Προς το περιεχόμενο

Plexi super lead 100 watt


Thanoszin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετα την κατασκευη ενος JTM45 ειπα να φτιαξω κατι σε πιο πολα Watt.

Ετσι αποφασισα να κατασκευασω το θηριο. :)

Το σχεδιο ειναι αυτο,και μια φωτο μεχρι τωρα της κατασκευης.

Full_Documentation_100W.pdf

20170707_000338.thumb.jpg.b5baa89c8ff3e363413887478a7b3676.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορα με το σχεδιο ειναι οτι εβαλα πιο πολλες γηωσεις στο σασι και εβαλα αντιστασεις 1Ω-2W στις καθωδους των τελικων ωστε να μπορω να  ρυθμισω  bias.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεράστιος ενισχυτής, τόσο σε ήχο όσο και σε μέγεθος και βάρος! Μου πήρε χρόνια να καταλάβω τους κλασικούς Marshall και ακόμα δε μπορώ να πω ότι μου αρέσει ο 800ρης. Έχεις βάλει MV; Εγώ δυστυχώς τον δικό μου δεν τον έχω ακούσει να παραμορφώνει γιατί δε διαθέτω attenuator. Τα καθαρά είναι καταπληκτικά και το "δάγκωμα" που δίνει στον ήχο όταν παίζω με πετάλια είναι μοναδικό. Καταλαβαίνεις ότι παίζεις με τον SLP ακόμα και όταν το γκάζι είναι από πετάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεράστιος ενισχυτής, τόσο σε ήχο όσο και σε μέγεθος και βάρος! Μου πήρε χρόνια να καταλάβω τους κλασικούς Marshall και ακόμα δε μπορώ να πω ότι μου αρέσει ο 800ρης. Έχεις βάλει MV; Εγώ δυστυχώς τον δικό μου δεν τον έχω ακούσει να παραμορφώνει γιατί δε διαθέτω attenuator. Τα καθαρά είναι καταπληκτικά και το "δάγκωμα" που δίνει στον ήχο όταν παίζω με πετάλια είναι μοναδικό. Καταλαβαίνεις ότι παίζεις με τον SLP ακόμα και όταν το γκάζι είναι από πετάλι.

 

οι Marshall δεν είναι για να σου αρέσουν αλλά για να σε βγάζουν μπροστά στην μίξη.  ;D ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν διαλεγεις εσυ ενα marshall....το marshall διαλεγει εσενα.. ;D

;D ;D ;D ;D ;D

 

Εγώ ευτυχώς ... του κρύφτηκα. ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου