Προς το περιεχόμενο

Fender super six reverb


studio54GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαμά τον έχω όπως ήταν, με τα 6 Χ 10¨

Υπάρχει σκέψη για Overhaulin αλλά

1) Έχω την φιλοσοφία ότι παίζει καλά μην το πειράζεις

2) Δεν έχω πάγκο πλέον

3) Έχω ένα κεφάλι Deluxe Reverb για project επισκευής - βελτίωσης και πρέπει να του δώσω προτεραιότητα.

OK thanks!

Απλά σε ρώτησα αν είχες διαλέξει καμπίνα για το Overhaulin! Αλλά αφού τον έχεις "μαμά" είσαι κύριος!

Έχω δει τις επιλογές από τα γνωστά "μαγαζιά" και σύντομα θα κάνω την επιλογή μου. Ο δικός μου ο Super Six έφτασε στα χέρια μου decapitated...χεχε.

 

Κάτι ακόμα (Studio54GR sorry για το hijack!!)...

Ο συγκεκριμένος εξόδου σας φαίνεται original???

DSCN1848.JPG

DSCN1852.JPG

DSCN1854.JPG

 

Δεν έχω μεγάλη εμπειρία στους Fender, αλλά κάποια γρήγορα feedback που έλαβα, φαίνεται ότι δεν είναι ο original. Τι λέτε?

OMEGA MONOLITH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 96
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

http://imageshack.us/photo/my-images/22/dsc00074j.jpg/

 

Νομίζω ότι είναι ίδιος με τον δικό μου άρα μαμαά....

 

dsc00074j.th.jpg

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το master είναι Push pull ?

Για τσεκάρισέ το....  ;)

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το master είναι Push pull ?

Για τσεκάρισέ το....  ;)

Ο δικός μου είναι του '72 (έχει και σφραγίδα μέσα με ημερομηνία και το όνομα του τεχνικού). Το push pull στους Super Six το πρόσθεσαν στα τελευταία μοντέλα της παραγωγής. Στην πρώτη δοκιμή που του έκανα θυμάμαι ότι δεν είχε. Μόλις πάω στο προβάδικο θα ξανα-τσεκάρω για να είμαι 100% σίγουρος.  :)

OMEGA MONOLITH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Μαζεύω σιγά σιγά σπίτι ενισχυτές, κιθάρες κλπ (τα είχα στο studio) και μαζί με αυτούς επέστρεψε και ο ΘΡΥΛΙΚΟΣ Super Six Reverb....

Τον καθάρισα λοιπόν, καθάρισα τα pots, άλλαξα λυχνίες, καλώδια στα μεγάφωνα...και πάτησα το Stand By και το On.

Μέσα σε 5 λεπτά θυμήθηκα τι εστί ΕΝΙΣΧΥΤΑΡΑ, κατέβασα τον Brunnetti MC2, τον Rivera και τον Mesa Boogie στην αποθήκη και πάρκαρα τον S6R στο καθιστικό, κάτω από την τηλεόραση.

Ψάχνω να βρω καμμιά πεταλιέρα... μπα την μία την έχει ο κολλητός μου (RP1000 Digitech) και την άλλη ο γιός μου (Boss GT8)... Α στην Βαλίτσα, έχω μέσα δυο Jam πεταλάκια (Booster & compressor), και 4 Boss (TU3, DS1, FDR1, OS3) και φυσικά ένα Ibanez TS808 & ένα DE7. Πού είναι η βαλίτσα ρωτάω τη σύζυγο? πέρασε προχτές και την πήρε ο ανηψιός σου μου λέει...

Όλο το σπίτι άνω κάτω για μια παραμόρφωση και τελικά βρήκα ένα TS7 μόνο !!!

Δεν πειράζει αρκούσε κι αυτό για να με αφήσει μ@κ@κ@ ο ήχος της G&L με τους PRAILS πάνω στον S6R.

Και φτάνουμε στο δια ταυτα τι να τον κάνω αυτόν τον ενισχυτή? Μπορεί να μην σηκώνεται από το βάρος αλλά... σου σηκώνει το ηθικό όταν παίζεις !!!

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου