Προς το περιεχόμενο

Πως μπορω να "παλιωσω" τη strat μου?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντα μου αρεσαν τα μεταχειρισμενα και τα vintage!!!

Ξερει κανεις πως μπορω να την παλιωσω?Εννοω βερνικι-χρωμα-πλαστικα μερη κυριως...η σκουρια ΔΕΝ ειναι κατι που με ενδιαφερει :lol: :lol: :lol:

Κατι τετοιο εχω στο μυαλλο μου,

vintage%20strat%20z6MM.jpg

1960_fender_stratocaster_guitar_white%20bf.jpg

Texas tone that's bad to the bone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα πλαστικά μέρη μπορείς να τα αφήσεις βουτηγμένα σε καφε για λίγο καιρό, ή μπορείς κατευθείαν να αγοράσεις παλαιωμένα στο χρώμα που θές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σωμα της κιθαρας πιστευω οτι μπορεις να το χτυπησεις σε καποιον ντραμμερ να το συρεις σε ολη την εθνικη και μετα να το δωσεις σε καποιο 16χρονο να παιξει φυσικα με τιν μεγαλυτερη αγκραφα που διαθετει!

 

 

Σορυ για το οφ τοπικ αλλα χιουμοριζω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σωμα της κιθαρας πιστευω οτι μπορεις να το χτυπησεις σε καποιον ντραμμερ να το συρεις σε ολη την εθνικη και μετα να το δωσεις σε καποιο 16χρονο να παιξει φυσικα με τιν μεγαλυτερη αγκραφα που διαθετει!

 

 

Σορυ για το οφ τοπικ αλλα χιουμοριζω!

 

:lol: :lol: :lol: Το θεμα ειναι οτι το σκεφτηκα και εγω!!!

Texas tone that's bad to the bone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

Σοβαρά τώρα, έχω δει ότι στο εργοστάσιο της fender τις κτυπάνε με ένα μάτσο κλειδιά,αλλά πρέπει να προσέξεις απλά να κάνει σημάδι και όχι να το κοπανήσσεις δυνατά και κάνεις πραγματική ζημιά, να φτάσει μέχρι το ξύλο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα αν η κιθαρα σου δεν ειναι βαμμενη με νιτρο μη κανεις καν τον κοπο,θα φαινεται "ψευτικη" και "αστεια".. :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι οτι θα μπορούσες να βγάλεις τα ηλεκτρικά μέρη και να τη θάψεις σε καμιά αμμουδιά στην παραλία για κανά μήνα :P

οκ πλάκα κάνω, αλλά γενικά δεν βλέπω γιατί να κάνεις κάτι τέτοιο.. περίμενε να παλιώσει από τη χρήση και το χρόνο :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ...το να την πετας στο πατωμα δεν μου αρεσει σαν ιδεα...για τον απλο λογο οτι το "παλιωμα" πρεπει να γινει στα σημεια που "ταλαιπωρειτε" η κι8αρα, οπως π.χ. στο πισω μερος απο αγκραφα ζωνης/μπροστα απο την πενα κ.τ.λ. Αυτο δε μπορεις να το πετυχεις χτυπωντας τη κατω.Επισης οπως πολυ σωστα ειπε ο odis13,δεν 8ελω να κανω ζημια!

Σκεφτομαι μηπως βαλω λιγες σταγονες διαβρωτικο χρωματος σε σημεια για να ξεφλουδησει το χρωμα...αλλα πως να κανω το βερνικι να θαμπωσει δεν εχω βρει...

Texas tone that's bad to the bone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε ΑΚΟΜΑ μια φορα :roll:

 

Aν η κιθαρα σου ΔΕΝ ειναι βαμμενη με ΝΙΤΡΟ ξεχνα το,σιγα μη θαμπωσει ο πολυεστερας.... :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου