hammond XK1c.🤘

Ακολουθούν κάποιες φωτός και βιντεάκια για να πάρετε μια ιδέα απ'το νέο beast της εταιρείας.

 

image.thumb.jpeg.3b8ea7609e1bcbd583363a75112aeb3c.jpegimage.thumb.jpeg.8b218a67d9c9d75effbf688dfe2bd178.jpegimage.thumb.jpeg.03ae8b83c552a477ddc726f9f1a084b6.jpegimage.thumb.jpeg.b138cb61c589cf6d720004a01780b88a.jpegimage.thumb.png.1e4fa80744886c0cbb83319ad71ef563.png

 

image.thumb.png.c3241fbf2f91f3c8e19c111e402e60da.png

\

image.thumb.jpeg.c4f36c075056b921a67625bddc3470a1.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K mk2
  • Like 2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι...δεν μπορέσαμε να δώσουμε 1 τώρα να δώσουμε 2.5.....

 

όνειρο ήταν

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dimsonic είπε

ναι...δεν μπορέσαμε να δώσουμε 1 τώρα να δώσουμε 2.5.....

Δόσεις....ή πούλα κάτι άχρηστο, τις κιθάρες σου ας πούμε.image.png.9fc5f66d8273236f4cc9cee4ecea495f.png 

Δεν βαρέθηκες πια να βασανίζεσαι με χορδές και κουρδίσματα και ξύλα και και...?

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Δόσεις....ή πούλα κάτι άχρηστο, τις κιθάρες σου ας πούμε.image.png.9fc5f66d8273236f4cc9cee4ecea495f.png 

Δεν βαρέθηκες πια να βασανίζεσαι με χορδές και κουρδίσματα και ξύλα και και...?

άσε....σήμερα έσπασα χορδή μετά από 40 χρόνια....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dimsonic είπε

άσε....σήμερα έσπασα χορδή μετά από 40 χρόνια....

Τα βλέπεις? Αυτό δεν θα συνέβαινε ποτέ με ένα Hammond...

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα δεν είναι τα λεφτά (ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ). Το πρόβλημα είναι η τεχνική. Άλλο πιανίστας, άλλο κημπορντίστας, ΑΛΛΟ ΧΑΜΟΝΤΙΣΤΑΣ. Τι να το κάνεις το (σουπερ) όργανο αν δεν μπορείς να του βγάλεις την ψυχή προς τα έξω;

 

Αν όμως μπορείς............ τότε πρέπει να ανεβάσεις βίντεο πάραυτα! (και δεν αναφέρομαι στον OP αλλά στον οποιοδήποτε διαβάζει το παρόν).

Επεξεργασμένο από Jet72
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Jet72 είπε

Το πρόβλημα είναι η τεχνική. Άλλο πιανίστας, άλλο κημπορντίστας, ΑΛΛΟ ΧΑΜΟΝΤΙΣΤΑΣ.

Καλά, δεν είναι και πυρηνική φυσική, το πως παίζεται ένα Hammond το μαθαίνεις στην πορεία. Κι εγώ μια ζωή με synths έπαιζα (τα οποία είχα γεμίσει βέβαια με Hammond ήχους😌) αλλά μόλις αγόρασα το πρώτο μου Hammond κάθισα και έμαθα τα βασικά του οργάνου και τις ιδιαιτερότητες του. Με λίγο πρακτική όλα γίνονται.

Επεξεργασμένο από Waterfall-K mk2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου