Προς το περιεχόμενο

Κιθάρες FERNANDES


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Xairete paidia..! Prin liges meres vrhka se poly kalh timh mia Fernandes Ravelle (me diplous Seymour Duncan, ivory xrwma) k thn arpaksa amesws! Einai k banikh h atimh..

Twra omws skeftomai mhpws tha eprepe na thn allaksw me mia Fernandes Monterey. Borw mesa se mia vdomada na to kanw. h Monterey exei ta idia ksyla (Canadian 5-A maple top, Mahogany body, tastiera rosewood) k idious magnhtes, aplws exei perissoteres rythmiseis. Dld exei volume k tone gia kathe magnhth, kathws k switch gia na tous kaneis monous an thes. Enw h Ravelle exei ena volume k ena tone mono, genika.

Paizw kyriws Rockies k ises posothtes Blues kai Metal.

Ti lete na kanw?? :roll:

ere I am, on the road again...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ή κράτα αυτή που σου αρέσει περισσότερο εμφανησιακά και σε βολεύει στο χέρι σου. Όλα τα άλλα (διακόπτες κλπ) φτιάχνονται...

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχάς με γειά!

 

Δεύτερον: από που την πήρες και πόσο;;;

 

Τρίτον: τώρα σώθηκες άμα περιμένεις απο μας. ¶μα όντως είναι εντελώς ίδιες εκτός από ποτενσιόμετρα και switch τότε αναλόγως αν προτιμάς να έχεις το μονό volume στυλ Fender ή θες να παίζεις σαν Gibson (πχ να κάνεις το κλασικό που σβήνεις τον έναν μαγνήτη και με το switch παίζεις σαν on-off).

 

Εγώ μάλλον για το δεύτερο θα πήγαινα αλλά χωρίς να ξέρω την κιθάρα από πρώτο χέρι δε λέει και πολλά το τι σου λέω.

 

Πάντως με ίδια χαρακτηριστικά το μοντέλο να αλλάζει όνομα επειδή έχει μερικά pots & switches ακόμα μου φαίνεται κουλόν.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.fernandesguitars.com/ravelle.html

http://www.fernandesguitars.com/mdwr.html

Εδώ είναι 2 Links για να ξέρουμε για ποιές μιλάμε.

Έχω παίξει μόνο με την ravelle και ήταν μια πολύ

καλή κιθάρα, με όγκο και πολύ ωραίο feeling στο

χέρι. Σε καμία περίπτωση δε μου έλειψαν τα 2 knobs

και νομίζω οτι είναι και πολύ πιο πρωτότυπο σχέδιο

απο το άλλο.

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eyxaristw..! Thn phra apo ton Diamantopoulo sth solwnos 700 evrw! Na fantasteis sto playback.fr thn dinoun 695.. Kamia diafora dld. K milame gia thn deluxe, xwris to sustainer, alla den me noiazei k idiaitera.. K zappa exeis dikio,h Ravelle einai pio prwtotyph k pio omorfh. Aplws anarwtiemai an tha m leipsei kati se leitourgiko epipedo apo thn Monterey, pou einai pio flexible ston hxo...

ere I am, on the road again...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πώ; εμένα πάντως τα λίγα λεπτά που τη

δοκίμασα δεν μου έλειψαν. Έχει να κάνει βέβαια και

με το οτι έρχομαι απο fender σχολή, είναι πάντως στα

αυτιά μου μια ΠΑΡΑ πολύ καλή κιθάρα για τα λεφτά της

και όχι μόνο. Α και κάτι τελευταίο όλα είναι θέμα συνήθειας.

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶σχετο, επειδή δεν έχω ακομα λεφτα για εναν "σωστο" ενισχυτη, σκεφτομαι να παρω ενα πεταλακι κ να το συνδεσω με το στερεοφωνικο μου.. Καμμια προταση?

ere I am, on the road again...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶σχετο' date=' επειδή δεν έχω ακομα λεφτα για εναν "σωστο" ενισχυτη, σκεφτομαι να παρω ενα πεταλακι κ να το συνδεσω με το στερεοφωνικο μου.. Καμμια προταση?[/quote']

απο το τίποτα ειναι καλύτερο, παραμένει όμως ΠΟΛΥ χειροτερο απο εναν μαρσαλ 10αρη η κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου