Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα midi sample


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας ξερει κανενας καποιο προγραμμα midi sample το οποιο θα εχει ηχους και θα μπορω να παιζω με το midi controller...ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πάρα πολλά...Ανάλογα τι θες...τι είδος μουσικής???

Πόσα είσαι διατεθιμένος να διαθέσεις??Υπάρχουν ωστόσο και κάποια freeware..Αν θες κατέβασε το vst host από τo download section του site και θα σου στείλω σε λίγο και κάποια freeware.Αν θες μπορώ να σου προτείνω και προγράμματα μεγάλων εταιριών αλλά θα πρέπει να τα σηκώνει η τσέπη σου...

Kάνε  search στο google για τις εξής εταιρίες (ή ψάξε για virtual instruments και θα βρεις πολλά...)

NATIVE INSTRUMENTS

LINPLUG

STEINBERG

SPECTRASONICS

MUSIClab

ZERO-G

ARTURIA

AUDIO REALISM

NOVATION

ReFX

CAMEL AUDIO

VIRSYN

CAKEWALK

MARK OF THE UINICORN

FXpansion

FABFILTER

GMEDIA MUSIC

SYNTHOLOGY

KORG(LEGACY)

APPLIED ACOUSTICS SYSTEMS

Αυτά μου έρχονται τώρα στο μυαλό...Σου στέλνω και ένα αρχείο με ένα freeware synthesizer με fm synthesis σχετικά απλό....Αν παίζεις τέτοια μουσική καλώς...

Αν ωστόσο υπάρχει πρόβλημα από το site θα αναγκαστώ να το αφαιρέσω και δεν θα στείλω άλλα freeware προγράμματα.Πάντως πριν λίγες μέρες είχα δει και ένα post ακόμη με δωρεάν τέτοια προγράμματα....Καλό ξεκίνημα και καλές δημιουργίες!!!

 

ALICE

http://rapidshare.com/files/77175521/Alice-1377.zip.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ .ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΧ ΤΟ KORG LEGACY ΚΑΙ TO BANDSTAND ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΛΑΙΚΟΥΣ ΚΥΡΙΩΣ ΗΧΟΥΣ.ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΑ ΤΑ ΚΑΛΩΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΙΝΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΓΚΑΘΙΣΤΑΤΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ KORG LEGACY ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΒΑNSTAND ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΣΤΟ ΠΑΙΞΙΜΟ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΝΑ FREEWARE DEMO NA ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΙΞΩ SAMPLE ΑΠΟ ΛΑΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την καθυστέρηση φταίει η κάρτα ήχου λογικά.Τι κάρτα έχεις και τι pc?

Καλά πως παίζεις με το bandstand,δεν είναι χάλια?

Και επειδή μπερδεύτηκα λίγο,έχεις λαικους ήχους και θες να τους ακούς από αυτά τα προγράμματα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μην γράφεις κεφαλαία, δευτερον υπάρχουν πολλά προγράμματα samplers με ήχους. Τωρα για λαικά δεν μου έρχεται κάτι στο νου, google it λίγο γιατι υπάρχει στάνταρντ.

Τέλος για την καθυστέρηση θέλει ρύθμιση η καρτα ήχου σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου