Προς το περιεχόμενο

....Ακομα ενας που ζηταει τα φωτα σας!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον παιδια γενικως οι αποριες μου (τουλαχιστον αυτες που με εκαιγαν)λυθηκαν και σας ευχαριστω πολυ  :)

...βεβαια ακομα δεν εμαθα τι σημαινει voice coil αλλα δεν πειραζει......για τα υπολοιπα θα επανερθω μεσα σε κανα 2 βδομαδες που υπολογιζω οτι θα γινει η πρωτη προβα στον χωρο.

 

@trigga

 

Δεν ξερω για τον μπασισστα γιατι ακομα δεν εχουμε τζαμαρει παρεα αλλα τουλαχιστον ο κιθαριστας εχει ενα διαολομηχανημα που αποθηκευει τους ηχους του κι οταν παμε για προβα , χρησιμοποιει αυτο ,απομονωντας τα παραμετρικα του εκαστοτε ενισχυτη χρησιμοποιωντας μονο τα ηχεια του....μεχρι τωρα ειμαστε ικανοποιημενοι απο τον ηχο που βγαζει οποτε αν μπορει να βγει κατευθειαν απο τα ηχεια θα ειναι ευχης εργο  ;D

 

Οσον αφορα την ντραμερ μου, την προτιμω να τα κοπαναει οταν πρεπει και να παιζει απλα δυνατα σε ολο το υπολοιπο κομματι παρα να τα χαιδευει...εχουμε το μικροβιο του καφρου γενικοτερα στο σχημα  ;D

 

@illussion

 

Αν μιλαμε για το ιδιο φαινομενο τελικα, νομιζω οτι δεν θα εχω τετοιο προβλημα εαν ο καθε μουσικος την ψαξει με τον ηχο του...βεβαια , καλα που μου το ειπες για να ειμαι υποψιασμενος σχετικα με το που να βαλω τα ηχεια :)

 

Η κονσολιτσα μου εχει ολο κι ολο 2 καναλια με παραμετρικα και τα χρησιμοποιω για τις φωνες , τα υπολοιπα καναλια εχουν μονο level, gain,effect οποτε θα πρεπει να βρεθει αλλος τροπος να φτιαχνουν τον ηχο τους οι εγχορδοι (οπως πχ το διαολομηχανημα που εχει ο κιθαριστας).

 

Θα επιστρεψω με αποτελεσματα , σχεδια χωρου κι εντυπωσεις μολις γινει η πρωτη προβα ...και παλι σας ευχαριστω παρα πολυ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου