Προς το περιεχόμενο

F-16 Guitar Project.


leon7pap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα.Σκεφτομαι να ξεκινησω ενα project με θεμα το f-16 μιας που εχω προσβαση σε διαφορα αναλωσιμα καθως και βαφη.Ειμαι αναμεσα σε tele η les paul.Ψαχνοντας για les paul kits (φθηνα) ΔΕΝ βρηκα καποιο ΧΩΡΙΣ binding και η αληθεια ειναι οτι δεν το θελω.Εχει κανεις να προτεινει φτηνο les paul kit χωρις binding(η σωμα/μπρατσο)Το αυτο και για tele(rosewood ταστιερα και κομμενο tele shaped headstock οχι εκεινη η τετραγωνισμενη ΓΚΟΥΜΟΥΤΣΑ που εχουν πολλα κιτ) Ευχαριστω.

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Σόρρυ για το σπαμ (γιατί δεν έχω πρόταση για φτηνό κιτ) αλλά τι εννοείς ακριβώς F-16 project? Σχετίζεται με το γνωστό μαχητικό;  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σχετιζεται με το γνωστο μαχητικο.SF το κιτ που μου εστειλες ειναι way off budget...αλλα φτσιω εγω που δεν εγραψα και κατι γι αυτο.Και βασικα τοποθετηθηκα λαθος.Ας μην ειναι κιτ...μιας που ηλεκτρικα και hardware συνηθως πανε για upgrade.Ας ειναι λοιπον ενα καλο ζευγαρι bolt on για τελε και set neck για les paul.Μπατζετ για σωμα μπρατσο μεχρι περιπου150ε.

Την εψαξα για gfs αλλα η θα ειναι out of stock(τελε)....η η les paul θα εχει binding

και την εψαξα και για pittbull guitars που για την les paul ισχυουν τα ιδια σχετικα με το binding ενω η τελε ειναι με το headstock γκουμουτσα!!!

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί δεν παίρνεις μια μτχ τέλε με 150 γιούρο μαξ (ή κάποια πιο φθηνή από ebay). Απ' ότι κατάλαβα από αυτό που θέλεις να κάνεις, το μόνο που θα χρειαστεί θα είναι να την ξεβάψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χω σκεφτει και αυτο και ειναι η επομενη λυση.Ηθελα να αποφυγω το paint removal.Eιδικα σε set neck lp ειναι βασανο.Μεταξυ τελε και lp θα προτιμουσα les paul χωρις binding.Περισσοτερος καμβας (χωρις το pickguard εννοειται) για πειραματισμους αλλα ειναι δυνατον να μην υπερχει lp body χωρις binding;

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φθηνά κιτ είπε ο άνθρωπος ότι ψάχνει.  ;D

 

399 ευρω φτηνα ειναι....ειπαμε να φτιαξει οργανο οχι...κουπι... ;D ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου