Προς το περιεχόμενο

Line 6 Spider III 30W vs. Marshall MG30DFX


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα να να σας θεσω ενα ερωτημα που με απασχολει καιρο σχετικα με αγορα ενισχητη:

 

Line 6 Spider III 30W vs Marshall MG30DFX ποιος νομιζετε ειναι καλυτερος?

 

 

Παιζω κυριως Grunge και Classic Rock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

H σειρα mg της marshall θεωρειται ως η χειροτερη υλοποιηση solid state ever,

απο την αλλη η σειρα spider iii ειναι η πιο καινουρια της line 6 και πολλοι φαν της εταιριας λενε οτι ακουγονται καλυτερα και απο τα ακριβα μοντελα hd147,vetta (δεν ξερω αν ισχυει αλλα μπορει να εχει αρκετη δοση αληθειας μιας και στα ψηφιακα καθε καινουριο ειναι πολυ καλυτερο απο το προηγουμενο και συνηθως φθηνοτερο).Οποτε εγω θα σου προτεινα line 6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν μπορω να πω οτι καποιος απο τους δυο ακουγεται σωστα, ο Line 6 εχει πολλες προσομοιωσεις και ειναι πολυ πιο ευελικτος απο τον marshall που δεν ακουγεται με τιποτα. Και λογικα ειναι καλυτερη λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Φίλε μου έχω εναν Line 6 Spider III 30W και έχω πραγματικά να πω τα χειρότερα γι αυτο το μηχάνημα...... :( θα σε συμβούλευα να μην το αγοράσεις.Για τον Marshall MG30DFX να σου πω την αλήθεια δεν τον ξέρω καλα.

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

akisgr γίνε πιο συγκεκριμένος να βοηθήσεις το φίλο μας, εξήγησε τι είναι αυτό που σε χάλασε στον ενισχυτή  :)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά και σε RANDAL. Αν θυμάμαι η σειρά G3. Απλά βγάζει από 75W και πάνω

 

 

Να σου πω.. φίλε.. Εχεις κοιταξει να δεις ποσο κανει ενας Randall στα 75watt?400 ευρώ..Τι σχεση εχει με τους 30ρηδες που λεει το παιδι και κανουν τα μισά?

 

Εμενα μου εχουν προτεινει πολλές φορές τον Cube 30x και τον Vox AD30VT.

Τωρα να σου πω την αληθεια δεν εχω ακουσει κανεναν..Αλλα μαλλον καποιον απο τους 2 θα παρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλες γιορτες σε ολους.Κοιτα και απο τους tech 21 τον trademark 30 το dv247 τον εχει τσαμπα και ειναι εξαιρετικος ενισχυτης που θα τον κρατησεις για καιρο με πολυομορφα καθαρα(αν σε ενδιαφερουν)και πολυ ομορφες παραμορφωσεις το μονο οτι δεν παιρνει footswitch ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλες γιορτες σε ολους.Κοιτα και απο τους tech 21 τον trademark 30 το dv247 τον εχει τσαμπα και ειναι εξαιρετικος ενισχυτης που θα τον κρατησεις για καιρο με πολυομορφα καθαρα(αν σε ενδιαφερουν)και πολυ ομορφες παραμορφωσεις το μονο οτι δεν παιρνει footswitch ;)

 

εεε..αυτο με το ..τζαμπα..το ερευνώ ακόμα..Γιατι αμα πληρώνεις με το ελληνικο φπα..δεν ειναι και τοσο ..τσάμπα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου