Προς το περιεχόμενο

Banzai Effects (Πού είναι;)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά 3PDT switches παρήγγειλα, και κάτι τρανζιστορ, για μερικά πεταλάκια που έφτιαξα. Τα έχουν κι άλλα καταστήματα τα υλικά, απλά το Banzai είχε τις χαμηλότερες τιμές στους διακόπτες. Ο Tube-Amp-Doctor είναι γρήγορος? Αν είναι, να τον προτιμήσω!

Τhanx!

 

Ad astra per alia fideles...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

O Olaf μερικες φορες ψιλοχανεται...

 

Αμα κολλησει... καηκες!

 

αμα τα εχει stock αυτα που θες, σε dt τα εχεις σπιτι.

 

για 3PDT ο πιο φθηνος στον ...πλανητη ειναι ο Aron Nelson απο το diystompboxes.

 

αν δε βαριεσαι να περιμενεις γιατι ερχονται απο ...Χαβαη (οχι 5-0), ειναι τα πιο φθηνα κ με το λιγοτερο shipping. Επισης εχει και "μετρημενους" inductors red και yellow Fasel για Wah (500mH) καθως και μερικα αλλα καλουδια.

 

btw, Οι 3PDT διακοπτες ειναι ολοι ΙΔΙΟΙ και απο την Κορεα αν θυμαμαι καλα.

(οι BANZAI απλα γραφουν BANZAI...)

Του Fulltone διαφερουν επειδη ειναι απο βακελιτη και δεν καιγονται ευκολα στο κολλημα αν εισαι ατζαμης και νεωπας.  ;D

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω σημερα ελαβα το δεμα απο banzai (το οποιο εσταλη Παρασκευη.....η παραγγελια ειχε γινει απο την προηγουμενη Κυριακη)

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σύ Alderbody, το αστείο της υπόθεσης, είναι οτι δεν τα παρήγγειλα από τον Aron για να έρθουν πιο γρήγορα!!! Btw ακόμα περιμένω... Από αύριο μάλλον θα πάρω κανένα τηλέφωνο... (Άσχετο, αλλά απο ότι θυμάμαι εισαι μέλος του DIYStompboxes ε; Kάπου σε πήρε το μάτι μου:P @ Fenderiarhs: Με'γειές! Άντε καλό retubing!...

Ad astra per alia fideles...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σύ Alderbody, το αστείο της υπόθεσης, είναι οτι δεν τα παρήγγειλα από τον Aron για να έρθουν πιο γρήγορα!!! Btw ακόμα περιμένω... Από αύριο μάλλον θα πάρω κανένα τηλέφωνο... (Άσχετο, αλλά απο ότι θυμάμαι εισαι μέλος του DIYStompboxes ε; Kάπου σε πήρε το μάτι μου:P @ Fenderiarhs: Με'γειές! Άντε καλό retubing!...

 

ναι ειμαι μελος κι εκει...  ;)

 

παντως μια φορα απο τον aron μου ηρθαν σε 5!!!!!! μερες!!!!!  :o  :o  :o

 

το συνηθες ειναι περιπου 2 βδομαδες.  (σο φακιν' γουατ?)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες αργότερα...

Επειδη θα κανουμε μια παραγγελια απο Banzai και τωρα με τις διακοπες θα ειναι περιεργα τα πραγματα, οι ημερες που θα ειμαι σπιτι παιζουν...

Με τι τροπο ερχονται τα πραγματα απο Banzai? Στο σπιτι δεμα? καποια ειδοποιηση?

Επισης ξερει κανεις καποιον τροπο ωστε να του πω να τα στειλει στο ταχυδρομειο να παω να τα παραλαβω απο εκει?

Αυτο λογικα θα γινεται ευκολα!

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι τροπο ερχονται τα πραγματα απο Banzai? Στο σπιτι δεμα? καποια ειδοποιηση?

Επισης ξερει κανεις καποιον τροπο ωστε να του πω να τα στειλει στο ταχυδρομειο να παω να τα παραλαβω απο εκει?

Αυτο λογικα θα γινεται ευκολα!

 

αν το δεμα ειναι μικρο (πχ αν δεν παρεις ενα...reverb tank! ;D) θα σου ερθει σπιτι. Εμενα ετσι μου ερχονται τα τελευταια 978,546 δεματα απο τον Olaf....  ;D  ;D  ;D

 

Δεν μπορει να γινει αυτο που λες με το ταχυδρομειο. Αυτος απο κει μονο να στα στειλει μπορει. Εκτος αν σου τα στειλει με ...container και αναγκαστουν οι ταχυδρομοι να σου φερουν ειδοποιητηριο.

 

Μη μασας παντως. Ειναι πιθανο να πας διακοπες, να γυρισεις και ακομα να μην εχουν ερθει.....  ;D  ;D  ;D

 

Μαλλον θα πρεπει να συνενοηθεις με τον ταχυδρομο που ερχεται στην περιοχη σου. Αν ειναι λιγα τα πραματα παντως, τα βαζει σε bubblewrapped φακελο που χωραει μεσα στα γραμματοκιβωτια.

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα ειναι αρκετα, μερικες λαμπες και κουτια για πεταλια...τα οποια θα εχουν ογκο.

Τελικα το εβαλα να παει στην διευθυνση του αλλου παιδιου που κανουμε την παραγγελια.

Απλα αν δεν ειναι κανεις να τα παραλαβει δε ξερω τι θα γινει.

Τελος παντων μαλλον δε θα υπαρξει προβλημα. Ελπιζω να μπορει μετα να τα παρει απο ταχυδρομειο.

Ευχαριστω!

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι μεγαλο το κουτι (που λογικα θα ειναι...) πιθανον να παει στο ταχυδρομειο και να σου ερθει ειδοποιητηριο.

 

Αλλα και στο σπιτι να ερθει, αν δεν βρει ο ταχυδρομερ παραληπτη δεν πιστευω να ειναι τοσο στοκος και να το αφησει στο ελεος του θεου. Θα το παρει και θα αφησει σημειωμα να το παραλαβεις απο το πλησιεστερο ταχυδρομειο.

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω ετσι ελπιζω να γινει!

 

Ευχαριστω πολυ  ;D

... Αντε να δουμε και τι θα καταφερουμε με τα πεταλια :P

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου