Προς το περιεχόμενο

JCM 900


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκείνο που μπορώ να σου πωστα γρήγορα(διαβάζουμε τα φοιτητούδια :lol:) είναι ότι ο 800 είναι λίγο πολύ ο πιο δημοφιλής Marshall για thrashometalοκαταστάσεις στα 80's.

 

Ρίξει μια ματιά στο site της Marshall μήπως και κατατοπιστείς :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O 900 EXEI ΔΥΟ ΚΑΝΑΛΙΑ ΚΑΙ REVERB.

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΤΟ ΠΡΟΤΙΜΩ ΠΑΝΤΑ ΣΕ LIVE.....

ΕΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΜΟΥ 800. :lol:

ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΚΑΝΑΛΙ ΚΑΙ ΦΤΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΟVERDRIVE ΑΛΛΑ ΑΛΛΗ ΚΛΑΣΗ.

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την αλλη εμενα δεν μου αρεσει καθολου(μιλαω για τους jcm 900 dual reverb, τους SLX για τους οποιους λεγονται καλυτερα λογια δεν τους εχω δοκιμασει)........Πριμο, πριμο, πριμο και σαν να μην εφτανε αυτο αλλο λιγο πριμο (settings με το treble στο 2 μη σαν εκπληξουν)...πολυ ψυχρος ηχος....χωρια που οπου και να πας να παιξεις....τι θα εχει το μαγαζι???Surprise.....jcm900........Mακρια απο εμας...... :lol: :lol: :lol:

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε live εχουν οι ατιμοι τις συχνοτητες που πρεπει να εχει η κιθαρα στη μαχη..διαπερνουν τη μπαντα σε καθαροτητα..

αν τον ακουσεις μονο του ειναι οντως πριμο γκουστο φτυνει πριμα.

:lol: αλλα τον λατρευω!

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις απαντησεις, Ψαχνω ενα κεφαλι (λαμπατο) αλλα δεν μπορω να βρω κατι που να μ αρεσει ως τωρα, εχω δοκιμασει engl power ball, carvin v3,framus dragon kai ena orange,

Δεν μ αρεσε σε καποιο η χροια τους, ειδικα ο engl ειχε πολυ βρωμα και μου φανηκε καπως μπουκομενος, καταλαβα οτι τελικα ψαχνω κατι πιo vintage σε ηχο ισως και νομιζω πως θα κινηθω σε marshall, απο videos που ειδα καταλαβα οτι τελικα ο marshall ηχος ειναι αυτος που μ αρεσει...

εχετε καμια αλλη προταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν σου αρεσε ο λαμπατος orange? ειναι τερας!!!!!!!! :roll: :?:

προσωπικα με εχεις μπερδεψει καπως..

δεν καταλαβα ακριβως τι ηχο θες και τι συχνοτητες ψαχνεις.

:roll:

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι να μη σε εχω μπερδεψει, εδω εχω μπερδεψει τον εαυτο μου :lol:

Κοιταξε μετα απο πολυ ψαξιμο με του εαυτου μου αλλα και καποιονμηχανηματων κατεληξα στο εξης:

 

O ηχος που γουσταρω να βγαινει απο την κιθαρα μου ειναι μεσαιος απο αποψη GAIN, ηχος που θα με γεμιζε ειναι σε στυλ hendrix, SRV, εως Satriani kai vai, οχι με παραπανω gain, πιστευω πως με τον British ηχο ενος marshall θα ειμαι ικανοποιημενος...[/u]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου