Προς το περιεχόμενο

Όντως μια Highway One Tele με Seymour Duncan;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά...

 

Βασικά ήθελα μια γρηγορη απαντηση στο εξής: Θέλω να αγοράσω μία tele χωρίς να δωσω πολλά λεφτα. Είδα από εσένα superfunk (τα σέβη μου...) ότι μια καλή επιλογή είναι μια highway one (λόγω κατασκευής) με seymour duncan μαγνήτες (όπως στην Lite ash)..ΟΚ λοιπόν, θέλω να μου πείτε ποιους seymour duncan συγκεκριμενα;Πρέπει να προσεξω κατι ή ό,τι και να βαλω καλοδεχούμενο;.....ευχαριστώ εκ των προτερων....

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατ αρχας, παρε την highway one, δες αμα σου αρεσουν οι stock μαγνητες κ το συζηταμε αργοτερα για μαγνητες. περα απο τους seymour duncan υπαρχουν πολλες ισαξιες κ ανωτερες λυσεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατ αρχας' date=' παρε την highway one, δες αμα σου αρεσουν οι stock μαγνητες κ το συζηταμε αργοτερα για μαγνητες. περα απο τους seymour duncan υπαρχουν πολλες ισαξιες κ ανωτερες λυσεις ;)[/quote']έχεις δίκιο δεν αμφιβάλλω....highway one με seymour duncan το είπα επειδή το είδα σε ερώτηση να λέγεται...από εκεί και πέρα, παραμένεις στην γνώμη να την πάρω μαμίσια κ μετά να αλλάξω;

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίταξε βασικά, στο γκρουπ παίζουμε progressive πράγματα...απλά μου αρέσει πολύ η συγκεκριμενη κιθαρα και για αυτο θέλω να την παρω.εχω διαβασει για αυτην, την εχω ακουσει κλπ κλπ...Σας παρακαλώ μην ακούσω ''δεν κανει για progressive'' κλπ κλπ γιατι μου τα χουνε πει και αλλοι αυτά!!! θα κατσω να φαω την ζωη μου να φτιαξω ενα ηχο που θα κανει για progressive, αν αυτό σας ηρεμεί....δεν επιτίθομαι σε σένα mechmg93, προς θεού απλά το λέω!!!! progressive ήχο θέλω....πιστευω μια κιθαρα τετοιας κλασης θα τον φτιαξει....ΟΥΦ...TA EIΠΑ!!!!

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks ρε mechmg93!!!! είσαι πολύ μεγάλος και τρανός!!! επιτέλους να και ένας άνθρωπος χωρίς κολλήματα!!!! τώρα με έφτιαξες!!!! μεγαλος και τρανος το ξαναλέω!!! τα σέβη μου!!!

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω επισης πως στη Highway δεν χρειαζεται καν να αλλαξεις και τους δυο μαγνητες,ο neck ειναι μια χαρα....αλλαξε τον bridge με εναν απο τους παρακατω και θα εισαι ...τζετ!!

 

1.DIMARZIO TWANG KING

2.SEYMOUR DUNCAN ALNICO II PRO

3.FENDER NO CASTER

4.FENDER 52 REISSUE

5.RIO GRANDE VINTAGE TALLBOY

 

 

για να γινεις super jet αλλαξε τον με εναν απο τους παρακατω

 

1.LINDY FRALIN BLUES SPECIAL

2.LINDY FRALIN STD VINTAGE

3.JASON LOLLAR (ολα τα μοντελλα σπερνουν)

4.SEYMOUR DUNCAN ANTIQUITY FLATPOLE

5.HARRY HAUSEL ALNICO II

 

Προσοχη αν αλλαξεις τον bridge μονο και βαλεις SEYMOUR DUNCAN θα πρεπει να "αντιστρεψεις" τα καλωδια μια και οι SD ειναι "αναποδα" τυλιγμενοι απο ολους τους αλλους μαγνητες και στη μεσαια θεση θα εχεις "εκτος φασης" συνδεσμολογια με αποτελεσμα αδυναμο ηχο. :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου