Προς το περιεχόμενο

Floating Bridge Thumb Wheels


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα μετα απο καμποσο καιρο... Απεκτησα ενα (πανεμορφο) μπασο, το Ibanez AFBV200, ενα Archtop hollow body μπασο με floating bridge φυσικα. Απο τον Θωμα που μου ηρθε καινουργιο οι βιδες που ρυθμιζεις το υψος των χορδων (thumb wheels) ηταν διαφορετικες με την μια να εχει παχος 2,6 χιλ και να βιδωνει σωστα και μια πιο λεπτη 2,2 χιλ η οποια ναι μεν καθεται και δεν εχω καποιο ιδιαιτερο θεμα, αλλα το αντιλαμβανεσαι πως δεν βιδωνει σφιχτα, μοιαζει χαλαρη. Αυτο φαινεται και στην photo απ το οτι γερνει οπως καθεται το πανω μερος της γεφυρας. Η διαμετρος των post ειναι 3,8 χιλ. αλλα οσο κι αν εψαξα δεν βρηκα με αυτες τις προδιαγραφες. Ξερει κανεις που θα μπορουσα να βρω να αντικαταστησω τα thumb wheels?

DSC_9999.JPG.dff34f190766fce8c11c077d9bad127c.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον αυτά που μας ρωτάς τα στέλνεις στον Thomann από όπου πήρες το όργανο

Δεύτερο μου φαίνεται λίγο περίεργο να ειναι διαφορετικές οι βίδες

Ψάξε σε μεγάλο μαγαζί με ανοξείδωτες βίδες,  αν δεν βρείς λύση αγόρασε μια νέα γέφυρα και χρησιμοποίησε τις βίδες της

 

 

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου