Προς το περιεχόμενο

Xotic EP Booster...White!


Earendil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε η Xotic...

 

EPB-wh_front.jpg

 

Επιτέλους φίλες μου! Το EP θα κυκλοφορήσει και σε λευκό, για να ταιριάζει με όλη τη γκάμα των αξεσουάρ μας για όλες τις ώρες της ημέρας. ;D ;D

 

Α, υπάρχει και ένα update στο κύκλωμα. Για δείτε στα specs:

 

Users can choose to have true unity gain with the knob turned all the way off.

 

Ποιό καλό παιδί θα μας εξηγήσει περί τίνος πρόκειται; (Δε μπορώ να δω και το video τώρα γκαντέμιτ).

 

 

Όσο για την τιμή, η MSRP είναι ίδια με του κλασσικού EP: 145 $. (Το πόσο θα κοστίζει εδώ σε μας εαν φτάσει ποτέ...άλλη συζήτηση)

 

http://www.xotic.us/effects/ep_booster/ep_white.html

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eννοεί πως όταν το knob είναι γυρισμένο στο ελάχιστο (7 o'clock), δεν θα υπάρχει κάποιο volume boost αλλά η στάθμη του εισερχόμενου σήματος θα ισούται με τη στάθμη του εξερχόμενου. Ήταν ένα θέμα που εξ αρχής ψιλοχαλούσε μερικούς ιδιοκτήτες του επειδή δεν επιθυμούσαν πάντοτε την αύξηση αυτή αλλά μόνο τον χρωματισμό που παρέχει ως μια απόπειρα απομίμησης του προενισχυτή του Echoplex...

 

Πολύ ωραίο φαίνεται αλλά αν το αγόραζα θα προτιμούσα από πλευράς χρώματος το μαύρο (η άχρηστη πληροφορία της ημέρας).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α έτσι. Μάλιστα. Merci για το input.

 

Έχω σοβαρό ζόρι για να δεχτώ ότι κάποιος κάτοχος του EP δεν ήταν ευχαριστημένος απ' αυτό που άκουγε στο minimum του knob αλλά ας είναι, ένα limited rum 1.000 κομματιών δε θα μας χαλάσει δα και την πιάτσα. ;D ;D

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα limited rum 1.000 κομματιών δε θα μας χαλάσει δα και την πιάτσα. ;D ;D

 

Αν η τιμή ήταν λογική, κι εγώ θα ήθελα ένα limited rum 1000 κομματιών! ;D

 

(Aλήθεια, γιατί το κάνουν limited? Ίσως είναι μια κίνηση ανανέωσης του ενδιαφέροντος γύρω από το πετάλι απέναντι στους δυο κύριους ανταγωνιστές του, το Clinch EP Pre και το Badgerplex)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... Ίσως είναι μια κίνηση ανανέωσης του ενδιαφέροντος γύρω από το πετάλι απέναντι στους δυο κύριους ανταγωνιστές του, το Clinch EP Pre και το Badgerplex)

Aν και τα πεταλια της Xotic μου αρεσουν παρα πολυ (το ΒΒ το εχω σχεδον πεντε χρονια) το Clinch EP Pre ακουγεται πολυ καλα στο clip του P. Thorn. Aυτη τη μικρη δουλεια που κανει τη κανει καλα.

 

 

Προσοχη βεβαια γιατι οτι παζει ο Thorn ακουγεται παρα πολυ καλα, δε σημαινει οτι ολοι ακουγομαστε σαν αυτον....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, είναι ένας από τους κιθαρίστες του σήμερα που θαυμάζω περισσότερο.

 

(Παρεπιπτόντως, το Clinch και το Badgerplex προϋπήρχαν του EP Booster, και σε αντίθεση με ό,τι αφήνει να εννοηθεί η Xotic είναι πολύ πιο κοντά στο αυτούσιο σχέδιο του προενισχυτή ενός Echoplex. Μάλιστα η Xοtic μετά από μεγάλο κράξιμο - μιας και το EP Booster μοιάζει πολύ εξωτερικά με το Clinch - έβγαλε ανακοίνωση που έλεγε πως η ομοιότητα ήταν τυχαία. Όπως και να'χει είναι όλα καλά πετάλια)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου