Προς το περιεχόμενο

Έφυγε ο Levon Helm


Haris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εξαιρετικός ντράμερ και τραγουδιστής ενός από τα σημαντικότερα αμερικάνικα γκρουπ.

 

Από το Last Waltz:

 

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωι μολις διάβαζα ότι τον επισκεύθηκε ο Robbie Robertson ισως για τελευταία φορά. Πολυ άξιος μουσικός και μέλος ενός τρομερού γκρουπ. Κριμα.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικός ντράμερ και τραγουδιστής ενός από τα σημαντικότερα αμερικάνικα γκρουπ.

Πραγματι πολυ σπουδαιος μουσικος.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεράστιος.

Μία από τις αγαπημένες μου φωνές ενός πολύ μεγάλου γκρουπ.

Αλλά όχι μόνο των Band. Και στις συνεργασίες του αλλά και στις προσωπικές του δουλειές

(American song, Dirt farmer, Electric dirt) έδειχνε έναν άνθρωπο με γνώση, μεράκι και ταλέντο σε αυτό που κάνει.

 

Θεός σχωρές τον.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ας αναπαυθεί. Μια πρώτη βόλτα σήμερα στο Youtube μου τράβηξε το ενδιαφέρον μου. Δεν τον είχα ακουστά..δυστυχώς.

Βοηθά και το Noiz!

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια τεραστια μορφη της αμερικανικης μουσικης σκηνης ''εφυγε'' προχθες.. Ενας μεγαλος μουσικος, που αφηνει τον ντραμιστικο (και οχι μονο) κοσμο φτωχοτερο...

 

 

‘You gotta be willing to die for the motherf@cker.’

 

-Elvin Jones

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ μεγάλη μορφή, μουσικά. Μπράβο σου για το θέμα που του αφιέρωσες, για όσους δεν τον γνωρίζουν και ένα σύντομο βιογραφικό, απο εδώ

       

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό του ταξίδι!Για αυτό που λυπάμαι είναι οτι έμαθα πριν περίπου ενάμιση χρόνο για τον Levon.Πολυτάλαντος και με πολύ ωραίες συνεντεύξεις απο όσο έχω παρακολουθήσει.Ας αναπαυτεί εν ειρήνη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ μεγαλος.Οι Band ειναι απο τα καλυτερα γκρουπ ολων των εποχων, και last waltz δεν ξαναβγαινει στον αιωνα τον απαντα

RIP

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου