Προς το περιεχόμενο

Αγορα κιθαρας μεχρι 300!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα νοιζαδες!!Δεν ειμαι κιθαριστας...πιανο-keyboard παιζω...αλλα ξεροντας ελαχιστα πραγματα στην κιθαρα,δλδ κατι περισσοτερο απο τις βασικες συγχορδιες λεω να αγορασω μια ηλεκτρικη για να συνοδευω τα κομματια που παιζω και με κιθαρα!!Εχω συζητησει καποια πραγματα για τη συγκεκριμενη:http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/MusicStore-MusicStoreShop-Site/en_EN/-/EUR/ViewProductDetail-Start;pgid=?SKU=GIT0005529-001&ProductUUID=0&JumpTo=OfferList

και θα ηθελα να μου πειτε κι εσεις τη δικια σας γνωμη!!Ευχαριστω εκ των προτερων :D

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ΑΝ την βρεις χτύπα την squier51. Είναι πάρα πολύ καλή για τα λ7 της (150¤). Μην σου πω και για διπλάσια ή τριπλάσια. Την απόκτησα για πλάκα και μου βγήκε καλή. Απίστευτο μπράτσο!!!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω συζητησει και για την 51...ειναι οντως τοσο καλη για τα λεφτα της??δλδ εσυ θα την προτεινες σχετικα με την Fender Squier Tele Custom 2

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Κοίτα μιλάμε πάντα για αυτά τα λ7 έτσι;

Εξάλλου μην ξεχνάς και το "mojo" ( 8O :lol: ) του οργάνου αυτού, καθώς κάτι αντίστοιχο από τη μαμά fender δεν υπάρχει. Αν και πλανάται εντονότατη η μπόχα, ότι μετά από την επιτυχία του οργάνου αυτού, η φεντερ έδωσε εντολή να σταματήσει, για να βγάλει η ίδια το αντίστοιχο μοντέλο. Δες σε κάποια συζήτηση εδώ μέσα

και αν το συνδυάσεις με αυτό μιλάμε ότι για αυτό το παλιοόργανο αφιερώθηκε σε 2 συζητήσεις 21 σελίδες!!!!!

 

Α ναι και σε άλλα φορουμ στο εξωτερικό έγινε και ένας ψιλοπανικός! Μέχρι και ειδικό φορουμ με μοντίφες του οργάνου αυτού υπάρχει και με κάμποσα μέλη κιόλας

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαφως μιλαμε για τα στανταρ αυτων των χρηματων!!μπορεις να μου εξηγησεις (αν γνωριζεις και σου ειναι ευκολο) ποια η διαφορα μεταξυ των δυο αυτων οργανων? :D

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σου προτείνω εκτοσ από τις Squier που έχουν τη γνωστή αξιοπρεπή ποιοτητα, να κοιτάξεις και τις Cort. Αγόρασα χτες ένα μπασσάκι της συγκεκριμένης εταιρίας σε αυτά τα λεφτά και μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι σε αυτήν την κατηγορία τιμής δεν συναντάσ τέτοια ποιότητα κατασκευής και playability.

http://www.logothetismusic.gr/category.asp?ctID=105&p=3,1

Για 300¤ αυτή μου φαίνεται πολύ καλή περίπτωση...

http://www.logothetismusic.gr/product.asp?prID=17

Ο Λογοθέτης (που είναι και ο αντιπρόσωπος) τις δίνει και με θήκη στην τιμή που βλέπεις, άρα δε νομίζω να σε συμφέρει να την πάρεις από εξωτερικό, γιατί αν προσθέσεις εξοδα αποστολής και θήκη, ανεβαίνεις...

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Squier 51 μπορει να γινει μια καλη κιθαρα με μετατροπες. Στα δικα μου αυτια ο ηχος με τους stock μαγνητες ειναι τσιγγινος. Με μαγνητες, ηλεκτρικα και setup η τιμη της θα ξεπερασει τα 300 ευρω. Κλασικη προταση για μενα σε αυτα τα χρηματα ειναι η Pacifica 112, πιο ευελικτο ηχητικα οργανο, ευκολο στο χερι και σε πολλες εκδοσεις. http://www.thomann.de/gr/search.html?sid=46a88b52e21d5610f5467810b29f1a6e&sw=pacifica+112&gk=&bn=

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαφως μιλαμε για τα στανταρ αυτων των χρηματων!!μπορεις να μου εξηγησεις (αν γνωριζεις και σου ειναι ευκολο) ποια η διαφορα μεταξυ των δυο αυτων οργανων? :D

 

Ε... η 51 έχει 1 διπλό στη γέφυρα, οποίος με το Push-pull διακοπτάκι που έχει γίνεται μονός. Α ναι είναι και διαφορετικοί μαγνήτες! Το μπράτσο της είναι πολύ βολικό (αποκάλυψη θα έλεγα για την κατηγορία) και δεν διαφέρει από αυτό της τελε που θες. Χμ τι άλλο;

Α ναι... η 51 δεν έχει tone knob :?

Ο ήχος των μαγνητών είναι όντως ψιλοτσίγγινος. Βέβαια στα 150 ¤ βάζεις μαγνήτες gfs και είσαι κομπλέ. Με απευθείας παραγγελία από guitar fetish, βρίσκεσαι ακόμα κάτω από τα 300¤. Αυτό βέβαια, αν θες να πάρεις τον εαυτό σου σοβαρά ως κιθαρίστα. Αν την θες απλά για να πλαισιώνεις τα τραγούδια σου, τότε μια χαρά θα κάτσει και με τους μαμά μαγνήτες.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου