Προς το περιεχόμενο

ακουστικα για home studio


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να παρω ακουστικα ... Με ενδιαφερουν μονο για την περιπτωση που θελω να ηχογραφησω φωνη, να ακουω μεσα απο αυτα.. Μονο κατα τη στιγμη της ηχογραφησης. Δεν νομιζω να τα χρησιμοποιησω για τιποτα αλλο.

Ηχεια εχω παρει αρκετα καλα. FOCAL CMS50+ CMS SUB.. Μουσικη δεν προκειται να ακουω απο τα ακουστικα. Ουτε μιξη θα κανω απο αυτα.

Μικροφωνο εχω ενα δυναμικο.. Shure SM58A.

Καρτα ηχου M-Audio ProFire 610.

 

Σκεφτομαι κατι φθηνο. Κλειστου τυπου για να μην εχω διαρροες στο μικροφωνο.

Τι λετε γι αυτο; http://athensproaudio.gr/recording/headphones/studio-en/audio-technica-ath-m30.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ειναι φιλε μου...δεν τα χω δοκιμασει αλλα πιστευω πως θα σε βολεψουν...

(ψαξε μηπως βρεις σε παρομοια τιμη ακουστικα με ear enclosing...αλλιως παρε αυτα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ear enclosure ειναι αυτα που κλεινουν τα αυτια γυρω γυρω και σε απομωνονουν καλυτερα; αυτα που ειπα εγω δεν ειναι τετοια; επειδη ειναι κλειστου τυπου θεωρησα οτι ειναι καπως ετσι... Τεταρτη θα ειμαι Αθηνα οποτε θα παω να δω και να παρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/onlineexpert_210.html

 

-Ear Enclosing Phones-

As we have seen, some headphones sit lightly on the ear while others are designed to enclose it. Models that rest thomann upon the ear are not as secure as those whose pads encircle the ear, so they may not be suitable for musicians who thrash about when playing; however, they are usually less expensive. Ear enclosing models thomann distribute pressure on a larger area of the head and provide a more secure fitting since the ears themselves can help prevent them from sliding off, but they are usually heavier and more expensive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου