Προς το περιεχόμενο

Beauty & Hope in the 21st Century No. 8 (Nine Eleven After)


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

 

1563dkx.jpg

 

Του Χρίστου Παπαγεωργίου (διευθυντής τους 3ου προγράμματος, δικό μας παιδί)...

 

Παιγμένο από το ΤΕΡΑΣ του πιάνου πλέον (μετά από αυτές τις ηχογραφήσεις) Μυρτώ Ακρίβου.

 

Το καταπληκτικό σκίτσο του William Chajin.

 

Όλα τα άλλα δικά μου γενικά...

 

Δώστε του μια ευκαιρία και ακούστε το όλο... όχι μόνο την αρχή. Αξίζει...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Σας ευχαριστώ παίδες!

 

Το ίδιο κομμάτι παίχτηκε στις 29 Νοεμβρίου, στην αίθουσα "Παρνασσός", οπότε μπορεί κάποιοι να το έχετε ακούσει ήδη, αλλά όχι τόσο καλά παιγμένο και ηχογραφημένο... (η ηχογράφηση έγινε στο Μέγαρο Μουσικής, στην αίθουσα Μητρόπουλου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι καταπληκτικο, μπραβο σε ολους για τη δημιουργια, και η εκτελεση εξαιρετικη

μια ερωτηση, κυκλοφορει και σε cd ή μονο digital για κατεβασμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Σε CD και είναι πολύ όμορφο με 4πτυχό ένθετο μέσα, κείμενα, κλπ...

 

Απλά δεν έχω προλάβει να φτιάξω τη σελίδα ακόμη... (και είμαι Ισραήλ αυτή τη στιγμή, οπότε δε μπορώ να στείλω κι τίποτε από εδώ).

 

Θεωρώ ότι το CD είναι μονόδρομος για κάτι τέτοιο, αν και μέσω CD Baby παίζει και σε flac...

 

Είναι απλά η όλη αισθητική.

 

Ευχαριστώ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Εμενα μου εβγαλε μια αρρωστια γενικα οπως καποιες συνθεσεις του Σατιε και ετσι δεν μπορεσα να το συσχετισω πολυ με τον τιτλο, και επισης παταει πανω και σε τζαζ αρπετζιος της σχολης bitches brew καπως.αν μπορω να το πω ετσι.

  Δεν ειναι κατι που ακους ολες τις ωρες ,δυσκολη συνθεση στα αυτια μου,αλλα το ακουσα ολοκληρο με ενδιαφερον.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

  Εμενα μου εβγαλε μια αρρωστια γενικα οπως καποιες συνθεσεις του Σατιε και ετσι δεν μπορεσα να το συσχετισω πολυ με τον τιτλο, και επισης παταει πανω και σε τζαζ αρπετζιος της σχολης bitches brew καπως.αν μπορω να το πω ετσι.

  Δεν ειναι κατι που ακους ολες τις ωρες ,δυσκολη συνθεση στα αυτια μου,αλλα το ακουσα ολοκληρο με ενδιαφερον.

χμμμ...

 

Σίγουρα άκουσες το σωστό κομμάτι;

 

Το κομμάτι που αναφέρομαι (Nine Eleven After) είναι ακραία ρομαντικό...

 

Βέβαια αν ο Satie σου βγάζει μια αρώστια τότε τι να πω, μπορεί να έχεις και δίκιο (τέλος πάντωνα σε αυτό που ΕΣΥ νιώθεις ΦΥΣΙΚΑ κι έχεις δίκιο, απλά τσεκάρω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το κομμάτι που αναφέρομαι (Nine Eleven After) είναι ακραία ρομαντικό...

 

 

Όταν ανοίγω το λίνκ, που επισύναψες στο πρώτο σου ποστ, το κομμάτι, που ανοίγει, αυτόματα, είναι το "Voice of the people".

 

To "Nine Eleven After" παίζει μετά.

 

Υποθέτω ότι ο Johnny.T άκουσε το πρώτο

 

btw, Εύγε! Πολύ όμορφη μουσική!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Έχεις δίκιο. Έβαλα λάθος λινκ. Μπορείτε εκεί να ακούσετε 3 από τα 9 κομμάτια... Ούπς...

 

Τότε έχει ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο ο Johnny T.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου