Προς το περιεχόμενο

Ηχογραφημενο clip με συνομιλια(ες)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα,

 

Θελω να βαλω σε ενα κομματι να ακουγονται ομιλιες στο background. Οχι να λενε κατι συγκεκριμενο, απλα να γινεται μια "χαυρα" απο τις φωνες, σε ενταση διαλογου περισσοτερο παρα δυνατες φωνες.

Ψαχνω να βρω ενα κλιπακι ετοιμο και δεν ψαχνομαι να ηχογραφησω κατι τετοιο επειδη ειναι μεγαλος μπελας και θα κοστισει.

Ξερετε που θα βρω κανενα τετοιο κλιπ ;;; (τσαμπε φυσικα, την πλακα μας κανουμε)

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον παιδιά ο φίλος δεν έχει τον κατάλληλο εξοπλισμό για ηχογραφήσει.

ψάξε στο νετ για σελιδές με ηχητικά δείγματα,υπάρχουν πολλές.Αν δεν βρεις το κατάλληλο δείγμα μπορείς να 'πάρεις" το ηχητικό χαλi από ταινίες DVD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάρεις κάποιο ήχο από ταινίες dvd μην ξεχάσεις να στείλεις τα κερατιάτικα στο χόλυγουντ! :D

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που φανταζομαι σαν ιδανικο ειναι ηχογραφηση σε χωρο με πολυ κοσμο. Αλλα θελει φορητα μηχανηματα και δεν εχω, ουτε εχω σκοπο να αγορασω βεβαια γιαυτο το λογο. Το έχω άκουσει νομιζω σε κάποια κομματια αλλα δεν θυμαμαι καποιο συγκεκριμενο τωρα.

 

Στο σπιτι εχω ενα sm57 και αυτη η ιδεα με την τηλεοραση μου αρεσε ! Αλλα δεν εχω τηλεόραση !! (αυτο διορθωνεται ευκολα βεβαια)

Η ποιοτητα δεν χρειαζεται να ειναι πολυ καλη αφου θα ειναι πολυ πισω στη μιξη, ετσι οπως το φανταζομαι δηλαδη. Θελω να χρησιμοποιησω πολλες συνομιλίες που να μπλέκονται μεταξύ τους.

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου