Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ 7-ΧΟΡΔΗ (ZR Tremolo)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello,

ειμαι αναμεσα σε αυτες τις 2:

1)http://www.thomann.de/gr/ibanez_s7320bk.htm και 2)http://www.thomann.de/gr/ibanez_rg1527rb.htm!

Προβληματιζομαι επειδη εχω διαβασει πολυ καλες κριτικεσ για το ZR tremolo! Αλλιως θα αγοραζα την rg1527 με μεγαλη σιγουρια! Ξερει κανεις η εχει δοκιμασει το παραπανω tremolo :?: ? Την κιθαρα την αγοραζω με προοπτικη να αλλαξω τους μαγνητες! Ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθάρα μου το έχει αυτό το τρέμολο. Είναι αρκετά καλό και βολικό. Μπορείς και να το μετατρέψεις σε πλήρως floating αν βγάλεις ένα εξάρτημα που έχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια κιθαρα εχεις? Αμα δε το βγαλεις λειτουργει σαν απλο τρεμολο? Αυτο που λενε οτι επιστρεφει στο σημειο 0 (zero point) τι ακριβως ειναι? Ελπιζω να μη κουραζω με το ερωτηματολογιο!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια S Prestige του 2004. Αν δεν βγάλεις το μπλοκ που έχει λειτουργεί σαν floating απλά πάντα επιστρέφει σε ένα συγκεκριμένο σημείο (αν την έχεις ρυθμίσει). Αυτό το σημείο είναι το Zero Point.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι 2 ειναι 7 χορδες! Με το τρεμολο εχω κολλησει! Το zr tremolo το θεωρουν στο εξωτερικο πολυ ανωτερο ολων των edge tremolo! Ποια ειναι η γνωμη σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι 2 ειναι 7 χορδες! Με το τρεμολο εχω κολλησει! Το zr tremolo το θεωρουν στο εξωτερικο πολυ ανωτερο ολων των edge tremolo! Ποια ειναι η γνωμη σου?

 

Σωστά δεν το πρόσεξα :oops: :oops:

 

 

Ψηφίζω ZR γιατί λόγω αυτού του έξτρα μηχανισμού που διαθέτει θα είναι πιο σταθερό ειδικά αν συνιθίζεις τα dive bombs και τα αλλά Vai κολπάκια.Επίσης όταν αλλάζεις πάχος χορδών απλά με το γύρισμα ενος παξιμαδιού μπορείς πού εύκολα να ρυθμίσεις το τρέμολο και να το ξαναισορροπήσεις :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου