Προς το περιεχόμενο

Πρόχειρο δείγμα της δουλειας μας


amorphosynth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

Ένα πρόχειρο δείγμα της δουλειας μας ή μαλλον ένα δείγμα της προχειρης δουλειας μας

 

http://www.soundclick.com/bands/pagemusic.cfm?bandID=754595

 

Κάθε άποψη ευπρόσδεκτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε...Στην αρχή αισθάνθηκα απλά να με κουράζουν τα τύμπανα...Στο 4ο λεπτό περίπου άρχισε να γίνεται πολύ ενδιαφέρον και πολύ ωραίο το μέρος με το πιάνο.

 

Ωραία δουλειά, Ανέβασε και το τελειωμένο όταν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ πολύ,συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για τα τύμπανα(και το hat είναι πολύ κουραστικά δυνατό νομίζω)

Πργματικά η κριτική είναι πολύ σημαντικη για μένα ειδικά σ'αυτα που δεν σας αρέσουν

 

Φυσικά και σκοπεύω να το ανεβάσω όταν(κάποια στιγμή το τελειώσω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλη προσπαθεια! εχει σημεια που μου αρεσουν πολυ και ωραιες ρυθμικες κιθαρες. προσωπικη μου αποψη, νομιζω οτι θελει λιγο απλοποιηση. μην προσπαθεις να τα πεις ολα μαζι. ξεκαθαρισε τι θελεις να εκφρασεις, μειωσε τη διαρκεια ισως μικραινοντας την εισαγωγη. επισης, το θεματακι σου στη κιθαρα (αυτο που ειναι στην αρχη καθαρο, μετα με παραμορφωση) θα το ηθελα πιο γλυκο. Ισως δεμενες νοτες, με ενα χαλαρο βιμπρατο.

ομολογώ ομως οτι το ακουσα 1-2 φορες μονο με ακουστικα του 1Ε και φασαρια γυρω μου. θα ηθελα να μπορουσα να το κατεβασω για να το ακουσω σπιτι σωστα. τα παραπανω σχολια λοιπον με καθε επιφυλαξη και ελπιζοντας οτι θα σε βοηθησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ δυνατό! :D Απλώς νομίζω ότι τα τύμπανα θα πρέπει να απλοποιηθούν λίγο...

Αν θες να τα κρατήσεις όπως είναι, θα πρέπει να τα χαμηλώσεις.Εξαρτάται τι θες να βγεί εν τέλει...

Από κει και πέρα μου άρεσε η ιδέα του "αφηρημένου" riff στην κιθάρα.

Α!Μυστηριώδης εισαγωγή...... :)

Συγχαρητήρια! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ,συμφωνω οτι τα τυμπανα είναι τα πιο εκνευριστικά απ'όλα,όπως και στο ότι θέλω πολύ δουλειά ακόμα

(αν και θα με βοηθούσε περισσότερο κάτι πιο συγκεκριμένο-αναφέρεσαι στη σύνθεση,στην απόδοση,στην παραγωγή,σε όλα; εκτός αν απλά εννοείς ότι το θεωρείς για τον λούτσο οπότε πάσο...αλλά θα προτιμούσα μια προσέγγιση του τύπου-π.χ "πρόκειται για ένα συρφετό οργάνων και patterns μπλεγμένα κατά την πλειοψηφία τους άτεχνα και χωρίς λογικές μουσικά μεταβάσεις.Αποπροσωποποιημένο,χωρίς ταυτότητα τόσο συνθετική όσο και εκτελεστική-Ένα κομμάτι που,αν είχε έστω σκοπό να σε ταξιδέψει,μόνο με τον καρβουνιάρη θα μπορούσε να παρομοιαστεί").

 

Δεν είμαι παιδάκι(αν και νιώθω έτσι όταν προσπαθώ να συνθέσω) και δεν πρόκειται να πληγωθώ με μία πολύ άσχημη κριτική σαν αυτή που ο καθένας μας έχει στην άκρη του μυαλού του όταν παρουσιάζει κάτι,οπότε .......

hit me hard,

P.s-I'll be back...(soon)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τύμπανα όντως θέλουν απλοποίηση, η οποία τις περισσότερες φορές μπορεί να μεταφραστεί ως απλά "χαμήλωμα". Οι ιδέες δεν είναι ασχημες, και αν δουλευτούν θα "δείξουν".

ΜΟυ άρεσε σε σημεία το μπασσο αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου