Προς το περιεχόμενο

Rockinger Vintage White Stratocaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
...

Μπήκα στην πρίζα και "έφτιαξα" μια strat με όλα τα parts rockinger από σώμα και μπράτσο μέχρι και την τελευταία βίδα. ...

 

 

Photos γρήγορα. :wink: :wink: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεεεεεεεεεεε πια με αυτές τις Rockinger... Θα με κάνετε στο τέλος να παρω και'γω...:):):)8)

 

Με γειεεες! Ποσο πηγε αν επιτρέπεται; Το άσπρο με ξετίναξε.. Τέλειο. 8O 8O

 

540Ε μαζί με μεταφορικά' date=' pickguard και μαγνήτη[/quote']

 

Μπήκα στην πρίζα και "έφτιαξα" μια strat με όλα τα parts rockinger από σώμα και μπράτσο μέχρι και την τελευταία βίδα. Μου βγήκε στο σύνολο 746,10 EUR... Πολύ παραπάνω από τα 540 δηλαδή.. Η δικιά σου ήταν κάποιο έτοιμο κιτ και έχει τόση διαφορά στην τιμή; Το πιο ακριβό κομμάτι που έβαλα ήταν το σώμα.

http://www.rockinger.com/index.php?cat=WG031&product=BG031

 

Τα kits βγαίνουν ποιο φθηνά και είναι fixed(γι αυτό άλλωστε βγαίνουν ποιο φθηνά)! H συγκεκριμένη κιθάρα είναι για τον αδερφό μου! αν την έκανα για μένα δεν θα είχε rosewood αλλά maple μανίκι οπότε πρέπει να τη κάνεις με parts, καθώς τα kits βγαίνουν μόνο με rosewood. Έτσι είχα κάνει πριν ένα χρόνο την telecaster μου και μου βγήκε 750 ευρώ με Haussel μαγνήτες:

 

teler3.jpg

 

Το συγκεκριμένο μπράτσο που έχουν τα stratocaster kit της rockinger (το οποίο είναι φανταστικό) δεν το πουλάει η rockinger χωριστά, ούτε η goeldo και ο Ντούκας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γεια! :wink:

 

Αν και δεν είμαι φαν του άσπρου στις κιθάρες (μου θυμίζουν είδη υγιεινής :lol: )

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Τελικα το χρωμα της στρατ του καθενος ειναι γραμμενο στα γονιδια του.....ακριβως τον ιδιο χαρακτηρισμο δινω και εγω στις ασπρες κιθαρες........ :D :D :D :D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Μπήκα στην πρίζα και "έφτιαξα" μια strat με όλα τα parts rockinger από σώμα και μπράτσο μέχρι και την τελευταία βίδα. ...

 

 

Photos γρήγορα. :wink: :wink: :wink:

 

Λέγοντας "έφτιαξα" εννούσα έκανα μια επιλογή από parts για την κατασκευή ενός πλήρους οργάνου. Μακάρι να ήταν και αληθινο. Που θα πάει όμως...

 

fleamail, thanks για τις πληροφορίες. 8) Εξακολουθώ να είμαι στην πρίζα... :roll: :wink:

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
...

Λέγοντας "έφτιαξα" εννούσα έκανα μια επιλογή από parts για την κατασκευή ενός πλήρους οργάνου. Μακάρι να ήταν και αληθινο. Που θα πάει όμως...

 

Ναί...μετά το φαντάστηκα... :oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

το vintage white δεν υποτιθεται ειναι παλαιομενο ασπρo που κρεμιζει καπως?αυτη η κιθαρα ειναι ασπρη σαν το γαλα οποτε δεν παιζει να ειναι vintage white

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι νομιζα και εγω αλλα τεληκα ειναι κρεμ οπως εδω της δικιας μου.

http://www.noiz.gr/index.php?action=mgallery;sa=item;id=106 απλα το flash χαλαει το χρωμα!

πολυ ωραιο σωμα και προσεγμενο το rockinger σωμα,αν και ακριβουτσικο.παντος δεν το μετανιωνεις  :) και αυτο που μου εκανε μεγαλη εντυποση ειναι το ποσο σφυχτα μπηκε το ΜΙΜ μανικι,σε φαση που χωρις καμια βιδα κρατουσες το μανικι ενομενο με το σωμα στον αερα και δεν ξεκολουσαν!!

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

το vintage white δεν υποτιθεται ειναι παλαιομενο ασπρo που κρεμιζει καπως?αυτη η κιθαρα ειναι ασπρη σαν το γαλα οποτε δεν παιζει να ειναι vintage white

 

Ε.... 2 χρόνια μετά, όσο νά'ναι θα έχει κιτρινίσει λίγο.

 

(Ο fleamail τις καθαρίζει με σπορέλαιο - βοηθάει κι αυτό λίγο στο tint)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευγε, μεγεια!

 

εγω ειμαι φαν των λευκων (με ή χωρις σταφιδες, για τους γνωστες παλιου τηλεοπτικου σποτ)

 

αλλα...

Μα 2 srtring trees?

 

+1

 

;)  ;D

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου