Προς το περιεχόμενο

Strat tremolo block


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσφατα πηρα ενα σωμα στρατ για ενα project το οποιο σε αντιθεση με την περιγραφη του πωλητη οπως αποδειχτηκε αντι για steel tremolo block ηρθε με zinc.

 

Μια και η αγορα μονο και μονο του steel block απο το εξωτερικο δεν ειναι συμφερουσα αν συνυπολογισουμε και τα μεταφορικα, υπαρχει περιπτωση στην εγχωρια αγορα των Αθηνων καποιο καταστημα να διαθετει αυτο το σπανιο εξαρτημα και αν ναι ποιο η ειμαι αναγκασμενος σε αγορα μεσω νετ?

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τουλάχιστον είναι CAR ??? :lol: :lol: :lol:

 

Δεν ξέρω αν βρεις στην Αθήνα τέτοιο, πάντως εγώ για το τρέχον (στοιχειωμένο) project μου έχω πάρει την Wilkinson WVCSBCR Steel Block

(π.χ. δες εδώ .... http://www.jhs.co.uk/wilkinson.html )

Το steel block ζυγίζει περίπου 453 kgr. :lol:

Αν έχεις τίποτα καλύτερα, μπορείς να του αλλάξεις τα saddles, αλλά και αυτά που έχει μιά χαρά μου φαίνονται. Μπορείς να την βρεις στο ebay γύρω στα 15 Γιούρια. Ακόμη και μόνο το block να κρατήσεις, οικονομικότερα νομίζω θα σου έρθει από το να βγείς στα μαγαζιά. Το arm είναι pop-in.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον είναι CAR ??? :lol: :lol: :lol:

 

 

Ω, ναι........ :lol: :lol: 8)

 

Αναμενω νεα και απο τη δικια σου......οποιος κοψει το νημα του μαραθωνιου (οπως εξελιχθηκε) πρωτος........ :roll: :roll:

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι έχει γίνει με αυτές τις CAR??? Κόκκαλα έχουν??? :lol: :(

 

 

Παρεπιπτόντως, η Rockinger ετοιμάζεται να βγάλει (σε limited edition) Strat kit σε C.A.R. χρώμα...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ήρθε!!!!!!!!!!!!

Yes! YEs! yes! Yeahhhhhh! :D :D :D :D

Μόλις άνοιξα το πακέτο -πρίν 10 λεπτά.....

Το ζύγισα ....είναι 1750 gr! :wink: :wink: :wink: :wink:

 

είναι από αυτόν

 

http://www.kavanaghcustoms.co.uk/gallery.html

 

Στη φωτογραφία (κάτω-κάτω) φαίνεται λίγο ξεθωριασμένο, στ' αλήθεια είναι ένα πολύ ωραίο βαθύ μεταλλικό κόκκινο. Δεν με ενδιαφέρει αν είναι 100% CAR. Είναι πολύ ωραίο ότι και να είναι. :wink: :wink: :wink: :wink:

 

Το σαββατοκύριακο πιάνουν δουλειά τα τρυπάνια και τα κατσαβίδια. :wink:

 

 

(Μόνο ένα string tree μου λείπει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στη φωτογραφία (κάτω-κάτω) φαίνεται λίγο ξεθωριασμένο' date=' στ' αλήθεια είναι ένα πολύ ωραίο βαθύ μεταλλικό κόκκινο. Δεν με ενδιαφέρει αν είναι 100% CAR. Είναι πολύ ωραίο ότι και να είναι. :wink: :wink: :wink: :wink:

 

[/quote']

 

Παρεπιπτοντως και δεν ξερω τον λογο ειναι απο τα χρωματα της fender στα οποια εχω δει τις περισσοτερες παραλλαγες......δεν μιλαω για τις επισημες εναλλακτικες του CAR οπως τα chrome red h ta cola red κ.λ.π αλλα για το κλασσικο CAR του οποιου εχω δει τοσες πολλες διαφορετικες εκδοχες,σχεδον σε καθε κιθαρα και διαφορετικη αποχρωση.

 

Θεωρητικα και με βαση του οτι φτιαχνεται ειτε με gold undercoat ειτε με silver undercoat 2 παραλλαγες θα ειχαν μια εξηγηση............παρ'ολα αυτα μεχρι στιγμης ειναι ελαχιστες οι φορες που εχω δει δυο ιδια CAR.......

 

Κατι αναλογο συμβαινει και με το αλλο μεταλλικο χρωμα της fender to LAKE PLACID BLUE.....πιθανως ειναι πιο δυσκολη η βαφη με τα μεταλλικα χρωματα????

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εδώ η photo. :wink:

 

01parts.jpg

Σημερα τη συναρμολόγησα. Όλα καλά. Έχει κάτι μικρές εκκρεμότητες (βύσμα- μπαταρία κλπ, κόψιμο nut, μία πατεντίτσα στο pickguard κλπ.)

 

Νομίζω αύριο θα την ολοκληρώσω και θα την σετάρω. Θα ποστάρω photos από τη συναρμολόγηση. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

file not found......πλεον ουτε τα λινκ δεν μπαινουν σε τοσο καταραμμενη κιθαρα......:D :D :D

 

και για να σε προλλαβω

 

IMG_0675.jpg

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Έφτιαξα το link....

Όντως με πρόλαβες. :lol:

Εμένα δεν έχει ακόμη χορδές.... :cry:

 

Πάω να φτιάξω το thread με τα της κατασκευής. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου