Προς το περιεχόμενο

STEREO MC's


kokoman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την Πέμπτη 1 δεκεμβρίου ήρθαν που λέτε οι Stereo MC's στην Θεσσαλονίκη.Ο δίσκος τους "connected",αν θυμάμαι καλά ήταν ο δεύτερος που αγόρασα σε βινύλλιο (μετά το "out of time" των REM,σε ηλικία 14 ετών περίπου).Όπως καταλαβαίνετε σημαίνουν κάτι παραπάνω για μένα.Να πω την αλήθεια όμως τα τελευταία χρόνια άρχιζε να ξεφτίζει λίγο το πάθος που πρωτοείχα,μέχρι που τους έιδα ζωντανά.Γενικά έχω πάει σε αρκετές συναυλίες και δεν είμαι εύκολος ακροατής.Ένα έχω να σας πώ.... το τζίν μου από σιέλ είχε γίνει σκούρο μπλε από τον ιδρώτα που έριξα στον χορό!Απλά εκπληκτικοί!Μπορούσες να δείς ένα Principal γεμάτο και όλοι μα όλοι πραγματικά να τα δίνουν όλα σε κάθε τους κομμάτι.Το live set αποτελούνταν από τον Head (Nick Hallam) πίσω από τα 2 mac (ξέρω ακούγεται κάπως φτωχό,αλλά δεν ήταν),τον drummer,τις δύο απίστευτες μαυρούλες στα φωνητικά που δίνανε ρέστα με την όλη τους σκηνική και φωνητική παρουσία,και φυσικά τον απίστευτο performer, τον Rob Birch που, αν και τα σημάδια των χειμώνων που πέρασε είναι εμφανή,δεν σταμάτησε ούτε λεπτό να τραγουδάει και να "μαιμουδιάζει" σαν είναι το τελευταίο live του.Μια από τις πλέον αναγνωρισμένες μπάντες των 90's, με το δικό τους μουσικό στίγμα, ήρθαν , τους είδαμε και απήλθαν,αφήνοντας μας άφωνους.Όσοι τους είδαν καταλαβαίνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου