Προς το περιεχόμενο

μια Manson του matt bellamy!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

καποιος απο εδω μεσα μου το ειχε πει αλλα δεν το πιστευα!!ο bellamy ειναι απλα τρελος!!!!

 

ααα!! συν αυτα

 

http://www.mansons.co.uk/show_feature.cfm?id=16

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραια πραγματα,αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι ευκολη χρηση του ρad controller σε μια live κατασταση(καλα εγω ο αναπηρος μπερδευομαι οταν αλλαζω θεση στο pickup selector switch).

Παντως στο μυαλο μου η τυπικη bellamy κιθαρα εχει p90 στο neck,θεση που μου φαινεται οτι τη χρησιμοποιει συχνα,με τα γνωστα υπεροχα αποτελεσματα.

Στο site της manson exei διφορες κιθαρες που κατα καιρους εχει χρησιμοποιησει,οι οποιες ειναι too muck για τα γουστα μου,ειδικα

αυτη ψιλοαηδιαστικη:

laser_intro.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κατεβάσει 3-4 ολόκληρες συναυλίες των Muse και τις έχω δει κανά δυό φορές. Φιλέ μεσημεριάρη, ο Bellamy αλλάζει κιθάρες κατά τη διάρκεια του set. Η μια έχει όντως Ρ90 αλλά και στις δύο θέσεις. Το pad το χρησιμοποιεί ανετότατα κατά τη διάρκεια του set και μάλιστα σε κάποιες στιγμές τραγουδώντας παράλληλα. Το θέμα είναι ότι δένει μια χαρά με το τραγούδι ο ήχος του και δεν ακούγεται τόσο διαστημικός όσο ταξιδιάρικος και ψυχεδελικός.

 

Δυστυχώς τη μόνη φορά που ήρθαν στην Ελλάδα ήμουν μεταλάς και τους σνόμπαρα παρά το γεγονός ότι η κοπέλα μου με χρύσωνε να πάω μαζί της και τώρα μουτζώνομαι... Καταραμένα νιάτα!

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εl. wizard(απο τους stoners ειναι προφανως το nick.ε;) οταν ειχαν ερθει δεν πηγα γιατι βαριομουν,ενω μου αρεσαν (οποτε υπαρχουν και χειροτερα).

Παντως ο τυπος μου κανει τρομερη εντυπωση,σε καθε δισκο παει απο το καλο στο καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εl. wizard(απο τους stoners ειναι προφανως το nick.ε;) οταν ειχαν ερθει δεν πηγα γιατι βαριομουν' date='ενω μου αρεσαν (οποτε υπαρχουν και χειροτερα).[/quote']

 

Ναι, από αυτούς είναι (ήταν το πρώτο πράγμα που μου ήρθε ψάχνοντας για nick στο noiz.

 

 

Παντως ο τυπος μου κανει τρομερη εντυπωση' date='σε καθε δισκο παει απο το καλο στο καλυτερο.[/quote']

 

Πολύ σωστή διαπίστωση. Αν ακούσεις τις πρώτες τους δουλειές μαζί με τα τελευταία τους διαπιστώνεις πολύ εύκολα χαώδη διαφορά και στο παίξιμό του και στον ήχο του και στις ιδέες του. Γενικώς απ'ότι φαίνεται, ο τύπος δουλεύει πολύ και μπράβο του. Αν και ποτέ δεν κρίνω παικτικά κάτι που ακούω, το κρίνω μουσικά - με βάση το γούστο μου - στον Bellamy κάνει μπαμ η βελτίωση.

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ο τυπος μου κανει τρομερη εντυπωση,σε καθε δισκο παει απο το καλο στο καλυτερο.

 

Είναι και άλλοι 2 μαζί δε πάει μόνος του ο τύπος :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ο τυπος μου κανει τρομερη εντυπωση' date='σε καθε δισκο παει απο το καλο στο καλυτερο.[/quote']

 

Είναι και άλλοι 2 μαζί δε πάει μόνος του ο τύπος :wink:

 

+1000

 

Πολύ όμορφα grooves και από τους Dominic Howard (drums) και Chris Wolstenholme (μπάσσο - έχει και πολύ ωραίο ήχο ο τύπος). Απλά ο Bellamy φαίνεται λίγο παραπάνω (κιθάρα, τραγούδι, πλήκτρα και όσο μπορεί το παλεύει και σαν frontman).

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καλό κομμάτι αν και εμενα προσωπικά με χαλάει λίγο το ''διαφανές διαστημικό'' που εχει (το οποιο διόλου ευκαταφρόνητο είναι ηχητικά)

 

τωρα πολύ καλό report έχει κανει το Guitarist για το συγκεκριμένο μοντέλο!

 

όποιος έχει το τευχος αυτό ας το συμβουλευτεί!!! νομίζω 282 τευχος...

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου