Προς το περιεχόμενο

Κάρτα Ήχου για το Traktor


chrizos_643

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά εγω ενδιαφέρομαι για κάρτα ήχου,χρησιμοποιώ πάρα πολύ το Traktor,υπάρχει καμιά κάρτα ήχου που να support από το Traktor σε όλα τα θέματα? ? ?

sychologic problems

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτή της native instruments καθώς και οποιαδήποτε άλλη κάρτα που έχει τουλάχιστον 2 εξόδους. Μια για τα κύρια ηχεία και μια για τα ακουστικά

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol: :lol: :lol: Θυμάμαι ένα τραγούδι που άκουγα συνέχεια στο πρώτο έτος προ αμνημονεύτων ετών και το λέγανε traktori... Δεν ξέρω ποιοι το λέγανε αλλά ήταν απλά θεϊκό... Traktoriiiiiiii Traktoriiiiii Traaaaaaaaaaktorrrrriiiiiiiii!!!. Πέρα απο τις αηδίες βασικά πάρε μία απλή με δύο εξόδους όπως είπε και παραπάνω ο φίλος. Αν είναι να χρησιμοποιήσεις βέβαια Midi Controller για να το ελέγχεις ASIO drivers υποχρεωτικά και μικρό latency... Μία Sound Blaster των 20euro δεν θα σε χάλαγε καθόλου βασικά... Έχω παίξει live με Traktor με μία 5.1 SoundBlaster και το Oxygen8 χωρίς κανένα πρόβλημα...

atural High !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε για αυτές τις δουλειές (djing) δεν θέλει τίποτε το ιδιαίτερο. 2 εξόδους και είναι έτοιμος. Και αν σκεφτείς ότι πλέον όλοι οι κοντρολερ είναι usb, τότε ούτε Midi θύρα δεν χρειάζεται στην κάρτα.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οποιαδήποτε κάρτα ήχου με 2 stereo εξόδους θα σε καλύψει. Τώρα βέβαια δε νομίζω ότι θα ήθελες να δουλεύεις το TRAKTOR με το ποντίκι οπότε μάλλον θα χρειαστείς και ένα controller, εκτός βέβαια κι αν σκέφτεσαι να χρησιμοποιείς external mixer οπότε πάω πάσο.

Υπάρχουν combos όπως το Behringer BCD2000 που είναι usb audio interface και dj controller ταυτόχρονα και απλά controllers όπως της faderfox ή το x-session pro της m-audio τα οποία είναι προσανατολισμένα σε dj use.

Παίζουν βέβαια και τα XONE 3D και 2D της ALLEN&HEATH αλλά είναι πανάκριβα.

Προσωπικά χρησιμοποιώ το παλιό αλλά καλό x-session της evolution και είναι μια χαρά :)

Peace, Love, death metal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου